Αναζήτηση γαλήνειας διαμονης το καλοκαίρι

nefelim

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
ευχαριστω

Ευχαριστω παρα παρα πολυ.Θα έχω υπ όψιν μου όσα με την καλή σου διάθεση μου προτείνεις.Ευχομαι καθε χαρα.
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δεν κοιτάτε και κανένα φτηνό εξωτερικό? Ταϊλάνδη πχ. Για 20 μέρες μάλλον φτηνότερα θα σας έρθει.
 

KaterinaΜ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Για βορεια Eυβοια που ειναι πανεμορφη και καταπρασινη προτεινω να επισκεφθειτε τους καταρρακτες Δρυμωνα, τη Λιμνη και τις Ροβιες. Ειναι πανεμορφα. Σχετικά με τη διαμονη έχω μεινει σε ενα ξενοδοχειο της περιοχης και εμεινα ευχαριστημενη. Αυτο βεβαια αφορα τον καθενα και σχετιζεται με τα γουστα και το ποσα χρηματα διαθετει. Ρίξτε μια ματια στο Souris Hotel αν σκεπτεστε να πατε προς τα εκει καποια στιγμη.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Πήλιο; Κυρίως το νότιο τμήμα του, προς Τρίκερι ίσως, ή στις ανατολικές ακτές που βλέπουν προς Σποράδες, μετά την Αργαλαστή. Πολύ καλή θάλασσα, κόσμος όσος χρειάζεται για να μη νιώθετε μόνοι στη γη και στην τελική, αν βαρεθείτε, κάνετε και μία βόλτα στα γραφικότατα ορεινά χωριά ή και σε Σκιάθο/Σκόπελο/Αλόννησο. Συγκεκριμένα ξενοδοχεία δεν μπορώ να προτείνω γιατί δεν έχω μείνει σε παραλιακά σημεία στο Πήλιο, αλλά από φίλους έχω ακούσει ότι μπορείς να βρεις τιμές εξαιρετικά χαμηλές.
Εναλλακτικά και Πάργα-Σύβοτα είναι πολύ γραφική επιλογή. Πολύ πράσινο και ωραίες θάλασσες (αν και παγωμένες). Και με διαδρομή λίγης ώρας περνάτε απέναντι στους Παξούς και κάνετε μερικά από τα καλύτερα μπάνια ever!
Νησάκι δεν παίζει;
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Και εγώ Εύβοια θα σας πρότεινα. Ωραίες παραλίες, ιδανικά για οικογένειες αλλά και για ζευγαράκια που θέλουν απομόνωση. Η Λίμνη είναι γραφική, όχι όμως με πολύ νυχτερινή ζωή αν σας ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
:cool:Πολλες καλησπερες σε ολους.Εν όψει του καλοκαιριού,αναζητω ένα ήσυχο ήρεμο,καθαρότατο ξενοδοχείο με άμεση πρόσβαση στη θάλασσα .Θα είχατε κατι να μου προτείνετε; Θελω να είναι ήσυχο .Περιοχές ισως πελοπόνησο 'η Εύβοια-η Ηπειρωτικες ακτές...η οπουδήποτε...,σε τιμες οχι υπερβολικες και για διαμονη τουλάχιστον 20 ημερών.Σας ευχαριστω παραπολυ και ευχομαι σε ολους καθε χαρα και πολλα ταξιδια.
Να πώ πάλι Κάρπαθο; Ή θα καταντήσω γραφικός;
Δεν πειράζει...ας καταντήσω, αξίζει γι' αυτό θα επαναλαμβάνομαι!!! :bleh:
Έχω γράψει εδώ τις πληροφορίες:

http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...EA%DE-%EA%E1%E9-%EC%EF%ED%E1%E4%E9%EA%DE.html

Αξίζει, ειδικά 20 μέρες είναι ότι πρέπει!!! Οι 10 μέρες είναι λίγες, οι 15 κανονικές, οι 20 ιδανικές!!
Με το καλό! :D
 
Last edited by a moderator:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μωρέ μπραβο !! Απο πότε ενταχτηκαν στη Πελοποννησο η Ευβοια , το Πηλιο και η Καρπαθος ;
Στα αλήθεια δεν το ειχα παρει ειδηση:haha:

παιδια , το θεμα ειναι ¨γαληνεια διαμονη στη Πελοποννησο" εκτός αυτου ο αρχικος ποστερ το ανοιξε Απριλιο του 2010 !!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μωρέ μπραβο !! Απο πότε ενταχτηκαν στη Πελοποννησο η Ευβοια , το Πηλιο και η Καρπαθος ;
Στα αλήθεια δεν το ειχα παρει ειδηση:haha:

παιδια , το θεμα ειναι ¨γαληνεια διαμονη στη Πελοποννησο" εκτός αυτου ο αρχικος ποστερ το ανοιξε Απριλιο του 2010 !!!
1. Περιοχές ισως πελοπόνησο 'η Εύβοια-η Ηπειρωτικες ακτές...η οπουδήποτε...

2. Ε, μπορεί να μην πήγε και να πάει εφέτος! :bleh:
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Ας ελπίσουμε ότι θα φανούν σε κάποιον άλλο χρήσιμες οι ιδέες μας...

Πάντως αν σ' αρέσει το θέμα εύκολα παραβλέπεις τις ημερομηνίες:bleh::bleh::bleh:

Αν το διαβάζει ο αρχικός poster θα ήθελα πολύ να μας πει τι επέλεξε τελικά!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
H τοπικ σταρτερ έχει να επισκεφθεί το site από τις 03-06-2010, όποτε χλωμο να δώσει απαντηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom