ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.002
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Ενιαιο εισιτηριο ενοεις οταν θα πεταξει με 1 εταιρια σε ολο το ταξιδι σωστα; Το ξεχωριστα τι ενοεις; Και με διαφορετικες εταιριες να πας οι βαλιτσες πηγαινουν final destination και τα boarding pass τα παιρνεις απο αεροδρομιο της αναχωρησης.
Aυτό ισχύει μόνο αν κλείσεις ενιαίο εισιτήριο, δηλαδή βάλεις αφετηρία και προορισμό και σου βγάλει συνδυασμούς πτήσεων από την ίδια εταιρία ή συνεργαζόμενες εταιρίες με ενδιάμεση στάση. Δε προτείνω να κλείσει κάποιος χωριστά εισιτήρια ακόμα και με αρκετές ώρες αναμονή ανάμεσα γιατί αν καθυστερήσει ή ακυρωθεί η πρώτη πτήση χάνεις την δευτερη..
Ενοειτε παιδια οτι μονο ενιαιο εισιτηριο κλεινουμε σε τετια ταξιδια.αλωστε δεν εχουν και τεραστια διαφορα για να αξιζει η ολοι ταλεπωρια που θα φας!
@Lexuss Ως ενιαίο εισιτήριο εννούσα αυτό που με πρόλαβε η echo, συνήθως τέτοιο κλείνεις. Απλά μια αεροπορική μπορεί να προσφέρει καλή προσφορά π.χ. με ξενοδοχείο και ίσως ο φίλος μας να την έκλεισε ξεχωριστά.

Φιλικά, Νίκος :)

670ευρω αναμονη 2ωρες στο πηγαινε και 7 στο ελα...
670 δεν τα λες σίγουρα φθηνά για τα δεδομένα που έχουν διαμορφωθεί τα τελευταία χρόνια. Σίγουρα στις γιορτές είναι αυξημένες οι τιμές στα πάντα συμπεριλαμβανομένων και των αεροπορικών. Πάντως ευκαιρία δεν είναι η συγκεκριμένη τιμή.
 
Last edited by a moderator:

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
670 καλά, αν κοιτάξει κανείς: high season και αγορά 1 μήνα πριν.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
To κοίταζα για μια γνωστή μου και δίνει british για αρκετες ημερομηνίες γύρω στα 500 ευρώ. Επίσης στις πιο περιζήτητες μέρες Χριστουγεννων-Πρωτοχρονιάς έχει με virgin/aegean στα 520-530 αλλά με αλλαγή αεροδρομίου στον γυρισμό (από heathrow σε gatwick μέσα σε 4.30 ώρες). Ταλαιπωρία δηλαδή και μπορεί να μη προλάβεις.. Ξέρει κανεις αν σε τέτοιες περιπτώσεις σε πάνε πουλμαν της εταιρίας για την αλλαγή; ή πολλά θέλω; :p
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Πέταγα με ΒΑ και είχα άλλαγη αεροδρομίου (4:30 ώρες νομίζω) και έγεινε με δικό μου κόστος, δε θυμάμαι πόσες λίρες.
3 ώρες είναι το μιν για το τρανσφερ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Έχει δρομολόγια η national express μεταξύ των 2 αεροδρομίων αλλιώς μπορείς είτε με Heatrow express ή το Connect για Paddington και μετά από Victoria ή London Bridge για Gatwick
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Καλησπερα, εχει ταξιδέψει κανεις με Air Serbia να μου πει αξιολογήσεις ?
Αν ενοείς long haul, όχι ακόμα. Μέσα στην Ευρώπη, 2 φορές τη χρησιμοποίησα, συμπαθητική εταιρεία, με το φαγάκι της, τα πάντα της. Το BEG (Αεροδρόμιο Βελιγραδίου) , απλά αστείο. Σχεδόν μικρό, μικροσκοπικό. Δε έχεις τίποτα να κάνεις, να αγοράσεις, να χαζέψεις. Αν έχεις short connection δεν υπάρχει πρόβλημα, στα μεγαλύτερα connections, θα ψάχνεις γωνιά να βαρέσεις το κεφάλι σου, εκτός κι αν η ώρα είναι τέτοια και το connection time αρκετό για να επισκεφτείς το διπλανο αεροπορικό μουσείο (για μένα παράδεισος, για άλλους αναγκαίο κακό).
 

Juannita

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν ενοείς long haul, όχι ακόμα. Μέσα στην Ευρώπη, 2 φορές τη χρησιμοποίησα, συμπαθητική εταιρεία, με το φαγάκι της, τα πάντα της. Το BEG (Αεροδρόμιο Βελιγραδίου) , απλά αστείο. Σχεδόν μικρό, μικροσκοπικό. Δε έχεις τίποτα να κάνεις, να αγοράσεις, να χαζέψεις. Αν έχεις short connection δεν υπάρχει πρόβλημα, στα μεγαλύτερα connections, θα ψάχνεις γωνιά να βαρέσεις το κεφάλι σου, εκτός κι αν η ώρα είναι τέτοια και το connection time αρκετό για να επισκεφτείς το διπλανο αεροπορικό μουσείο (για μένα παράδεισος, για άλλους αναγκαίο κακό).
OH my God , εχω τουλάχιστον 5 ωρες αναμονής :eek::eek:
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Κάνε την καρδιά σου πέτρα και πήγαινε στο διπλανό αεροπορικό μουσείο. Τουλάχιστον θα περάσεις κάπως την ώρα σου.
 

Juannita

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κάνε την καρδιά σου πέτρα και πήγαινε στο διπλανό αεροπορικό μουσείο. Τουλάχιστον θα περάσεις κάπως την ώρα σου.
Ας εχει ...δεν μπορω να κανω και κατι αλλο. Wifi εχει τουλάχιστον;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom