Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλο το westworld, παρα πολυ καλο στα 2 πρωτα επεισόδια το Taboo, τα ιδια και το Penny Dreadful.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Επειδή είμαι σοβαρό μέλος o_O και πολλοί εδώ μέσα ακούνε την γνώμη μου o_Oo_O θα γράψω και εγώ μερικές σειρές που προτείνω, αν και δεν είναι όλες σύγχρονες, μιας και είχα μείνει για αρκετό καιρό εκτός μετά τα μέγιστα Lost και 24.

House of Cards. Βρίσκεται σε εξέλιξη αλλά προτείνεται με κλειστά μάτια. (και πώς θα το δούμε ρε μεγάλε). Κορυφαίο και με τον κορυφαίο Spacey.

The Night of. Μικρό (νομίζω 8-9 επεισόδια) αλλά πάρα πολύ καλό.

The People v. O. J. Simpson: American Crime Story. Απλά φοβερό. Μία σεζόν.

Dexter. 8 σεζόν (έχω δει τις 6) αρκετά καλό και με πολύ πρωτότυπη κεντρική ιδέα. Φοβερός ο πρωταγωνιστής.

Modern Family. Ίσως στην αρχή να φανεί παράξενο το χιούμορ του, αλλά από την στιγμή που μπαίνεις στο κλίμα, αρχίζει το κλάμα. Από τα γέλια. Όλοι οι πρωταγωνιστές εξαιρετικοί.

Sopranos. Από τα πιο καλογυρισμένα και με έναν από τους καλύτερους πρωταγωνιστές ever (τον μακαρίτη Gandolfini).

Entourage. 8 σεζόν. Πολύ καλή αν και πιο ανάλαφρη από τις προηγούμενες. Με 25λεπτα επεισόδια. Βλέπετε πολύ ευχάριστα.

Friday Night Lights. Από τις πλέον αγαπημένες μου. 5 σεζόν. Με έναν εκπληκτικό (όχι γενικά) Kyle Chandler. Προτείνεται. Η ταινία πάλι όχι και τόσο.

True Detective. Η πρώτη σεζόν σίγουρα. Παρακάτω δεν ξέρω.

Homeland. Οπωσδήποτε οι 2 πρώτες σεζόν. Η τρίτη με το ζόρι. Μετά το παράτησα.

Breaking Bad. Οπωσδήποτε. Γενικά.

(Το Stranger Things δεν ξέρω αν το βάζω. Είναι αρκετά συμπαθητικό πάντως. Εν εξελίξει.)

Και όχι, δεν μου αρέσει το Game of Thrones.

Αν θυμηθώ κάτι θα επανέλθω, μην αγχώνεστε. :rolleyes:
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Κόλλησα με το THE OA του Netflix. Μέχρι στιγμής έχει παιχθεί η πρώτη σεζον με 8 επεισόδια. Την προτείνω.... :)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
χαχαχαχα .... :haha::haha::haha::haha::haha::haha:
Για του λόγου το αληθες αυτό εδώ ειναι το τρειλερ
Δηλαδή να το ξεκινήσω ή θα πω σιγά τα ΟΑ;;

αν ήταν επιστημονική φαντασία που έχει σχέση με διάστημα θα το ξεκίναγα και ας είχε βαθμολογία 6 που λέει ο λόγος...Τώρα αυτό απο ότι βλέπω έχει 8 και είναι μυστηρίου- φαντασίας ... τέσπα θα το επιχειρήσω και βλέπω στην πορεία..
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Πρόσφατα κυκλοφόρησε μία ακόμα καινούργια σειρά στο Netflix (Δεν έχω κολλήσει με το συγκεκριμένο κανάλι απλά τυχαίνει :lol: ) με τίτλο "13 reasons why". Η σειρά βασίζεται στο βιβλίο του Τζευ Ασερ και έχει κυκλοφορήσει και στα ελληνικά.
Υπόθεση: Μια μέρα ο Κλέυ βρίσκει στη βεράντα του σπιτιού του ένα πακέτο με το όνομά του. Όταν το ανοίγει, ανακαλύπτει επτά κασέτες που έχουν ηχογραφηθεί από τη Χάννα, πρώην συμμαθήτρια και κρυφό του έρωτα. Αυτά συμβαίνουν δυο βδομάδες αφού η Χάννα έχει δώσει τέλος στη ζωή της.
Ο Κλέυ βάζει την πρώτη κασέτα να παίξει. Η φωνή της Χάννα τού ανακοινώνει ότι είναι κι εκείνος ένας από τους δεκατρείς λόγους που την οδήγησαν στην οριστική της απόφαση. Κι αν είχε το κουράγιο ν’ ακούσει τις κασέτες, θα μάθαινε το γιατί.
Ο Κλέυ περνάει τη μέρα του διασχίζοντας τους δρόμους της πόλης με οδηγό τη Χάννα. Γίνεται μάρτυρας του πόνου της και μαθαίνει ότι, κάποιες φορές, ακόμα και το παραμικρό γεγονός μπορεί να επηρεάσει τη ζωή μας – θετικά ή αρνητικά.

 

Viewmaster

Member
Μηνύματα
80
Likes
316
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί-Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Χθες ολοκλήρωσα τη σειρά Alias Grace! 6 επεισόδια μόλις,σαν μια μεγάλη ταινία,εποχής με φινάλε που σηκώνει αρκετές ερμηνείες! Το προτείνω
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Όσοι είστε συνδρομητές στο Netflix αξίζει να δείτε τη σειρά The Crown. Πρόκειται για την ιστορία της βασίλισσας Ελισάβετ (της Β, της εν ενεργεία δηλαδη) από λίγο πριν τη στέψη της το 1952 μέχρι σήμερα. Παρουσιάζεται η σχέση της με το Φίλιππο, αλλά κ πολλές πτυχές της σύγχρονης βρετανικής ιστορίας. Προσωπικά έχω πωρωθει με τη σειρά. Ήδη βλέπω το δεύτερο κύκλο. Νομίζω πως είναι ο,τι πιο προσεγμένο έχω δει στη σύγχρονη τηλεόραση, μια σειρά που αποδεικνύει ίσως ότι η σύγχρονη τηλεόραση έχει ξεπεράσει και τα πιο υψηλά κινηματογραφικά standards. Αξίζει ίσως κ να γίνετε συνδρομητές στο Netflix ειδικά για αυτή τη σειρά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom