Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Το αντιλαμβάνομαι ήδη! και προτιμώ τη δανέζικη βερσιόν η γλώσσα αν και δύσκολη προσθέτει στην ατμόσφαιρα!
Έχω την εντύπωση, αλλα δεν ειμαι σιγουρη, πως μιλάνε σουηδικά (η σειρά είναι συμπραξη δανων και σουηδων)

Καλα προσωπικα τη βρισκω με τις γλωσσες βορειων χωρων οποτε εκτος απο την ατμοσφαιρα που λες, γουσταρα φουλ
Επισης αν ξερεις γερμανικα, ειναι απιστευτο το ποσο μοιαζουν οι λεξεις. Βλεποντας τη μεταφραση και ακουγοντας τις λεξεις, νομιζω οτι με μερικους κυκλους ακομη ανετα μαθαινεις καποια σουηδικα/δανεζικα!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.673
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Only murders in the building, παραγωγή Hulu. Παίζουν Steve Martin, Martin Short και Selena Gomez.
Κωμωδία μετά φόνου ή αλλιώς σειρά μυστηρίου με πολύ χιούμορ. Τρεις ένοικοι μιας οικοδομής πολυτελών διαμερισμάτων στη Νέα Υόρκη ενώνουν τις δυνάμεις τους για να βρουν τον δολοφόνο ενός άλλου ενοίκου. Νεοϋορκέζικο χιούμορ, σάτιρα, μυστήριο και μπόνους εμφάνιση του Sting!
Δέκα μισάωρα επεισόδια όλο κι όλο, βλέπεται πολύ ευχάριστα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Only murders in the building, παραγωγή Hulu. Παίζουν Steve Martin, Martin Short και Selena Gomez.
Κωμωδία μετά φόνου ή αλλιώς σειρά μυστηρίου με πολύ χιούμορ. Τρεις ένοικοι μιας οικοδομής πολυτελών διαμερισμάτων στη Νέα Υόρκη ενώνουν τις δυνάμεις τους για να βρουν τον δολοφόνο ενός άλλου ενοίκου. Νεοϋορκέζικο χιούμορ, σάτιρα, μυστήριο και μπόνους εμφάνιση του Sting!
Δέκα μισάωρα επεισόδια όλο κι όλο, βλέπεται πολύ ευχάριστα.
Την ειδα την προηγουμενη εβδομαδα! Κατι αναμεσα σε παραμυθι και εγκληματικη σειρα. Το σοφτ πορνο των εγκληματικων σειρων βασικα. Soft criminal. Λαηκ απο εμενα για κατι πιο χαλαρο και αστειο, γιατι εχω ξεκινησει να βλεπω εφιαλτες παλι!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.673
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Το σοφτ πορνο των εγκληματικων σειρων βασικα. Soft criminal.
Ωραία το έθεσες! Πράγματι χαλαρό και αστείο σε βαθμό που να μην ενδιαφέρει τόσο η αποκάλυψη του δολοφόνου όσο το ότι περνάς καλά.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Βλέπω το The Office.

Ρε παιδιά δε μου αρέσει. Ορίστε το πα. Πέστε να με φάτε!

Καλός ο Καρέλ δε λέω. Οκ, μερικές φορές θα γελάσω λίγο. Αλλά μέχρι εκεί.

Είχα διαβάσει φανταστικά σχόλια που το εκθείαζαν αλλά μέχρι στιγμής δε βλέπω κάτι τέτοιο.

Γνώμες?
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Maid στο netflix. Οι δυσκολίες μιας νέας μητέρας που παίρνει τη ζωή στα χέρια της και δεν είναι όλα ρόδινα. Η σειρά καταπιάνεται με την κακοποίηση, το αλκοολ, τους χαμηλούς μισθούς, αλλά η κατάσταση δεν παρουσιάζεται με τραγικό τρόπο. Πρωταγωνιστεί η κόρη της Andie McDowell. Μάνα και κόρη στη σειρά, μάνα και κόρη στη πραγματικότητα.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Βλέπω το The Office.

Ρε παιδιά δε μου αρέσει. Ορίστε το πα. Πέστε να με φάτε!

Καλός ο Καρέλ δε λέω. Οκ, μερικές φορές θα γελάσω λίγο. Αλλά μέχρι εκεί.

Είχα διαβάσει φανταστικά σχόλια που το εκθείαζαν αλλά μέχρι στιγμής δε βλέπω κάτι τέτοιο.

Γνώμες?
E οι κωμωδίες πάντοτε ειχαν τις ιδιαιτεροτητες τους και γενικα νομίζω απευθύνονται σε συγκεκριμενο κοινο η καθε μια... Αλλοι προτιμουν το αγγλικο χιούμορ,αλλοι θελουν friends και bing bang με τα γελακια απο πισω και αλλοι modern family με Phil Dunphy να λέει τα δικα του και μετα να κοιταει την καμερα.. Επίσης ειναι και το old school των Παντρεμένοι με Παιδια που ξαναβλεποντας κάποια επεισόδια σκέφτομαι γιατι το βλέπαμε κάποτε.. Πρότασή μου αν και εχει ξανα αναφερθεί Brooklyn nine nine για οποιον δεν το ειδε...
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Βλέπω το The Office.

Ρε παιδιά δε μου αρέσει. Ορίστε το πα. Πέστε να με φάτε!

Καλός ο Καρέλ δε λέω. Οκ, μερικές φορές θα γελάσω λίγο. Αλλά μέχρι εκεί.

Είχα διαβάσει φανταστικά σχόλια που το εκθείαζαν αλλά μέχρι στιγμής δε βλέπω κάτι τέτοιο.

Γνώμες?
Σαν κωμωδία κάτω του μέτρια, σε κερδίζουν κάπως οι γλυκόπικρες καταστάσεις, οι πλάκες και τα λαβ στόρυ. Όμως είναι εξαιρετική σειρά για να "διαβάσεις" τις δυναμικές σε εργασιακά περιβάλλοντα και να συνειδητοποιήσεις πως χρησιμοποιούν οι αριβίστες και καιροσκόποι τους χρήσιμους ηλίθιους και τους κακοπληρωμένους και παραιτημένους από την ζωή.

Νομίζω το βαρέθηκα πριν τελειώσω την τρίτη σεζόν.
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Τελειωσα προχθες το Russian Doll, πολυ καλοφτιαγμένη ιστορία, απο το 4ο επεισοδιο και μετά, γινεται πιο υπαρξιακή και με πολλους συμβολισμους για την ζωή, τις καταχρήσεις, τον ψυχισμο των 30+ στις μερες μας! Η Natasha Lyonne απολαυστικά ταλαντούχα... Αν και δεν μπορω να φανταστω πως θα συνεχίσει η δεύτερη σεζόν που γυρίζουν τώρα, θα την περιμένω εναγωνίως!
8 επεισοδιάκια των 25-30 λεπτων, βλέπεται...μονορούφι!
 
Last edited:

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Πρότασή μου αν και εχει ξανα αναφερθεί Brooklyn nine nine για οποιον δεν το ειδε...
Κόλλημα (Noice) το Brooklyn99, μπαίνω στον τελευταίο κύκλο.
Μετά λέω κι εγώ να δοκιμάσω Office ή Seinfield, ελπίζω μην απογοητευτώ
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Storm in the Andes (Storm över Anderna) - Amazon Prime
Storm över Anderna (2015) - IMDb

Η Περιουβιανο-σουιδέζα Josefin, ανηψιά της Augusta La Torre που ήταν σύζυγος του ηγέτη και δεύτερη στην τάξη στο Φωτεινό Μονοπάτι, ταξιδεύει στο Περού για να μάθει την ιστορία της θείας της. Το ντοκιμαντέρ παριουσιάζει πολύ συγκινητικό τρόπο τα δύσκολα χρόνια της βίας στο Περού και το αποτύπωμα που έχει αφήσει στους επιζώντες συγγενείς. Η επίδραση που έχει η όλη διαδικασία στις πρωταγωνίστρες του ντοκιμαντέρ είναι πολύ αυθεντική και συγκινητική μέχρι το τέλος. Δεν μπορώ να κρίνω πόσο δίκαια και σε πόσο βάθος παρουσιάστηκε η ιστορία του Φωτεινού Μονοπατιού, γιατί δεν είναι ειδικός στο θέμα, όμως μου φάνηκε αρκετά ισορροπημένη παρουσίαση. Το προτείνω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom