Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.702
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ούτε τον πρώτο κύκλο του manifest δεν τελείωσα. Σε κάθε επεισόδιο (εκτός των 2 πρώτων) ελάχιστη εξέλιξη της ιστορίας και μπόλικη σάλτσα για να συμπληρωθούν τα 40 λεπτά.
Σε αντίθεση ο 2ος κύκλος του Star Trek - Picard πολύ καλός. Έχουν ήδη βγει τα 5 από τα 10 επεισόδια του κύκλου και ως τις 5 Μαίου θα έχει ολοκληρωθεί.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Severance, ο Mark Scout είναι επικεφαλής μιας ομάδας στην Lumon Industries, μια εταιρεία όπου οι υπάλληλοι της έχουν υποστεί μια χειρουργική επέμβαση, που διαχωρίζει τις αναμνήσεις της δουλειάς από αυτές της προσωπικής τους ζωής. Αυτό το τολμηρό πείραμα που έχει σαν στόχο την ισορροπία της δουλειάς-ζωής, θα προκαλέσει ερωτηματικά όταν ο Mark θα βρεθεί στο επίκεντρο ενός μυστηρίου, που θα τον αναγκάσει να αντιμετωπίσει την αληθινή φύση της δουλειάς του και του εαυτού του.
Ωραία σειρά με έξυπνο σενάριο!!! Για σκεφτείτε λίγο την εκδοχή να γυρνάτε σπίτι χωρίς καμιά σκοτούρα από την δουλειά και να ασχολείστε αποκλειστικά με ότι σας αρέσει, το ίδιο φυσικά ισχύει και στην δουλειά, δηλαδή ότι συμβαίνει στην προσωπική σας ζωή δεν έχει καμιά θέση την ώρα της εργασίας. Προσωπικά την βρίσκω πολύ καλή την σειρά καθώς θέτει αρκετά ερωτήματα κατά πόσο είναι σωστό και ηθικό αυτό που γίνεται, καθώς κυριολεκτικά μιλάμε για διχασμένους ανθρώπους....η συνέχεια επί της οθόνης....ο πρώτος κύκλος έχει μόνο 9 επεισόδια και αναμένεται ο δεύτερος.
Τη σειρά μπορείτε να την βρείτε στα γνωστά στέκια περί ταινιών.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.876
Likes
14.376
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Sharp objects.
Πολύ καλή σειρά!! Σε κρατάει μόνιμα σε εγρήγορση. Εμπνευσμένη από βιβλίο. Μια δημοσιογράφος με μαζοχιστικές τάσεις πρέπει να επιστρέψει στη γενέτειρα της για να βγάλει λαβράκι από περίεργους φόνους που σημειώνονται.
συνδομο μινχαουζερ included
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ βλέπω τώρα το "Ο Διάβολος της διπλανής πόρτας" (νομίζω σωστά το λέω), το ντοκιμαντέρ με τη σύλληψη του φερόμενου (;) ως Ιβάν του τρομερού, ενός διαβόητου ναζιστή από το στρατόπεδο συγκέντρωσης της Τρεμπλίνκα. Υπάρχουν αληθινά αποσπάσματα από τη δίκη, από επιζώντες, που χρειάζονται γερό στομάχι.
Έχει πάρα πολύ ενδιαφέρον και περιμένω πώς και πώς να δω την κατάληξη, μιας και δεν γνώριζα γενικά την υπόθεση. Έχει προταθεί και παλαιότερα, άλλα έχει άλλη χάρη να το ακούτε από εμένα. :harakiri:
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.569
Likes
12.752
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Συνεχίζω στην τρίτη σεζόν του You και νομίζω ότι αρχίζει και ξεχειλώνει λίγο. Από τις κλασικές περιπτώσεις που οι δημιουργοί προσπαθούν να το "τραβήξουν" όσο πάει. Αυτό μου θυμίζει. Εγώ προειδοποίησα.
Τελείωσα και τον 3ο κύκλο του You, τον τρίτο τον είδα κυριολεκτικά σπάζοντας πλάκα!
Δεν έχω λόγια πια....Εντάξει ο τύπος μας έπεισε ότι είναι αισθηματίας :haha:
Μην πω δηλαδή ότι για ψυχολογικό θρίλερ τύπου σπλάτερ πηγαίναμε και hard core sex μας βγήκε η κατάσταση.
Και πιστέψτε με δεν κάνω σπόιλερ! ότι και να πω είναι λίγο μπροστά σε αυτό που συμβαίνει!
Θα την πρότεινα αν έχετε παρέα να τη βλέπετε μαζί, να σχολιάζετε και να σας φτιάχνει η διάθεση :p
@psilos3 , κουράγιο!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Τελείωσα και τον 3ο κύκλο του You, τον τρίτο τον είδα κυριολεκτικά σπάζοντας πλάκα!
Κι εγώ το προχωράω με αμείωτο ενδιαφέρον, ειδικά τις ανατροπές στο δεύτερο κύκλο δε τις περίμενα με τίποτα.
Συνεχίζω στην τρίτη σεζόν του You και νομίζω ότι αρχίζει και ξεχειλώνει λίγο. Από τις κλασικές περιπτώσεις που οι δημιουργοί προσπαθούν να το "τραβήξουν" όσο πάει. Αυτό μου θυμίζει. Εγώ προειδοποίησα.
Έχουμε δει πολλές τέτοιες περιπτώσεις, ως στιγμής το You δε μου φαίνεται μία απ' αυτές.
Θα επανέλθω μόλις το τελειώσω.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.876
Likes
14.376
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κυνηγώντας φονιάδες, στο Νέτφλιξ. Από αυτά που σε κάνουν να αναρωτηθείς τι συμβαίνει σε μερικά μυαλά μέσα.... Δυο κύκλοι των τεσσάρων επεισοδίων.
 
Μηνύματα
109
Likes
602
Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ το 24. Πώρωση ο Τζάκαρος. Με όλους τα έβαλε ακόμα και μόνος του.
Ηταν η μόνη σειρά που είδα και τους 9 κύκλους.
Μικρός δεν παρακολουθούσα σειρές .Μόνο αυτή άντεξα και ξετρελάθηκα.

Επίσης πολύ καλός είναι ο DEXTER έχω δει τους 4 πρώτους κύκλους και τον τελευταίο.
Ενδιαφέρον και το HOMELAND.

Τώρα απο Νetflix έχω ξεχωρίσει το YOU ενώ to Dark ηταν πολύ καλό στους δυο πρώτες σεζόν αλλά όντως στο τέλος το χάλασαν και βαρέθηκα παρα πολυ. Απορώ που άντεξα

Το Χαλιφάτο {Σουηδικό} ήταν όντως πολύ καλό σου έδινε ελπίδες για μια καλή 2 σεζον αλλά τελικά θα αρκεστούν στον πρώτο κύκλο.
Ευχάριστες εκπλήξεις είναι το περιθωριακό THE END OF THE FUCKING WORLD KAI ΤΟ Γερμανικό Πως να πουλήσεις ναρκωτικά on line και γρήγορα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ το 24. Πώρωση ο Τζάκαρος. Με όλους τα έβαλε ακόμα και μόνος του.
Εδώ συζητάμε για σειρές, το 24 πρέπει να μπει σε ένα μεμονωμένο νήμα γιατί δεν είναι σειρά, είναι ΕΠΟΣ! Ατελείωτα ξενύχτια και η αγωνία να βαράει κόκκινο. Δεν υπάρχει σειρά που να σε κρατάει περισσότερο κολλημένο στην οθόνη όσο αυτή.
Ηταν η μόνη σειρά που είδα και τους 9 κύκλους.
Ήταν η μόνη σειρά που είδα και τους 9 κύκλους 2 φορές και θα το έκανα ευχαρίστως και τρίτη.
Εντάξει, ήταν και το Sons of Anarchy αλλά όχι όλους τους κύκλους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.754
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom