Αναζήτηση γαλήνειας διαμονης το καλοκαίρι

nefelim

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
:cool:Πολλες καλησπερες σε ολους.Εν όψει του καλοκαιριού,αναζητω ένα ήσυχο ήρεμο,καθαρότατο ξενοδοχείο με άμεση πρόσβαση στη θάλασσα .Θα είχατε κατι να μου προτείνετε; Θελω να είναι ήσυχο .Περιοχές ισως πελοπόνησο 'η Εύβοια-η Ηπειρωτικες ακτές...η οπουδήποτε...,σε τιμες οχι υπερβολικες και για διαμονη τουλάχιστον 20 ημερών.Σας ευχαριστω παραπολυ και ευχομαι σε ολους καθε χαρα και πολλα ταξιδια.
 
Last edited by a moderator:

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Το ησυχο 'παιζει'... εξαρταται απο την περιοδο που θα πας. Ωστοσο πολυ γραφικο ειναι το Κυπαρισσι στην ανατολικη πλευρα της Πελοποννησου αλλα η καλυτερη παραλια ειναι εξω απο το χωριο. Για ξενοδοχειο κοιτα Kyparissi, Κυπαρίσσι Λακωνίας - Ξενοδοχείο Μυρτώο - Hotel Myrtoo
Αλλο ομορφο και ηρεμο μερος ειναι το Πορτο Καγιο και μπορεις να κανεις βολτα στα χωρια της Μανης. Ο ξενωνας Ψαμαθους ειναι λιγων χρονων, με ωραια, λιτα δωματια και πολυ φτηνα. Untitled Document
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Το ησυχο 'παιζει'... εξαρταται απο την περιοδο που θα πας. Ωστοσο πολυ γραφικο ειναι το Κυπαρισσι στην ανατολικη πλευρα της Πελοποννησου αλλα η καλυτερη παραλια ειναι εξω απο το χωριο. Για ξενοδοχειο κοιτα Kyparissi, Κυπαρίσσι Λακωνίας - Ξενοδοχείο Μυρτώο - Hotel Myrtoo
Αλλο ομορφο και ηρεμο μερος ειναι το Πορτο Καγιο και μπορεις να κανεις βολτα στα χωρια της Μανης. Ο ξενωνας Ψαμαθους ειναι λιγων χρονων, με ωραια, λιτα δωματια και πολυ φτηνα. Untitled Document

πολυ καλό ειδικά το δευτερο
εχεις μεινει ?? να μου πεις η παραλία ειναι με άμμο η χαλίκι ξερεις ?
και απο τιμές ??
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Εχω μεινει και στα δυο- οι τιμες παιζουν με την περιοδο αλλα δεν ξεπερασαν τα 50Ε το 2007.
Η παραλια στο Πορτο Καγιο δεν εχει ουτε αμμο, ουτε χαλικακι, μπορεις να δεις στη φωτογραφια.
Αν εχετε παιδια ισως καλη λυση ειναι και τα Πουληθρα, λιγο εξω απο το Λεωνιδιο αλλα δε βρισκω τηλ. για διαμονη. Ταβερνες πανω στη θαλασσα, ενα και μονο μπαρακι στην ακρη της παραλιας (με ωραια μουσικη), βολτες στα Τσακωνικα χωρια και μελιτζανες μαγειρεμενες με ο.τι τροπο μπορειτε να φανταστειτε.
 

Attachments

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν εχω να προτεινω συγκεκριμενα ξενοδοχεια αλλα ψαξε και στη Μεθωνη Μεσσηνιας με το υπεροχο καστρο.Ειναι πολυ ομορφα εκει.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
να πω και εγω τη γνωμη μου αφου ζω στη Λακωνια...
Πορτο καγιο για 20 μερες ; Μαζι με ξυραφακια ,ναι.
5 σπιτια , 2 ταβερνες , 2 ενοικιαζομενα και ανυπαρκτη παραλία ...
για ερωτευμενο ζευγαρι 2-3 ημερες , ενταξει ...
Πουληθρα και Κυπαρισι μια χαρα για αυτό που ζητας....
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ενα καλο μερος, ησυχο αλλα και με ταβερνες, παραλιες οργανωμενες και μη ειναι και η παραλία Τυρού, λίγο πάνω απο λεωνίδιο. Επίσης υπάρχουν πολλά μέρη για εκδρομές τριγυρω οπως λεωνιδιο, σαμπατικη, μονη ελωνας κ.τλ
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
:cool: ...αναζητω ένα ήσυχο ήρεμο,καθαρότατο ξενοδοχείο με άμεση πρόσβαση στη θάλασσα .... Θελω να είναι ήσυχο .Περιοχές ισως πελοπόνησο 'η Εύβοια-η Ηπειρωτικες ακτές...η οπουδήποτε...,σε τιμες οχι υπερβολικες και για διαμονη τουλάχιστον 20 ημερών..
Υποψιάζομαι ότι είστε ζευγάρι χωρίς παιδιά.
Για τόσες πολλές διανυκτερεύσεις, η τιμή σίγουρα παζαρεύεται, ειδικά αν περιλαμβάνει και Ιούλιο.. σε οικονομική κρίση ακόμη χειρότερη θα βρεθούν το καλοκαίρι και οι ξενοδόχοι...

Σου δίνω κάποια δωμάτια, από αναζητήσεις που έκανα και γω παλαιότερα, για φίλους, για ΕΥΒΟΙΑ (παρότι δεν τα έχω δει από κοντά):

1. sites με hotels για Ευβοια : voriaevia.gr & Evia Hotels Rooms

2. Λίμνη Ευβοίας : Dennis Hotel

3. Πετριές Ευβοίας : argoevia.gr

4. Ροβιές : Agnadi Hotel

5. Πόρτο Χρόνια : Πόρτο Χρόνια Appartments

Για αποφυγή παρεξηγήσεων, ξαναλέω ... δεν τα έχω επισκεφθεί ...
 
Last edited by a moderator:

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
.

Σου δίνω κάποια δωμάτια, από αναζητήσεις που έκανα και γω παλαιότερα, για φίλους, για ΕΥΒΟΙΑ (παρότι δεν τα έχω δει από κοντά):

.
Tώρα πρόσεξα ότι εβαλες το θέμα σου, στην ενότητα Πελοπόννησος, οπότε μάλλον οι πληροφορίες της Ευβοιας είναι άτοπες :(
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Θα σου προτεινα το μερος οπου ειχα τις πιο relax και παμφθηνες διακοπες που εχω κανει στη ζωη μου. Ειναι στο ξενοδοχειο Kalogria Beach στη παραλια της Καλογριας στην Αχαια (λιγο εξω απο τη Πατρα). Το 2005 τελη Ιουνιου ειχαμε πληρωσει 179 Ευρω το ατομο για 7 νυκτες με πληρη διατροφη (3 γευματα μπουφε)!!! Ως και το κρασι ηταν μεσα στη τιμη. Τα μονα προβληματα ειναι οτι εχει κατα 95% Γαλλους και οτι εχει κουνουπια το βραδυ.

Το ξενοδοχειο ειναι πολυ καθαρο με δικο του χωρο (ομπρελλες & ξαπλωστρες) στη μεγαλη αμμωδη παραλια που ειναι και για το κοινο. Πολυ κοσμο εχει μονο το Σ-Κ. Τα μονα προβληματα ειναι οτι εχει κατα 95% Γαλλους και οτι εχει κουνουπια το βραδυ.

Για κατι καλυτερο θα σου προτεινα Χαλκιδικη οπου τα περισσοτερα ξενοδοχεια εχουν ιδιωτικες παραλιες. Φανταζομαι τα μελη του φορουμ απο τα Βορρεια θα σου προτεινουν περισσοτερες επιλογες απο τα 3 ξενοδοχεια που εχω παει εγω.
 

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Συμφωνώ με τον Joss για το Kalogria beach.
Καταπληκτική παραλία. Eχω παει δυο φορές. Η τελευταία ήταν πέρισι τον Ιούνιο.
Το φαγητό είναι απίστευτο για 3 αστερων ξενοδοχείο... μέχρι barbeque και live τηγανιτά ψάρια έχει το μενου... χώρια την ποικιλία γλυκών!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom