Αναβάθμιση 2019

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Λοιπόν, πρώτες εντυπώσεις:
- Αισθητά πιο γρήγορο
- Αισθητικά βελτιωμένο

Αλλά και:
- Λείπει ο μετρητής αδιάβαστων μηνυμάτων.
- Απλό click στο "What's new" οδηγεί στα τελευταία μηνύματα, όχι στα νέα μηνύματα που θα ήταν πιο χρηστικό.
- Το ίδιο ισχύει με ένα σωρό templates, και στο regular και στο responsive, που έχουν το widget των προσφάτων μηνυμάτων. Τα "νέα μηνύματα εκεί θα ήταν σαφώς χρησιμότερα.
- Λείπει το κουμπί που σε πηγαίνει απευθείας στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα ενός θέματος (από το browsing των forums αλλά και από τα "νέα μηνύματα").
Ωραίος θενκς, ναι ο μετρητής θα μπει - δυο παρατηρήσεις μήπως τάχουμε μπλέξει:

- το what's new μπορώ να το βάλω να βγάζει ότι θέλουμε, έιτε τα τελευταία (όλα) μηνύματα (στην οποία λίστα όμως φαίνεται ποια είναι αδιάβαστα γιατί ειναι bold) ή μόνο τα αδιάβαστα. Το γύρισα τώρα να βγάζει τα αδιάβαστα καθώς αυτό είχαμε και πριν.

- το widget των πρόσφατων μηνυμάτων ήταν το ίδιο και στην προηγούμενη έκδοση, αν αναφερόμαστε στο ίδιο πράγμα (στη sidebar δηλαδή), και πριν τα πρόσφατα μηνύματα είχε εκεί, όχι τα αδιάβαστα.

- δεν υπάρχει κουμπί να σε πηγάινει απευθείας στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα ενός θέματος - αν έχεις αδιάβαστα μηνύματα σε αυτό το θέμα, κάνοντας απλό κλικ στον τίτλο θα σε πηγαίνει στο τελευταίο αδιάβαστο του θέματος, έτσι δούλευε και πριν (δεν είχαμε κάποιο ειδικό κουμπί). Σε περιπτώσεις που το θέμα έχεις να το επισκεφθείς πολύ καιρό, μπορεί να χρειάζεται αφού μπεις στο θέμα να πατήσεις το κουμπί "jump to new"
 
Last edited:

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
γεια χαρα κι απο εμενα,αν γινεται εκει που γραφει ταξιδιωτικες ιστοριες ευρωπη πχ...να ειναι οπως πριν δλδ να γραφει καπου ολες τις χωρες της ευρωπης,καποιος που θελει να διαβασει να μην χρειαζεται να δει ολες τις χωρες της ευρωπης πχ για να δει αυτην που τον ενδιαφερει....το ιδιο βεβαια ισχυει και για τις αλλες ηπειρους.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ναι έχει αναφερθεί και νωρίτερα, είναι στη λίστα με τα πράγματα που έχω να φτιάξω, don't worry θα διορθωθεί.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
ω, επιτέλους τέλος στο προηγούμενο τόσο δύσκολο περιβάλλοντο!

Πολύ όμορφο αύτό!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Μπήκε σελιδοδείκτης! Ευχαριστώ :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
- δεν υπάρχει κουμπί να σε πηγάινει απευθείας στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα ενός θέματος - αν έχεις αδιάβαστα μηνύματα σε αυτό το θέμα, κάνοντας απλό κλικ στον τίτλο θα σε πηγαίνει στο τελευταίο αδιάβαστο του θέματος, έτσι δούλευε και πριν (δεν είχαμε κάποιο ειδικό κουμπί). Σε περιπτώσεις που το θέμα έχεις να το επισκεφθείς πολύ καιρό, μπορεί να χρειάζεται αφού μπεις στο θέμα να πατήσεις το κουμπί "jump to new"
Καλημέρα, υπήρχε ειδικό κουμπί που σε πήγαινε στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα, το είχα χρησιμοποιήσει πολλές φορές. Αν π.χ. άνοιγες ένα θέμα από τη πρώτη σελίδα του το οποίο είχες ξαναδιαβάσει, σου έδινε την επιλογή μέσω του κουμπιού αυτού να μεταβείς στο πρώτο αδιάβαστο.

Παρεμπιπτόντως οι ειδοποιήσεις στο κινητό android δουλεύουν περίφημα!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Μα αυτό είπα και εγώ, αφού μπεις στο θέμα, υπάρχει κουμπί που σε πάει στο νεότερο μήνυμα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.703
Likes
11.138
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Καλοτάξιδο το ανανεωμένο μας forum!
Και μένα μου αρέσει πολύ, δε με δυσκόλεψε καθόλου η αλλαγή, το βρίσκω πιο εύχρηστο, μοντέρνο και γρήγορο!
Αυτό που μου λείπει μέχρι στιγμής στην πλοήγηση είναι το up button (εκτός κι αν έχω κάνει εγώ καμιά βλακεία και δεν το βρίσκω).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλοτάξιδο το ανανεωμένο μας forum!
Και μένα μου αρέσει πολύ, δε με δυσκόλεψε καθόλου η αλλαγή, το βρίσκω πιο εύχρηστο, μοντέρνο και γρήγορο!
Αυτό που μου λείπει μέχρι στιγμής στην πλοήγηση είναι το up button (εκτός κι αν έχω κάνει εγώ καμιά βλακεία και δεν το βρίσκω).
Ναι κάπου κρύβεται, είναι ντροπαλό. :oops:

Θα το σιάξω οσονούπω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.753
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom