Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
It's Always Sunny in Philadelphia (TV Series 2005– ) - IMDb
It's Always Sunny in Philadelphia
Βρήκα αυτήν την σειρά. Αξίζει να περνά ευχάριστα η ώρα σου. Πολλές σεζόν με κάθε επεισόδιο
να κρατά μόνο ένα εικοσάλεπτο.
οι πρώτες ειδικά σεζόν ήταν πολύ καλές με πολύ γέλιο.
Μετά την 5η άρχισε να πέφτει λίγο. Τώρα έχει φτάσει τις 14 και συνεχίζει
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Χμ. Ενδιαφέρουσα ερώτηση. Το Μεμέντο εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία?
Δε νομίζω
Χμ. Ενδιαφέρουσα ερώτηση. Το Μεμέντο εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία?
Μοιάζει κάπως, αλλά δεν είναι ιδια κατηγορία. Το Μεμέντο είναι πολύ ιδιαίτερο, κατηγορία μόνο του. Το Μεμέντο με το Μη Αναστρέψιμος ίσως είναι στην ιδιά κατηγορία , αλλά και πάλι. Με το The Sinner στη ίδια κατηγορία θα έβαζα νομίζω απο σειρές το What/If και ίσως το Damages
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.467
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Dublin Murders παραγωγης BBC οκτω επεισοδιων. Ενα ζευγαρι ντεντεκτιβ προσπαθει να βρει το δολοφονο μια νεαρης και ταυτοχρονα ο καθενας απο αυτους παλευει με τους δαιμονες του παρελθοντος. Θα σας μπερδεψει στην αρχη γιατι τρεχουν 2-3 ιστοριες μαζι ,με τα φλασμπακ αλλα σιγα-σιγα στρωνει, με δυνατες ερμηνειες ,ωραια φωτογραφια και ενα τελος που δεν περιμενεις σιγουρα...
Πολύ ωραία σειρά, τη τελείωσα κι εγώ μόλις, με άρωμα Δουβλίνου και Ιρλανδίας, όπως και με σίγουρα ανατρεπτικό τέλος. Την είδα πολύ ευχάριστα και γρήγορα και τη συστήνω.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.159
Likes
5.041
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
O Sabor das Margaridas ισπανικης παραγωγης , Η Ρόζα Βάργκας είναι αστυνομικός που φτάνει στη μικρή πόλη της Γαλικίας Murias , ανακαλύπτει ένα σκοτεινό μυστικό που περιβάλλει το χωριό "όπου δεν συμβαίνει τίποτα ποτέ". Εχει ένα από τα καλύτερα τελευταία επεισόδια από τις αστυνομικές σειρές που έχω δει. Απάντησε σε όλα τα ερωτήματα της σειράς, ακόμη και για τον τίτλο που έχουν δώσει, με πάρα πολλές ανατροπές και αλήθειες, χωρίς να υπάρχει η υπερβολή πουθενά. Κατά την διάρκεια των επεισοδίων υπάρχουν πολλές σκηνές που στο τέλος συνδέουν το παζλ απόλυτα και σου δείχνει να καταλάβεις τον λόγο που κακώς ίσως τις θεώρησες ανούσιες.
Το μονο ασχημο ειναι οτι ειναι γυρισμενο στη γλωσσα της Γαλικιας - Galician - ειναι λιγο καλυτερα απο τα πορτογαλεζικα ...
Δεν καταλαβα χριστό ,παρόλο τις πολυετεις μου σπουδες εις την ισπανικη γλωσσα :lol:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.861
Likes
26.605
Δεν καταλαβα χριστό ,παρόλο τις πολυετεις μου σπουδες εις την ισπανικη γλωσσα
Φαντάζεσαι ένας Βάσκος, ένας Γαλιθιανός, ένα Ανδαλουσιανός, ένας Καταλανός, να πάνε σε ταβέρνα
στην κοιλάδα του Αρόν και να παραγγείλει ο καθένας στην γλώσσα του, νηστικοί θα κοιμηθούνε.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Εγώ με τα ισπανικά που ξέρω καταλαβαίνω τα πορτογαλικά και τα γαλικιανά που στην ουσία είναι ίδια γλώσσα! Έβλεπα λίγο τον Φάρο στην ερτ και τα έπιανα όταν δεν κοιτούσα την οθόνη. Μη σας πω ότι αρχίζω κάτι να πιάνω και από καταλανικά!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
O Sabor das Margaridas ισπανικης παραγωγης , Η Ρόζα Βάργκας είναι αστυνομικός που φτάνει στη μικρή πόλη της Γαλικίας Murias , ανακαλύπτει ένα σκοτεινό μυστικό που περιβάλλει το χωριό "όπου δεν συμβαίνει τίποτα ποτέ". Εχει ένα από τα καλύτερα τελευταία επεισόδια από τις αστυνομικές σειρές που έχω δει. Απάντησε σε όλα τα ερωτήματα της σειράς, ακόμη και για τον τίτλο που έχουν δώσει, με πάρα πολλές ανατροπές και αλήθειες, χωρίς να υπάρχει η υπερβολή πουθενά. Κατά την διάρκεια των επεισοδίων υπάρχουν πολλές σκηνές που στο τέλος συνδέουν το παζλ απόλυτα και σου δείχνει να καταλάβεις τον λόγο που κακώς ίσως τις θεώρησες ανούσιες.
Το μονο ασχημο ειναι οτι ειναι γυρισμενο στη γλωσσα της Γαλικιας - Galician - ειναι λιγο καλυτερα απο τα πορτογαλεζικα ...
Δεν καταλαβα χριστό ,παρόλο τις πολυετεις μου σπουδες εις την ισπανικη γλωσσα :lol:
Νετφλιξ είναι αυτό;
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.159
Likes
5.041
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Ναι, ο διεθνής τίτλος είναι Bitter daisies.
και ο ελληνικος << Πικρες Μαργαριτες >>
Προτιμω τους τιτλους στη γλωσσα παραγωγης γιατι οι μεταφρασεις ειναι τραγικες , ειδικα στα ελληνικα
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Βλέπω τη σειρά Delhi crime. Έχω πάθει σοκ από τις εικόνες. Το τρόπο διαβίωσης και το επίπεδο των ανθρώπων. Έτσι είναι στη πραγματικότητα; η είναι ακόμη χειρότερα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom