Ανέβασμα φωτογραφιών

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.215
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πολύ παράξενο. Οι φωτογραφίες σου δηλαδή είναι πάνω από 20mb η καθεμία? Για δες μία και πέσμου τι μέγεθος έχει...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
λπν τ ίδιο είναι. τις κάνω σμικρινση και τις παίρνει, μόνο θέλει χρόνο είναι 15. και για να μην κάνω στο μέλλον τα ίδια θα δω αν ρυθμίζεται η μηχανή για τις επόμενες που θα τραβάω
Καλύτερα να μην ελαττώσεις την ανάλυση στη μηχανή. Είναι κρίμα. Μπορείς να τις μειώνεις σε μέγεθος με τη βοήθεια ενός προγράμματος όταν θέλεις να τις αναρτάς στο φόρουμ.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλύτερα να μην ελαττώσεις την ανάλυση στη μηχανή. Είναι κρίμα. Μπορείς να τις μειώνεις σε μέγεθος με τη βοήθεια ενός προγράμματος όταν θέλεις να τις αναρτάς στο φόρουμ.
αυτό έκανα μία μία σ αυτές που ανέβασα στην ιστορία σήμερα. βλέπω ομως τις πολημίκρανα και το μεγάλο μέγεθος ειναι μικρότερο από των προηγούμενων ιστοριών, Για τον Δεφ που ρώτησε είναι μέχρι 7,2ΜΒ
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.215
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μιλάμε πάντα για συνημμένες φωτογραφίες στα μηνύματα έτσι; Όχι για τη φωτογραφική γκαλερί.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.215
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχω βάλει το όριο στα 20mb, που σημαίνει ότι θα πρέπει να τις δέχεται τις φωτογραφίες σου. Κάνε και ένα hard refresh (control + f5).
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Για να μην τις ανεβάζω σε χαμηλή ανάλυση, μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πως μπορώ εύκολα να τις κατεβάσω ανάλυση; @Defkalion ποιο είναι το ανώτατο μέγεθος φωτογραφίας που μπορώ να ανεβάσω;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.215
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πόσα mb είναι οι αρχικές σου φωτογραφίες; To όριο είναι 20mb, είναι μεγαλύτερες οι φωτογραφίες σου από αυτό? Η ανάλυση δεν έχει σημασία, το φόρουμ θα τις πάρει όση και να είναι, και θα τις μετατρέψει μόνο του.
 
Last edited:

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Πόσα mb είναι οι αρχικές σου φωτογραφίες; To όριο είναι 20mb, είναι μεγαλύτερες οι φωτογραφίες σου από αυτό? Η ανάλυση δεν έχει σημασία, το φόρουμ θα τις πάρει όση και να είναι, και θα τις μετατρέψει μόνο του.
Η κάθε φωτογραφία μου είναι 11,5 MB και μου βγάζει μήνυμα ότι είναι πολύ μεγάλο το αρχείο και δεν το ανεβάζει.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.215
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Α οκ θάπρεπε να λειτουργεί αυτό - μπορείς να μου στείλεις ακριβώς το μήνυμα που σου βγάζει; και θα το κοιτάξω :)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Α οκ θάπρεπε να λειτουργεί αυτό - μπορείς να μου στείλεις ακριβώς το μήνυμα που σου βγάζει; και θα το κοιτάξω :)
Καλημέρα Δευκαλίωνα!
Για ανέβασμα φωτογραφίας μεγέθους 11,5 ΜΒ, επιλέγω "Ανέβασμα Αρχείου" και μου βγάζει αυτό το μήνυμα:

Καταγραφή.JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.550
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom