ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Τι ημερομηνίες ψάχνεις; εγω που έβαλα 25/12 με 6/1 μου έβγαλε με Turkish γύρω στα €661..το μόνο αρνητικό ειναι οτι στο πήγαινε έχεις μεγάλη αναμονή. Η επιστροφή ειναι νορμαλ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Και η swiss έχει προσφορά μέχρι 31/10.Δεν ξέρω άν ταιριάζουν οι ημερομηνίες σου.
 

alexia81

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Νήσος Πάσχα
29/12 με 05/01 έψαξα Swiss βγαίνει ακριβό.Όντως είναι πολλές οι ώρες γιαυτό πάλευα να είναι διανυκτέρευση.Για τις στο σελίδες δεν ανέφερε κανείς κάτι,τις έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ;;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
29/12 με 05/01 έψαξα Swiss βγαίνει ακριβό.Όντως είναι πολλές οι ώρες γιαυτό πάλευα να είναι διανυκτέρευση.Για τις στο σελίδες δεν ανέφερε κανείς κάτι,τις έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ;;
Δεν τις ξέρω δυστυχώς....
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Πολλα λεφτά τα 700 για Νέα Υόρκη και μάλιστα για καταχείμωνο αλλα το γεγονός ότι εχεις ως αφετηρία τη Θεσσαλονίκη και είναι και περίοδος γιορτών δε βοηθάει ιδιαίτερα. Θα ήταν σώφρον(και όχι σώφρων αγαπητή φίλη δασκάλα) να είχες κινηθεί πολύ νωρίτερα για να κλείσεις εισιτήρια.
 
Last edited:

alexia81

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Νήσος Πάσχα
Πολλα λεφτά τα 700 για Νέα Υόρκη και μάλιστα για καταχείμωνο αλλα το γεγονός ότι εχεις ως αφετηρία τη Θεσσαλονίκη και είναι και περίοδος γιορτών δε βοηθάει ιδιαίτερα. Θα ήταν σώφρον(και όχι σώφρων αγαπητή φίλη δασκάλα) να είχες κινηθεί πολύ νωρίτερα για να κλείσεις εισιτήρια.
Αγαπητέ Spo ευχαριστώ για την απάντηση και κυρίως για την διόρθωση προφανώς έκανα το λάθος από άγνοια και όχι απροσεξία Ε;;Σας ξέφυγε άλλο ένα λάθος στο τελευταίο μου μήνυμα,άλλη φορά να είστε πιο συγκεντρωμένος..
Φυσικά και θα ήταν χαμηλότερη η τιμή αν το χα κάνει νωρίτερα,φυσικά και αυτό από άγνοια φαντάζομαι το έκανα και όχι επειδή δεν υπήρχε τρόπος να τα κλείσω νωρίτερα...
Τέλος σας ευχαριστώ για το σχόλιο σας το οποίο μόνο τα λάθη μου επισήμανε και δεν πρόσφερε καμία βοήθεια...φιλικά πάντα..
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Είναι πάρα πολλά τα χρήματα. Επίσης, να γνωρίζετε ότι και οι τιμές διαμονής θα είναι στα ύψη. Κάντε λίγο υπομονή ακόμα. Ακόμα και έτσι πιθανόν να προκύψει κατι. Πάνω από 500 ευρώ τέτοια εποχή είναι πολλά. Πολύ περισσσότερο όταν φτάνεις στα 700
 

Tealover

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Alexia81, γιατί δεν κοιτάς μέσω Αθήνας? Ίσως σου έρθει πιο φθηνά απο το να πληρώσεις διαμονή, όπως ανέφερες οτι είσαι διατεθειμένη να πληρώσεις. Κοίταξε στο Skyscanner. 700 ευρώ είναι αρκετά χρήματα. Μην ξεχνάς οτι έχεις να πληρώσεις διαμονή και άλλα πολλά στην NY :)
 

alexia81

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Νήσος Πάσχα
Alexia81, γιατί δεν κοιτάς μέσω Αθήνας? Ίσως σου έρθει πιο φθηνά απο το να πληρώσεις διαμονή, όπως ανέφερες οτι είσαι διατεθειμένη να πληρώσεις. Κοίταξε στο Skyscanner. 700 ευρώ είναι αρκετά χρήματα. Μην ξεχνάς οτι έχεις να πληρώσεις διαμονή και άλλα πολλά στην NY :)
Είμαι τυχερή γιατί δεν έχω διαμονή θα φιλοξενηθω.Πάραυτα είναι πολλά τα 700 ούτως ή άλλως. Κανοντας μια αναζήτηση τώρα από Αθήνα μου κοστίζει 570 όμως νομίζω παίρνοντας τρένο η κάποιο άλλο μέσο(όχι αεροπλάνο γιατί θα χρειαστεί να πληρώσω τη βαλίτσα) θα βγω στο σύνολο στα ίδια λεφτά.Βρήκα πάλι την πτήση με aircanada στα 616 όμως προσφέρεται η τιμή από τις δυο σελίδες που προανεφερα flyfar και flightnet των οποίων την αξιοπιστία δε γνωρίζω και προβληματίζομαι γιατί είναι οι μοναδικες που την προσφέρουν Κ μέσω της σελίδας της Aircanada είναι πολύ πιο ακριβό το εισιτήριο.
 

Tealover

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Είμαι τυχερή γιατί δεν έχω διαμονή θα φιλοξενηθω.Πάραυτα είναι πολλά τα 700 ούτως ή άλλως. Κανοντας μια αναζήτηση τώρα από Αθήνα μου κοστίζει 570 όμως νομίζω παίρνοντας τρένο η κάποιο άλλο μέσο(όχι αεροπλάνο γιατί θα χρειαστεί να πληρώσω τη βαλίτσα) θα βγω στο σύνολο στα ίδια λεφτά.Βρήκα πάλι την πτήση με aircanada στα 616 όμως προσφέρεται η τιμή από τις δυο σελίδες που προανεφερα flyfar και flightnet των οποίων την αξιοπιστία δε γνωρίζω και προβληματίζομαι γιατί είναι οι μοναδικες που την προσφέρουν Κ μέσω της σελίδας της Aircanada είναι πολύ πιο ακριβό το εισιτήριο.
Αλεξια, πας μεσα στις γιορτες. Οι τιμες ειναι ανεβασμενες εκεινη την περιοδο. Και οσο το καθυστερεις θα ανεβουν κι αλλο! Μηπως να κοιταξεις να πας με Ryan air ή Easy jet σε καποια ευρωπαικη πολη και απο εκει να βρεις πτηση για JFK NY?
 
Last edited:

alexia81

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Νήσος Πάσχα
Αλεξια, πας μεσα στις γιορτες. Οι τιμες ειναι ανεβασμενες εκεινη την περιοδο. Και οσο το καθυστερεις θα ανεβουν κι αλλο! Μηπως να κοιταξεις να πας με Ryan air ή Easy jet σε καποια ευρωπαικη πολη και απο εκει να βρεις πτηση για JFK NY?
Από την αρχή γιαυτό έκανα το ποστ ώστε να δω αν κάποιος το χει κάνε έτσι μεμονωμένα και ίσως αυτό συμφέρει αλλά όπως είπα με προβληματίζει η διαφορετική χρέωση και προϋποθέσεις αποσκευών.Θα το δω ίσως μέσω Βρυξελλών..Όσο για την καθυστέρηση είμαι κάτοχος Αμερικανικου διαβατηριου και με ένα πρόβλημα που δημιουργήθηκε με ρίξανε πολύ πίσω..έχω σκοπό να κάνω κράτηση αυτή τη βδομάδα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Από την αρχή γιαυτό έκανα το ποστ ώστε να δω αν κάποιος το χει κάνε έτσι μεμονωμένα και ίσως αυτό συμφέρει αλλά όπως είπα με προβληματίζει η διαφορετική χρέωση και προϋποθέσεις αποσκευών.Θα το δω ίσως μέσω Βρυξελλών..Όσο για την καθυστέρηση είμαι κάτοχος Αμερικανικου διαβατηριου και με ένα πρόβλημα που δημιουργήθηκε με ρίξανε πολύ πίσω..έχω σκοπό να κάνω κράτηση αυτή τη βδομάδα.
Νομίζω ότι το βασικό είναι να αφήσεις αρκετό χρόνο ανταπόκρισης καθώς το εισιτήριο δεν θα είναι ενιαίο.Τώρα για το κόστος και ανάλογα τις αποσκευές που έχεις θα κάνεις τον υπολογισμό σου και θα δείς αν το σύνολο των πτήσεων και των χρεώσεων αποσκευών συμφέρει η όχι.Και το άλλο βασικό είναι ότι πρέπει να κινηθείς άμεσα.Δεν σηκώνει αναβολή.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.845
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom