Ολλανδία Αμστερνταμ διαμονη!

Olympia!!

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Η τοποθεσια ειναι εξαιρετικη. Εισαι σε κεντρικο σημειο με πολυ ενδιαφεροντα μαγαζια (καφε, μπαρ, εστιατορια) τριγυρω. Επισης εισαι σε walking distance απο τα σημεια ενδιαφεροντος στο κεντρο.
Θα πάω κι γω Άμστερνταμ το Πάσχα και είμαι ανάμεσα στα παρακατω ξενοδοχεία. Απο άποψη περιοχής ποιο θα πρότεινες;
xohotels.com (coutoure)
clinkhotels.com
Easyhotel Amsterdam City South
Vondelpark Studio
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Θα πάω κι γω Άμστερνταμ το Πάσχα και είμαι ανάμεσα στα παρακατω ξενοδοχεία. Απο άποψη περιοχής ποιο θα πρότεινες;
xohotels.com (coutoure)
clinkhotels.com
Easyhotel Amsterdam City South
Vondelpark Studio
Εμείς κλείσαμε στο ckinkhostels πριβατ δωμάτιο για τον Δεκεμβριο...
 

mix kok

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους! Σχεδιάζω ένα ταξίδι στο Άμστερνταμ για το ερχόμενο Πάσχα. Βρήκα μία προσφορά για αεροπορικά και τα έκλεισα. Στην αναζήτηση όμως καταλύματος έχω πάθει σοκ απ τις τιμές και θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες για περιοχές λίγο πιο έξω από το κέντρο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλησπέρα σε όλους! Σχεδιάζω ένα ταξίδι στο Άμστερνταμ για το ερχόμενο Πάσχα. Βρήκα μία προσφορά για αεροπορικά και τα έκλεισα. Στην αναζήτηση όμως καταλύματος έχω πάθει σοκ απ τις τιμές και θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες για περιοχές λίγο πιο έξω από το κέντρο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
ειχα παει πριν λιγες ημερες Άμστερνταμ γενικά να ξερεις ειναι πολυ ακριβη πολη
το φαγητο δεν ειναι κ το καλυτερο κ γενικα κ αυτο ειναι ακριβο(αν θες να φας καλα φαε McDonald's)εμεις μείναμε στο nord πανεμορφη περιοχη..θα σ πρότεινα να μν μεινεις στο κεντρο...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Yπάρχουν και οι προσφορές του groupon.nl για όσους δεν μπορούν να βρουν οικονομικό φαγητό.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο τι γνώμη έχετε? XO HOTELS COUTURE, Amsterdam βγαίνει 175€ για 3 βραδια.
 

vana23kara

Member
Μηνύματα
74
Likes
34
Για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο τι γνώμη έχετε? XO HOTELS COUTURE, Amsterdam βγαίνει 175€ για 3 βραδια.
Μείναμε εμείς. Λοιπόν έχει στάση τραμ απέναντι .είναι υπερσύγχρονο κ πεντακάθαρο. Σε περίπου 20 λεπτά είσαι κέντρο
Στη γειτονιά του δεν έχει κάτι φοβερό. Έχει σε 5 λεπτά απόσταση 2 σούπερ μάρκετ ,ένα τούρκικο αν θυμάμαι καλά σνακ μπαρ. Μια μπυραρια στα 300 Μ.
Εμάς μας άρεσε πολύ.
 

titikos

Member
Μηνύματα
159
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους. Έχει μείνει κανείς στο
MEININGER HOTEL AMSTERDAM CITY WEST ?
Εντυπώσεις από το ξενοδοχείο ή την περιοχή; Έχει εκεί κοντά μετρό ή τραμ ;
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Καλησπέρα σε όλους. Έχει μείνει κανείς στο
MEININGER HOTEL AMSTERDAM CITY WEST ?
Εντυπώσεις από το ξενοδοχείο ή την περιοχή; Έχει εκεί κοντά μετρό ή τραμ ;
Είναι κοντά-δίπλα στην στάση Sloterdijk που μπορείς να πάρεις ότι μέσο θέλεις metro, tram, bus είτε προς από cental ή αεροδρόμιο, έχω μείνει παραδίπλα στο Park inn radisson city west.
κατέβασε τις εφαρμογές θα σου φανούν χρήσιμες
Travel by bus, tram and metro | Door to door | NS
https://9292.nl/en/fares-and-public-transport/bus-tram-metro-transport/single-tickets
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Είναι ιδέα μου ή οι τιμές διαμονής είναι εξωφρενικά ακριβές εκεί πέρα;
Υπαρχει τροπος. Μενεις Αμστερνταμ μονο ενα βραδυ, βλεπεις τρεχοντας ο,τι μουσεια εχει σε 2 μερες και τις υπολοιπες Leiden που οι τιμες ειναι παλεψιμες για να πηγαινεις με τρενο σε αλλες πολεις της χωρας.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Είναι ιδέα μου ή οι τιμές διαμονής είναι εξωφρενικά ακριβές εκεί πέρα;
Είναι πανάκριβα ναι. Εμείς ήμασταν 3 και είχαμε μείνει σε αυτό Hans Brinker Hostel Amsterdam, Amsterdam, Netherlands
Το οποίο δεν ήταν πεντακάθαρο ούτε κάτι σούπερ αλλά είχε πρωινό που ήταν πολύ τίμιο και κάπως ισορροπούσε την κατάσταση ότι ουσιαστικά τρώγαμε ένα ακόμα γεύμα την ημέρα. Το 2018 τέλη Νοέμβρη για τρίκλινο με μπάνιο και πρωινό είχαμε δώσει περίπου 100€ τη μέρα.
Τώρα δεν ξέρω πόσο ζητάνε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom