Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
εχετε να προτεινετε σειρες οπως το delhi crime που να προβαλει τη ζωη στην ινδια;
τη πραγματικη οχι του μπολυγουντ.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Dublin Murders παραγωγης BBC οκτω επεισοδιων. Ενα ζευγαρι ντεντεκτιβ προσπαθει να βρει το δολοφονο μια νεαρης και ταυτοχρονα ο καθενας απο αυτους παλευει με τους δαιμονες του παρελθοντος. Θα σας μπερδεψει στην αρχη γιατι τρεχουν 2-3 ιστοριες μαζι ,με τα φλασμπακ αλλα σιγα-σιγα στρωνει, με δυνατες ερμηνειες ,ωραια φωτογραφια και ενα τελος που δεν περιμενεις σιγουρα...
Την ξεκινησα κι εγω, πολυ δυνατη, κουτουλάω σήμερα στη δουλειά! Έχω κάνει ήδη πολλά σενάρια για το τέλος, στο οποίο θα φτάσω γρήγορα γιατί βλέπεται πραγματικά πάρα πολύ ευχάριστα. Απ'τον καιρό της Γέφυρας είχε να μ'αρέσει σειρά τόσο πολύ!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
The Spy .. απίστευτο και ομως αληθινό.... το ειδα, ειναι 6 επεισόδια όλα κι ολα και μετα έκατσα και διάβασα λιγο τι εκανε και ακολούθως για τον πόλεμο των 6 ημερων.. η πραγματικότητα ξεπερνάει μερικές φορες την φαντασία..
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Την ξεκινησα κι εγω, πολυ δυνατη, κουτουλάω σήμερα στη δουλειά! Έχω κάνει ήδη πολλά σενάρια για το τέλος, στο οποίο θα φτάσω γρήγορα γιατί βλέπεται πραγματικά πάρα πολύ ευχάριστα. Απ'τον καιρό της Γέφυρας είχε να μ'αρέσει σειρά τόσο πολύ!
Και την τελείωσα..Δε ξαναβλεπω σειρά για καμποσο καιρό, νιώθω ότι με ρουφάει και με κάνει και ξενυχτάω.

Το ένα μέρος του τέλους το περίμενα, αυτό με τον "προβληματικό" αρχαιολόγο. Το άλλο όχι και απογοητεύτηκα από την εαυτή μου, τόσες σεζόν criminal minds τίποτα δεν έχω μάθει. Από την αρχή μέχρι το τέλος το ενδιαφέρον μου ήταν στραμμένο στον Αdam. Μου άρεσε που άφησε έτσι λιγο θολό το τι συνέβη, αν και μέχρι τελευταίο δευτερόλεπτο είχα την ελπίδα για μια ξεκάθαρη απάντηση.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Τέλειωσα και εγώ το Ερπετό.

Απίθανη ιστορία, στα όρια του απίστευτου σαφώς, έχει πολύ ενδιαφέρον.
Αλλά ρε παιδιά εμένα δεν μου άρεσε κανένας από τους πρωταγωνιστές. Δε ξέρω. Ειδικά αυτός της πρεσβείας λες και αγκομαχούσε κάθε φορά για να πει μια ατάκα. Έτσι του είπαν να τα λέει? Ούτε ο ερπετός ο ίδιος μου άρεσε, ούτε η γυναίκα του δε δε, δε ξέρω. Σαν να προσπαθούσαν να είναι ρεαλιστικοί. Και ο άλλος από την πρεσβεία του Βελγίου τα ίδια.
Ε δεν παίζει δα και κανάς Ντε Νίρο για να έχεις μεγάλες προσδοκίες, αλλά οκ.

Η σειρά πάντως, είναι και μικρή, βλέπεται άνετα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Τέλειωσα και εγώ το Ερπετό.

Απίθανη ιστορία, στα όρια του απίστευτου σαφώς, έχει πολύ ενδιαφέρον.
Αλλά ρε παιδιά εμένα δεν μου άρεσε κανένας από τους πρωταγωνιστές. Δε ξέρω. Ειδικά αυτός της πρεσβείας λες και αγκομαχούσε κάθε φορά για να πει μια ατάκα. Έτσι του είπαν να τα λέει? Ούτε ο ερπετός ο ίδιος μου άρεσε, ούτε η γυναίκα του δε δε, δε ξέρω. Σαν να προσπαθούσαν να είναι ρεαλιστικοί. Και ο άλλος από την πρεσβεία του Βελγίου τα ίδια.
Ε δεν παίζει δα και κανάς Ντε Νίρο για να έχεις μεγάλες προσδοκίες, αλλά οκ.

Η σειρά πάντως, είναι και μικρή, βλέπεται άνετα.
πως είναι ο τίτλος στα αγγλικά?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
O Sabor das Margaridas ισπανικης παραγωγης , Η Ρόζα Βάργκας είναι αστυνομικός που φτάνει στη μικρή πόλη της Γαλικίας Murias , ανακαλύπτει ένα σκοτεινό μυστικό που περιβάλλει το χωριό "όπου δεν συμβαίνει τίποτα ποτέ". Εχει ένα από τα καλύτερα τελευταία επεισόδια από τις αστυνομικές σειρές που έχω δει. Απάντησε σε όλα τα ερωτήματα της σειράς, ακόμη και για τον τίτλο που έχουν δώσει, με πάρα πολλές ανατροπές και αλήθειες, χωρίς να υπάρχει η υπερβολή πουθενά. Κατά την διάρκεια των επεισοδίων υπάρχουν πολλές σκηνές που στο τέλος συνδέουν το παζλ απόλυτα και σου δείχνει να καταλάβεις τον λόγο που κακώς ίσως τις θεώρησες ανούσιες.
Το μονο ασχημο ειναι οτι ειναι γυρισμενο στη γλωσσα της Γαλικιας - Galician - ειναι λιγο καλυτερα απο τα πορτογαλεζικα ...
Δεν καταλαβα χριστό ,παρόλο τις πολυετεις μου σπουδες εις την ισπανικη γλωσσα :lol:
Ολοκλήρωσα χθες το πρώτο κύκλο και τώρα ξεκινάω το δεύτερο.
Μου άρεσε ιδιαίτερα η σειρά, όντας μια αξιέπαινη προσπάθεια κρύβοντας τις όποιες ελλείψεις (λογικό είναι) σε παραγωή.
Όντως έχει αρκετές ανατροπές, περιμένοντας πως και πως το τελευταίο επεισόδιο που όλα ξεκαθαρίζουν και γίνονται πράγματα που δε τα προβλέπει κανείς.

Τη συστήνω κι εγώ χωρίς δισταγμό.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ολοκλήρωσα χθες το πρώτο κύκλο και τώρα ξεκινάω το δεύτερο.
Μου άρεσε ιδιαίτερα η σειρά, όντας μια αξιέπαινη προσπάθεια κρύβοντας τις όποιες ελλείψεις (λογικό είναι) σε παραγωή.
Όντως έχει αρκετές ανατροπές, περιμένοντας πως και πως το τελευταίο επεισόδιο που όλα ξεκαθαρίζουν και γίνονται πράγματα που δε τα προβλέπει κανείς.

Τη συστήνω κι εγώ χωρίς δισταγμό.
Σε τι γλώσσα είναι η σειρά, ισπανικά ή γαλιθιάνικα;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σε τι γλώσσα είναι η σειρά, ισπανικά ή γαλιθιάνικα;
Τώρα βρήκες άνθρωπο να ρωτήσεις, λες και ξέρω τη διαφορά, όλα ίδια μου ακούγονται...
Μία γλώσσα με πολλά «θου».
Τη μιλάω κι εγώ καμιά φορά, ξημερώματα στα μπαρ. :haha:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Ολοκλήρωσα χθες το πρώτο κύκλο και τώρα ξεκινάω το δεύτερο.
Μου άρεσε ιδιαίτερα η σειρά, όντας μια αξιέπαινη προσπάθεια κρύβοντας τις όποιες ελλείψεις (λογικό είναι) σε παραγωή.
Όντως έχει αρκετές ανατροπές, περιμένοντας πως και πως το τελευταίο επεισόδιο που όλα ξεκαθαρίζουν και γίνονται πράγματα που δε τα προβλέπει κανείς.

Τη συστήνω κι εγώ χωρίς δισταγμό.
Ξεκίνησα τον δεύτερο κύκλο αλλά δεν είναι σαν τον πρώτο. Το σενάριο χάσκει, πολλές καταστάσεις φαίνονται υπερβολικές, βρίσκω ελάχιστη συνοχή στην υπόθεση. Ευτυχώς είναι μόνο έξι επεισόδια και έχω δει τα τέσσερα οπότε θα την τελειώσω μήπως και στο τέλος κάνει τη διαφορά (που δεν το βλέπω). Πάντως ψιλοαπογοήτευση.
Αυτό που βλέπω τώρα είναι μεταγλωτισμένο στα ισπανικά. Τον πρώτο κύκλο τον είχα δει στα γαλικιανά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom