Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.702
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
True detective .Μια σειρά που είχε αναφερθεί κι εδώ πριν καιρό.
Καταπληκτική!!! Ωραίο παίξιμο, σενάριο, σκηνοθεσία.
Είδα την πρώτη σεζόν. Έχει άλλες δύο.
1η και 2η σαιζόν κορυφαίες. Η 3η ολίγον βαρετή. Δεν κατάφερα καν να την τελειώσω.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Crash landing on you (Netflix):
Κορεατικη ρομαντικη κομεντι, 1 σεζον, 16 επεισοδια.
Σνομπ πλουσια νεαρα νοτιοκορεατισα μετα απο πτήση με parapente προσγειωνεται στην Βορεια Κορέα και συλλαμβανεται απο λοχαγο και την περίπολο του. Εκεινη πρεπει να αποδειξει οτι δεν ειναι κατασκοπος και εκεινοι να βρουν τροπο ωστε να γυρισει με ασφαλεια στη Νοτια Κορεα.
Ειναι η 8η νοτιοκορεατικη σειρα που βλεπουμε και η καλυτερη ως τωρα.
Crash Landing on You (TV Series 2019–2020) - IMDb
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Wisting, σε μία μικρή πόλη στα νοτιοδυτικά της Νορβηγίας, κάπου στην εξοχή, αποκαλύπτεται μέσα από το χιόνι το πτώμα ενός άγνωστου άνδρα, με τα ίχνη να δείχνουν πως είναι ένας καταζητούμενος serial killer από τις ΗΠΑ. Την υπόθεση αναλαμβάνει ο επιθεωρητής Γουίστινγκ, μία από τις πιο δύσκολες της καριέρας του. Στη μέση μπαίνει το FBI, αλλά και η νεαρή δημοσιογράφος κόρη του επιθεωρητή που ψάχνει την πρώτη της μεγάλη ιστορία.
Συμπαθητική σειρά, καλή προσπάθεια από τους Νορβηγούς, στον πρώτο κύκλο έχουμε μια ιστορία αλλά με κλιμάκωση σαν να είναι δυο ιστορίες όπου η μετάβαση γίνεται πολύ ομαλά. Στη σειρά συμμετέχει και η Carrie-Anne Moss (που άφησε το στίγμα της στο μοναδικό Matrix) και μπορώ να πω ότι η συμμετοχή της είναι ευχάριστη έκπληξη.
Ο πρώτος κύκλος έχει 10 επεισόδια και πολύ πιθανόν να βγει και δεύτερος κύκλος.
 
Last edited by a moderator:

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Cobra Kai , σειρα συνεχεια του καρατε κιντ απο την μερια του χαμενου στους αγωνες τοτε . Την ειδα και δεν ντρεπομαι να πω οτι μου αρεσε ειδικα οι δυο πρωτες σεζον! Περιμενω να βγει και η επομενη σεζον! Την τελειωσα τσακ μπαμ! Ενταξει εφηβικη μαλακιουλα ειναι για οσους δεν ξερουν περι τινος προκειται, μην τους παρω και στον λαιμο μου! Παντως μια χαρα εγω την ειδα νερακι! Ειναι και μισαωρα τα επεισοδια και βγαινουν πανευκολα!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Έχει βγει και η τρίτη σεζόν.
Ναι το ξέρω οι δύο μου άρεσαν πολύ, η τρίτη λίγο λιγότερο, περιμένω την τέταρτη... Απλά τα Γράψα λίγο μπερδεμένα. Ευχαριστώ Παν Παν πάντως!
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Το Σαββατοκύριακο είδα και τις δυο σεζόν του Marseille στο Νetflix (8 επεισοδια των 45 λεπτών ανά σεζόν).

Μου άρεσε και με κράτησε χωρίς να με κουράσει ώστε να δω΄την πρώτη σεζόν σε ένα βράδυ. Στο μέσο της δεύτερης σεζόν το βρήκα λίγο κουραστικό αλλά με αποζημίωσε στο φινάλε.

Η σειρά έχει δυνατό Γαλλικό καστ με τους Gérard Depardieu, και Benoît Magimel στους δυο πρωταγωνιστικούς ρόλους, Géraldine Pailhas, Gérard Meylan και άλλους.
Ο Robert Taro (Gérard Depardieu) , επί 25 χρόνια δήμαρχος της Μασσαλίας οποίος θα αντιμετωπίσει στις επόμενες εκλογές τον άνθρωπο που επέλεξε ως διάδοχό του (Benoît Magimel). Ο φιλόδοξος νεαρός στοχεύει ψηλά και οι δύο θα πρέπει να πολεμήσουν αδίστακτα με εμπόρους ναρκωτικών, πολιτικούς και τις ενώσεις της πόλης, αλλά και όλους του πολιτικούς παίκτες της πόλης.


,
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
1η και 2η σαιζόν κορυφαίες. Η 3η ολίγον βαρετή. Δεν κατάφερα καν να την τελειώσω.
Άκουσα την συμβουλή σου και δεν ξεκίνησα την τρίτη σεζόν. Ίσως στο μέλλον αν δεν έχω τι
να δω.

The Fall, μια κούρσα ενάντια στο χρόνο μεταξύ δύο κυνηγών στις αντίθετες πλευρές του νόμου.
Είδα την πρώτη σεζόν. Αρκετά καλή. Καλό παίξιμο, καλό σενάριο. Ήθελα να δω λίγο παραπάνω
Μπέλφαστ.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel, κατά συρροή δολοφόνοι και ανεξήγητοι θάνατοι, το ξενοδοχείο Cecil στο κέντρο του Λος Άντζελες έχει τη φήμη του πιο "φονικού" ξενοδοχείου. Το τελευταίο κεφάλαιο στη σκοτεινή ιστορία του Cecil αφορά στη μυστηριώδη εξαφάνιση της Ελίζα Λαμ, φοιτήτριας από τον Καναδά που ταξίδευε στις ΗΠΑ.
Ωραίο ντοκιμαντέρ με ενδιαφέρον ως το τέλος, υπάρχει και σύνδεση με το Night Stalker για όσους το έχουν δει. Μια υπόθεση η οποία είναι μυστήριο ή μήπως όχι;;;
Η απάντηση στο Netflix σε 4 επεισόδια.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
The Fall
Είδα 2 και τρίτη σεζόν. Η δεύτερη πολύ καλή όπως και η πρώτη. Θα μπορούσε να σταματήσει
εκεί. Η τρ'ιτη σεζόν περιττή . Κουραστική και χωρίς νόημα ύπαρξης με αρκετά λάθη.
Καμιά καλή σειρά να γελάσουμε υπάρχει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.772
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom