Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.756
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλύτερα ξεκινα πλέξιμο ή μέτρα προβατακια.
Επλεκα πέρσι κ κονόμησα τενοντίτιδα. Τώρα μαζοχίζομαι αλλά μου αρέσει. Αν φτάσω στο τέλος κ πω αει στο διάολο θα παραδεχθώ ότι είχες δίκιο. Για την ώρα επιμένω έχω αντέξει Ντέιβιντ Λιντς μακχολαντ Ντράιβ, δε μασάω :p
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για την ώρα επιμένω έχω αντέξει Ντέιβιντ Λιντς μακχολαντ Ντράιβ, δε μασάω :p
Αααα πες έτσι. Συνέχισε άφοβα. Και άμα τελειώσεις και είσαι οκ, πέρνα στο επόμενο λέβελ. Twin Peaks. Του Λιντς. Φανταστική πρώτη σεζόν, στη δεύτερη άρχισαν τα περίεργα, ε την τρίτη που βγήκε 25 χρόνια μετά (!) δεν κατάφερα ούτε εγώ να την τελειώσω που βλέπω Λίντς για πρωινό.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Για πείτε κάτι που να έχει ιστορία ή έστω α ειναιπραγματική ιστορία και να μην είναι Netflix, κατά προτίμηση όχι πολλούς κύκλους.
Home before dark
έχει βγάλει δύο σεζόν και θα βγεί και τρίτη
βλέπεται ευχάριστα
Πολύ καλό και το Manhunt: Unabomber που δεν είναι παραγωγή Netflix αλλά υπάρχει και στο Netflix
Παρόμοια και το The People v. OJ Simpson: American Crime Story
 
Last edited:

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.756
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τελείωσα το Dark, τα τελευταία επεισόδια χρειάστηκε να πιέσω τον εαυτό μου να μην το παρατήσει...
Δυστυχώς φίλε @James τείνω να συμφωνήσω με τον @Yorgos . Ενώ δηλαδή ξεκίνησε με φοβερή προοπτική , γαμάτο σενάριο, ατμοσφαιρική, βροχή σε σημείο να σε πονάν τα κόκκαλα στον καναπέ, πολύ καλογυρισμένη, ερμηνείες κλπ ακόμη και τα γερμανικά της πήγαιναν κουτί....εντέλει νομίζω αυτό το αέναο πήγαινε έλα στο χρόνο κούρασε πολύ. Μαζί και οι διάλογοι με τις διαφορετικές βερσιόν του ίδιου προσώπου. Σε κάποιο σημείο ταυτίστηκα , με φαντάστηκα να γυρίζω στο χρόνο και να νουθετώ τον έφηβο εαυτό μου με ...αμφίβολα αποτέλέσματα, τελικά θυμήθηκα ότι ο ανηψιός μου κάνει διδακτορικό στο εξωτερικό στην αστροφυσική με θέμα τις διαστάσεις του χρόνου και του τη σύστησα να γελάσει λίγο το χειλάκι του...
Ούτε το τέλος με ικανοποίησε είπα ένα αει στο διάολο και το έκλεισα! Νομίζω έπρεπε να τελειώσει στο 2ο κύκλο θα είχα πολύ διαφορετική άποψη.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Αααα πες έτσι. Συνέχισε άφοβα. Και άμα τελειώσεις και είσαι οκ, πέρνα στο επόμενο λέβελ. Twin Peaks. Του Λιντς. Φανταστική πρώτη σεζόν, στη δεύτερη άρχισαν τα περίεργα, ε την τρίτη που βγήκε 25 χρόνια μετά (!) δεν κατάφερα ούτε εγώ να την τελειώσω που βλέπω Λίντς για πρωινό.
Έπος! Και η δευτερη σεζον δυνατη μου ειχε φανει. Την τριτη δεν την ειδα, ατομα που εμπιστευομαι μου ειπαν να μην το τολμησω για το δικο μου καλο. Κριμα και την περιμενα πώς και πώς.

Εγω τελείωσα την 4η σεζόν από The Marvelous Mrs. Maisel. Απογοητεύτηκα λίγο, ήδη από την τρίτη είχε αρχίσει να κάνει κοιλιά, στην τεταρτη ζητημα αν μου βγηκαν 2 γελια σε ολη τη σεζον. Κριμα, γιατι στην 1η και στη 2η, ειδικά στη 2η, έπεφτα κάτω από τα γέλια.


The Ipcress File Ipcress File (TV Mini Series 2022– ) - IMDb
το ξεκινησα και κολησα. πολυ καλο κατασκοπευτικο στη περιοδο του ψυχρου πολεμου.
Μάλλον με αυτό θα συνεχίσω αν το βρω στα παρανομα σαητς που συχνάζω.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Την τριτη δεν την ειδα, ατομα που εμπιστευομαι μου ειπαν να μην το τολμησω για το δικο μου καλο.
Πίστεψέ με, σε αγαπούν πραγματικά αυτά τα άτομα!! Εγώ κατάφερα να φτάσω μέχρι το 6ο επεισόδιο αν θυμάμαι καλά, ύστερα από πολύ μεγάλη προσπάθεια!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Εγω τελείωσα την 4η σεζόν από The Marvelous Mrs. Maisel. Απογοητεύτηκα λίγο, ήδη από την τρίτη είχε αρχίσει να κάνει κοιλιά,
Να δούμε τις 2 σεζόν και τέλος η και την τρίτη;
Μόλις τελείωσα την σειρά ντουκιμαντέρ 800 μέτρα.
Αναφαίρεται στην τρομοκρατική επίθεση στην Ράμπλα της Βαρκελώνης και στο Καμπρίλς.
Πολύ καλή ανάλυση των γεγονότων και μια απορία που είχα την ξεδιάλυνα στη μέση του τρίτου
επεισοδίου.
 
Last edited:

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Να δούμε τις 2 σεζόν και τέλος η και την τρίτη;
Oχι μωρε και η τριτη αστεια ειναι, απλα για μενα οχι τοσο οσο η δευτερη. Αλλα πιστευω θα σε αφησει ικανοποιημενο. Και η τεταρτη ειχε τις στιγμες της, αλλα ελαχιστες (για το δικο μου χιουμορ).

υγ. Αν δεν το εχεις ξεκινησει, το πρωτο επεισοδιο (θεωρω) ειναι λιγο βαρετο. Απο το 2ο και μετα αρχιζει το καλο.
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Το Manifest δεν έχει ολοκληρωθεί. Τώρα το πήρε το Netflix και λένε ότι ο 4ος κύκλος θα είναι και ο τελευταίος. Το θέμα είναι ότι ήδη από τον 2ο κύκλο έχει πάρει την κάτω βόλτα και δεν το βλέπω να σώζεται. Οι ερμηνείες και η ιστορία έχουν πάει περίπατο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom