Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Your Honor.. με τον Cranston (Breaking Bad)... 1η Season Ενας δικαστης προσπαθεί να "σώσει" τον γιο του απο τις επιπτώσεις ενός θανάσιμου τροχαίου που προκάλεσε.. Και τα πράγματα ξεφεύγουν επεισόδιο με επεισόδιο....

Καλό.. Αύριο είναι το 10ο και τελεταιο επεισόδιο.....(SHOWTIME .. COSMOTE)..
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.770
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καμιά καλή σειρά να γελάσουμε υπάρχει;
Αυτή την περίοδο εκτός από τις υπόλοιπες σειρές, βλέπω και μια πιο χαλαρή με αστεία στοιχεία, απλά επειδή δεν είναι ολοκληρωμένη δεν έχω γράψει για αυτήν αλλά αφού ρωτάς στην προτείνω.
Resident Alien, η σειρά ακολουθεί την ιστορία του Harry, ενός εξωγήινου που καταφθάνει στον πλανήτη μας με την μυστική αποστολή του να είναι η εξολόθρευση του ανθρώπινου είδους. Τα πράγματα όμως αλλάζουν όταν εμπλέκεται στην επίλυση ενός φόνου στην τοπική κοινωνία και συνειδητοποιεί ότι πρέπει να προσαρμοστεί σε αυτό τον νέο κόσμο. Σύντομα ο Harry θα βρεθεί σε ένα ηθικό δίλημμα για το αν οι άνθρωποι αξίζουν μία ευκαιρία για να σωθούν
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.770
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
To the Lake, αντιμέτωποι με το τέλος του πολιτισμού μετά το ξέσπασμα μιας επιδημίας, μια ομάδα διακινδυνεύει τη ζωή, τους αγαπημένους και την ανθρωπιά, σε έναν σκληρό αγώνα επιβίωσης.
Για ρώσικη σειρά καλό είναι, λίγο πολύ αναφέρεται στα θέματα που προκύπτουν όταν ο θάνατος σου επηρεάζει την ζωή κάποιου άλλου, υπάρχουν αξίες, εμπιστοσύνη, αλληλεγγύη, σεβασμός;;; Και φυσικά το κερασάκι στην τούρτα είναι τα μαλλιοτραβήγματα (εδώ ο κόσμος χάνεται και το κανταΐφι χτενίζεται....:D) μεταξύ πρώην και νυν ενός από τους πρωταγωνιστές, στο τελευταίο επεισόδιο του πρώτου κύκλου έρχονται τα πάνω κάτω από αποκαλύψεις....και λογικά ακολουθεί δεύτερος κύκλος.
Η σειρά υπάρχει στο Netflix αποτελούμενη από 8 επεισόδια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Cobra Kai , σειρα συνεχεια του καρατε κιντ απο την μερια του χαμενου στους αγωνες τοτε . Την ειδα και δεν ντρεπομαι να πω οτι μου αρεσε
Εκδηλώσου ελεύθερα, εδώ εγώ έγραψα ότι βρήκα αξιοπρεπές το Χαλβαη 5-0!
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
The Uncanny Counter(2020)-Netflix
Νοτιοκορεατικο sci-fi διαμαντάκι.
Δαίμονες, μπουλινγκ σε σχολειο, σκανδαλα σε πολιτική-αστυνομία και μια μαγική τετραδα με υπερφυσικες δυνάμεις ετοιμη για όλα. 16 επεισόδια των 60’.
Demon Catchers (TV Series 2020– ) - IMDb
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ζορίζομαι να τελειώσω το dark. Πολύ κουραστικό. Συνωμοτεί το σύμπαν να το τελειώσω με καραντίνα, λοκνταουν και παλιοκαιρο και αποφάσισα να καθαρίσω το πάνω μέρος της ντουλάπας, να πλύνω τα ήδη λυμένα πιάτα και να πάρω την Άλφα Μπανκ για μια παλιά υπόθεση πάρα να δω τα 2 τελευταία επεισόδια .
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ζορίζομαι να τελειώσω το dark. Πολύ κουραστικό. Συνωμοτεί το σύμπαν να το τελειώσω με καραντίνα, λοκνταουν και παλιοκαιρο και αποφάσισα να καθαρίσω το πάνω μέρος της ντουλάπας, να πλύνω τα ήδη λυμένα πιάτα και να πάρω την Άλφα Μπανκ για μια παλιά υπόθεση πάρα να δω τα 2 τελευταία επεισόδια .
Κάνε κουράγιο! Στα εξηγεί όλα στο τέλος, πίστεψέ με!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κάνε κουράγιο! Στα εξηγεί όλα στο τέλος, πίστεψέ με!
Αν δεν είχα διαβάσει σχόλια σαν το δικό σου δε θα είχα ασχοληθεί καν να δω πέρα από το 5ο επεισόδιο. Ότι θα τα εξηγεί θα τα εξηγεί, αλλά δεν τα εξηγούσε από το 7ο-8ο να τελειωναμε; Πάω να δω το τελευταίο επεισόδιο... Α κάτσε έχω να ξεσκονισω μια παλιά βαλίτσα και να ταξινομησω τις κάλτσες μου από τις πιο ανοιχτοχρωμες προς τις πιο σκουροχρωμες...
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αν δεν είχα διαβάσει σχόλια σαν το δικό σου δε θα είχα ασχοληθεί καν να δω πέρα από το 5ο επεισόδιο. Ότι θα τα εξηγεί θα τα εξηγεί, αλλά δεν τα εξηγούσε από το 7ο-8ο να τελειωναμε; Πάω να δω το τελευταίο επεισόδιο... Α κάτσε έχω να ξεσκονισω μια παλιά βαλίτσα και να ταξινομησω τις κάλτσες μου από τις πιο ανοιχτοχρωμες προς τις πιο σκουροχρωμες...
Καλά και εγώ είπα πολλές φορές να το σταματήσω. Με είχαν κουράσει τα μπρος πίσω (προς οποιαδήποτε κατεύθυνση τέλοσπαντων!) και το συνέχιζα σχεδόν ψυχαναγκαστικά. Το τέλος όμως μου άρεσε και έδωσε μια πειστική εξήγηση, τηρουμένων του τι έχει προηγηθεί, αφήνοντας καλή γεύση.
Ελπίζω να συμφωνήσεις και να μην ανεβάσεις τη φάτσα μου σε καμιά αφίσα με "WANTED".
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.558
Likes
12.639
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Τελείωσα και τους 6 κύκλων των Americans που προτείνατε εδώ. Ωραίο ήταν αλλά οι πρώτοι 3 κύκλοι σαφώς καλύτεροι. Θα προτιμούσα και ένα επεισόδιο σφήνα στο τέλος που να μας εξηγεί τι συνέβη μετά...από όλα αυτά που συνέβησαν!

Είδα και το πρώτο επεισόδιο από το This is us που πάλι το προτείνατε....Το κόνσεπτ με κέρδισε από το πρώτο λεπτό! Να δούμε παρακάτω....
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Καλά και εγώ είπα πολλές φορές να το σταματήσω. Με είχαν κουράσει τα μπρος πίσω (προς οποιαδήποτε κατεύθυνση τέλοσπαντων!) και το συνέχιζα σχεδόν ψυχαναγκαστικά. Το τέλος όμως μου άρεσε και έδωσε μια πειστική εξήγηση, τηρουμένων του τι έχει προηγηθεί, αφήνοντας καλή γεύση.
Ελπίζω να συμφωνήσεις και να μην ανεβάσεις τη φάτσα μου σε καμιά αφίσα με "WANTED".
τωρα δεν ξερω τι να κάνω .. να το δω ή να μην το δω;; εχω δει τα 2 season και δεν θυμαμαι και πολλά..
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom