Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Κυκλοφόρησε το teaser του Lupen 2 που έρχεται το καλοκαίρι με πέντε νέα επεισόδια χωρίς να είναι ακόμα γνωστή η ακριβής ημερομηνία.
Ο Ασάν, αποφασισμένος να εκδικηθεί τον Ουμπέρ Πελεγκρινί που απήγαγε τον γιο του, έρχεται αντιμέτωπος με τους πάντες καθώς είναι αποφασισμένος να σώσει την οικογένειά του με κάθε κόστος.
Απο τις καλύτερες σειρές που είδα φέτος στο netflix και την περιμένω πως και πως!
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Και ότι έψαχνα ποια θα είναι η επόμενη σειρά που θα ξεκινήσω να δω. Τα σημειώνω και τα δύο!
Το Ripper Street υποθέτω είναι η σειρά ντοκιμαντέρ μιας σεζόν που βρίσκω στο netflix με τον ελληνικό τίτλο ή εννοείτε άλλη ;
Άλλη. Αυτή που λέω είναι δράμα, ότι ντοκιμαντέρ. Δεν ξέρω που το βρίσκεις πλέον, ίσως στο Amazon Prime Video.Βασίζεται στην ατμόσφαιρα της εποχής του Τζακ του αντεροβγάλτη και έχουν φτιάξει ιστορίες με υποθετικούς εγκληματίες και σίριαλ κίλερς γύρω από ένα αστυνομικό τμήμα στο ανατολικό Λονδίνο. Έχει ενδιαφέρον και από δραματικής αλλά και από ιστορικής άποψης, με τις καινοτομίες τις εποχής, όπως φωτογραφικές μηχανές, δακτυλικά αποτυπώματα, αναρχικά κινήματα κτλ.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Άλλη. Αυτή που λέω είναι δράμα, ότι ντοκιμαντέρ. Δεν ξέρω που το βρίσκεις πλέον, ίσως στο Amazon Prime Video.Βασίζεται στην ατμόσφαιρα της εποχής του Τζακ του αντεροβγάλτη και έχουν φτιάξει ιστορίες με υποθετικούς εγκληματίες και σίριαλ κίλερς γύρω από ένα αστυνομικό τμήμα στο ανατολικό Λονδίνο. Έχει ενδιαφέρον και από δραματικής αλλά και από ιστορικής άποψης, με τις καινοτομίες τις εποχής, όπως φωτογραφικές μηχανές, δακτυλικά αποτυπώματα, αναρχικά κινήματα κτλ.
Σε ευχαριστώ interted.Θα την αναζητήσω. Από ένα γρήγορο πέρασμα πάντως που έκανα και στο ντοκιμαντέρ την ίδια θεματολογία έχει και φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.558
Likes
12.639
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Εντάξει ωραίο ήταν το Manhunt...Λίγο βαρετό στα πρώτα 2 επεισόδια αλλά μετά σιγά σιγά απογειωνόταν! Πολύ ωραία ηθοποιία από τον γιουνιμπόμπερ...γενικώς συστήνεται!

Ξεκίνησα την καινούργια σειρά του Netflix "The One"
Το θέμα μια εταιρεία η οποία σε "ματσάρει" με τεχνολογίες Dna και σου βρίσκει ηλεκτρονικά το απόλυτο ταίρι σου....Αυτό που αδιαμφησβήτητα ταιριάζεις και θα αγαπάς παντοτινά και μπλα μπλα..Ως εδώ καλά και άγια αλλά προκύπτουν και ηθικοκοινωνικά ζητήματα τύπου αν είσαι δεσμευμένος/παντρεμένος και ξέρεις ότι έξω υπάρχει κάτι ανώτερο από αυτό που ίσως έχεις θα το ρίσκαρες;;
Η αρχή έχει ενδιαφέρον, τώρα μπορεί να βγει μεγάλη μπαρούφα θα δούμε στη συνέχεια....
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Ξεκίνησα την καινούργια σειρά του Netflix "The One"
Σήμερα δεν βγήκε αυτή; Την είχα βάλει στη λίστα ειδοποίησης γιατί μου τράβηξε το ενδιαφέρον το σενάριο με σκοπό να την ξεκινήσω σήμερα. Αξίζει;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.558
Likes
12.639
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Δεν είμαι σίγουρη....Με τέτοιο πιασάρικο κόνσεπτ θα μπορούσε να μας πάρει τα μυαλά αλλά κάτι μου λέει ότι δεν....κρίμα και πάνω που σκεφτόμουν που στέλνω μια τούφα από το μαλλί μου να μου βρουν το απόλυτο ταίρι μου; :haha:
Ας δούμε και λίγο παρακάτω όμως....δες και συ κ γράψε τη γνώμη σου αν θέλεις!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.966
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Τελείωσα χθες το The Spy ,παραγωγης netflix, που είχε αναφερθεί και παλαιότερα εδώ και απορώ πως μου είχε ξεφύγει! Πολύ καλό για τα κριτήρια μου, το οποίο μάλιστα ανακάλυψα πως είναι κι αληθινή ιστορία. Περιγράφει τη ζωή του Έλι Κοέν, Ισραηλινού κατασκόπου της μοσαντ που έφτασε να γίνει μέχρι και παρ΄ολίγον υπουργός στη Συρία. Έξι επεισόδια, βλέπεται πολύ γρήγορα κι ευχάριστα.

Ποιος ήταν ο κατάσκοπος Έλι Κοέν που η ιστορία του έγινε σειρά στο Netflix; | LiFO

Είδα επίσης και το Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer, το οποίο πρόκειται ουσιαστικά για ντοκυμανται με το κυνήγι ενός κατα συρροή δολοφόνου από την αστυνομία του LA. Καλούτσικο και αυτό.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ζητώ ταπεινά συγγνώμη για την κακή κριτική στο this is us, τα τελευταία επεισόδια του πρώτου κύκλου και τα πρώτα του δεύτερου με καθήλωσαν, αν συνεχίσει έτσι προβλέπεται σπουδαίο
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ξεκίνησα την καινούργια σειρά του Netflix "The One"
Το θέμα μια εταιρεία η οποία σε "ματσάρει" με τεχνολογίες Dna και σου βρίσκει ηλεκτρονικά το απόλυτο ταίρι σου....Αυτό που αδιαμφησβήτητα ταιριάζεις και θα αγαπάς παντοτινά και μπλα μπλα..Ως εδώ καλά και άγια αλλά προκύπτουν και ηθικοκοινωνικά ζητήματα τύπου αν είσαι δεσμευμένος/παντρεμένος και ξέρεις ότι έξω υπάρχει κάτι ανώτερο από αυτό που ίσως έχεις θα το ρίσκαρες;;
Η αρχή έχει ενδιαφέρον, τώρα μπορεί να βγει μεγάλη μπαρούφα θα δούμε στη συνέχεια....
Σήμερα δεν βγήκε αυτή; Την είχα βάλει στη λίστα ειδοποίησης γιατί μου τράβηξε το ενδιαφέρον το σενάριο με σκοπό να την ξεκινήσω σήμερα. Αξίζει;
Ήμουν στο τελευταίο επεισόδιο χωρίς να το έχω πάρει χαμπάρι και ξαφνικά τελειώνει κ ανακαλύπτω ότι έχει μείνει μισοτελειωμένη η ιστορία και ξενέρωσα, νόμιζα είχε μόνο 1 σεζόν :haha:
Έχω ξαναδεί παρεμφερή ιδέα σε επεισόδιο του black mirror. Έχει ένα ενδιαφέρον η σειρά, όσον αφορά τα ηθικά διλήμματα και μέχρι πού είναι ικανός να φτάσει κάποιος για να πετύχει τους στόχους του, αλλά δεν ξετρελάθηκα κιόλας. Είναι κι αστυνομική υπόθεση εκτός των άλλων και νιώθω ότι μου έλειψε λίγο το σασπένς.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Ζητώ ταπεινά συγγνώμη για την κακή κριτική στο this is us, τα τελευταία επεισόδια του πρώτου κύκλου και τα πρώτα του δεύτερου με καθήλωσαν, αν συνεχίσει έτσι προβλέπεται σπουδαίο
Να προσέχεις όμως στον τρίτο κύκλο έχει αμερικανιές με Βιετνάμ , που παραλίγο να το παρατήσω.
υγ.
Νομίζω είναι ο τρίτος κύκλος. Αν κάνω λάθος να με διορθώσετε.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Είδα το 9ο επεισόδιο της 8ης σεζόν του Blacklist. Πιο πάτος δεν γίνεται.
Του δίνω τελευταία ευκαιρία στο 10ο κι αν είναι το ίδιο στυλ, adeu.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom