Αμοργός 2011 - Το φυσικό ηρεμιστικό...

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Αχ και τι μου θυμίζεις...παλιές καλές εποχές...φοιτηταριό,ξεγνοιασιά και το καλύτερό μου καλοκαίρι στην κουκλίστικη Αμοργό!!!Το λατρεύω αυτό το νησί!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
To γλυκό λέγεται μπανόφι (από το μπανάνα και coffee) το τσάκισα κι εγώ δεόντως και είναι πολύ εύκολο στην παρασκευή του.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
To γλυκό λέγεται μπανόφι (από το μπανάνα και coffee) το τσάκισα κι εγώ δεόντως και είναι πολύ εύκολο στην παρασκευή του.
Όντως πανεύκολο!Το έφτιαξα σήμερα και σε λίγο θα το τσακίσω αναπολώντας την αγαπημένη Αμοργό!!!
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Είμαι 10000% σίγουρος πως όσο καλά και να το φτιάξω δεν θα μου φανεί το ίδιο ωραίο... Γιατί είναι συνδυασμένο και με άλλη ψυχολογία, περιβάλλον κλπ..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.092
Πολύ ωραίες φωτογραφίες και ιστορία.Οι ομορφιές της χώρας μας τελικά είναι ανεξάντλητες.Συμπτωματικά διάβαζα ένα βιβλίο <<αξέχαστα νησιά που πρέπει να δείτε στη ζωή σας>> της σειράς bbc books και από την πατρίδα μας έχουν επιλέξει την Αμοργό.:clap::clap::clap:
 

kathymak

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
καλησπέρα,
διάβασα το άρθρο σου και πραγματικά ενθουσιάστηκα με αυτά που γράφεις για το νησί.σκεφτόμαστε με την κολλητή μου να παμε εκεί φέτος διακοπές.έχεις να μας προτεινεις καποια ενοικιαζομενα δωμάτια?κ αν ναι σε ποια περιοχη?να σε ενημερωσω οτι ειμαστε 23 και θα θελαμε καπου που να εχει και λιγο νυχτερινη ζωη!!ευχαριστω...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
καλησπέρα,
διάβασα το άρθρο σου και πραγματικά ενθουσιάστηκα με αυτά που γράφεις για το νησί.σκεφτόμαστε με την κολλητή μου να παμε εκεί φέτος διακοπές.έχεις να μας προτεινεις καποια ενοικιαζομενα δωμάτια?κ αν ναι σε ποια περιοχη?να σε ενημερωσω οτι ειμαστε 23 και θα θελαμε καπου που να εχει και λιγο νυχτερινη ζωη!!ευχαριστω...

Καλώς ήρθες στην παρέα μας :D
Ρίξε μια ματια στα θέματα της παρακάτω ενότητας, υπάρχουν αρκετές προτάσεις για διαμονή στο νησί:
Νησιά Αιγαίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
καλησπέρα,
διάβασα το άρθρο σου και πραγματικά ενθουσιάστηκα με αυτά που γράφεις για το νησί.σκεφτόμαστε με την κολλητή μου να παμε εκεί φέτος διακοπές.έχεις να μας προτεινεις καποια ενοικιαζομενα δωμάτια?κ αν ναι σε ποια περιοχη?να σε ενημερωσω οτι ειμαστε 23 και θα θελαμε καπου που να εχει και λιγο νυχτερινη ζωη!!ευχαριστω...

Γεια σου kathymak :)

Λοιπόν.. είμαι ο άνθρωπός σου.. Κι εμείς ακριβώς ψάχναμε και περάσαμε τέλεια! Για αρχή να σου πω ότι θα μείνετε στάνταρ στην πόλη.
Κατ' αρχάς θα νοικιάσετε αμάξι? Πόσες μέρες λέτε να καθίσετε?
 

kathymak

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλώς σας βρήκα παιδιά!
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Ελπίζω να μοιραστουμε πολλές ταξιδιωτικές ιστορίες.
Λοιπόν...Σκεφτόμαστε να κατσουμε 5 μέρες περίπου λεμε να μείνουμε Αιγιάλη και να νοικιάσουμε αυτοκίνητο αλλά δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται με τις τιμες.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Αφού θα νοικιασετε αμάξι (και πολύ καλά θα κάνετε), θα έχετε την ελευθερία να γυρίσετε το νησί και να δείτε ωραία πράγματα..

Για το που θα μείνετε εγώ ψηφίζω Χώρα. Εκεί θα πάρετε άρωμα Αμοργού..
Εμείς μέναμε σε ένα πολύ ωραίο δωματιάκι με μπαλκόνι... Εδω:
Pension Ilias - Amorgos
Αιγιάλη αξίζει να μείνετε μόνο αν σκέφτεστε για καμπινγκ
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλώς σας βρήκα παιδιά!
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Ελπίζω να μοιραστουμε πολλές ταξιδιωτικές ιστορίες.
Λοιπόν...Σκεφτόμαστε να κατσουμε 5 μέρες περίπου λεμε να μείνουμε Αιγιάλη και να νοικιάσουμε αυτοκίνητο αλλά δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται με τις τιμες.
Εγώ είχα μείνει Αιγιάλη το 2009 και είχα περάσει ωραία, αλλά εαν ξαναπήγαινα θα έμενα Χώρα. Στην Χώρα έχει περισσότερο το Κυκλαδίτικο στυλ και εαν μενεις Αιγιαλη η διαδρομή το βράδυ είναι λίγο περίεργη.
Από την άλλη οι ηλικίες 20-25 ως επι το πλείστον συγκεντρωνονται στο κάμπινγκ της Αιγιάλης αλλά έχω ακούσει ότι σε περιόδους αυξημενης κίνησης γίνεται χαμός και δεν είναι πολύ καθαρό. Κατάπολα δεν θα σύστηνα ούτε για πλάκα, δεν μου άρεσαν καθολου λες και είναι άλλο νησί.
Αυτοκίνητο νομίζω χρειάζεται εαν και έχει ΚΤΕΛ και ίσως εαν το ψάξεις μπορεί να σε βολέψει. Για τιμές τοτε είχα δώσει 65-70Ε το δίκλινο στην Αιγιάλη, απλά συμπαθητικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.525
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom