Τσεχική Δημοκρατία Αναζήτηση ξενοδοχείου στη Πράγα!

TrObAs

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Καλησπέρα παιδιά , συγχαρητήρια για το φόρουμ το οποίο έχω ανακαλύψει εδώ και μερικές μέρες και έχω βρεί πολλές χρήσιμες πληροφορίες για το ταξίδι που θέλω να κάνω.

Αποφασίσαμε δυο φιλικά ζευγάρια να πάμε τον Σεπτέμβριου στην Πράγα μιας και έχουμε ακούσει πολύ καλά λόγια , θα ήθελα όμως την βοήθεια σας όσον αφορά την επιλογή ενός οικονομικού ξενοδοχείου / διαμερίσματος στο κέντρο την πόλης για την περίοδο του Σεπτεμβρίου αλλά και κάποιες γενικές πληροφορίες που καλό θα είναι να γνωρίζουμε.

Ευχαριστώ πολύ.
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Savic Hotel Praha.

Υπέροχο ξενοδοχείο! Δίπλα στην πλατεία του ρολογιού και λίγα μέτρα από τη γέφυρα του Καρόλου. Άριστη εξυπηρέτηση και ευγενέστατο προσωπικό. Πολύ ατμοσφαιρικά δωμάτια (οι εικόνες στο site τα αδικούν). Πρόκειται για παλιό μοναστήρι που μετατράπηκε σε ξενοδοχείο. Με άριστα το 10 του βάζω 11! Βέβαια δεν είναι η οικονομικότερη επιλογή αλλά συχνά βγάζει πολύ καλές προσφορές. Και κυρίως, αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ!!!
Αν σας φτάνει ο χρόνος επιδιώξτε μία εκδρομή στο cesky krumlov. Δεν πρόλαβα να πάω, αλλά μου έχουν πει ότι είναι πολύ όμορφα εκεί.
 

TrObAs

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Ευχαριστώ παιδια για τις γρήγορές απαντήσεις σας , αλλά βλέπω ότι σεπτέμβριος πέφτει high seasson και οι τιμές σε αυτά που μου λετε είναι πολύ πιο πάνω από το budget μου έλεγα μέχρι 450 αυστηρά 500 οι πέντε μέρες
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Δες το Hotel Marriot(4*) και το Renaissance (5*). Το ένα βρίσκεται απέναντι από το άλλο, ακριβώς στην είσοδο του ιστορικού κέντρου. Έμεινα στο δεύτερο και είναι εξαιρετικό.
 

TrObAs

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Πότε είναι καλό να κλείσω τα αεροπορικά εισητήρια και τα δωμάτια του ξενοδοχείου αν πάω τελικά το σεπτέμβριο?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
δεν υπαρχει πότε ! όταν τα βρεις σε καλή τιμή τα κλείνεις και μετα το ξενοδοχείο
Πάντως και Μαιο -Ιουνιο είναι καλή εποχή για να πας
 

TrObAs

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Είναι σίγουρα καλύτερα , απλά το θέμα είναι αν αλλάξει κάτι υπάρχει η δυνατότητα επιστροφής της προκαταβολής?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.143
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παντως για μια αρκετα οικονομικη λυση διαμονης, κι αν πας καλοκαιρι, μπορεις να παρεις μια σκηνουλα... και το στρωμα με τετοιο νικ δεν νομιζω να εχεις μεγαλο προβλημα να το φουσκωσεις...
 

TrObAs

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
χαχα!!! Καλή η ιδέα σου αλλά δεν είμαι λάτρης των σκηνών , και από ότι βλέπω μόνο για σεπτέμβριο μπορούμε!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ευχαριστώ παιδια για τις γρήγορές απαντήσεις σας , αλλά βλέπω ότι σεπτέμβριος πέφτει high seasson και οι τιμές σε αυτά που μου λετε είναι πολύ πιο πάνω από το budget μου έλεγα μέχρι 450 αυστηρά 500 οι πέντε μέρες
Έριξα μια ματιά στο booking (επειδή πρόσφατα έψαχνα κι εγώ για Πράγα) και βρίσκω αρκετά ξενοδοχεία με 300-350 ευρώ το δίκλινο με πρωινό στο κέντρο της Πράγας (στα 10-15 λεπτά από το ρολόι). Υπάρχουν βέβαια και αρκετά με χαμηλότερες τιμές, αλλά αυτά που σου λεω έχουν πολύ καλές κριτικές στο booking. Όταν λες περίπου 500 ευρώ εννοείς μαζί με αεροπορικά; 500 ευρώ και τα δυο ζευγάρια μόνο για το ξενοδοχείο;
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Αν θες ρίξε μια ματιά στο www.hotelscombined.com που είναι μηχανή αναζήτησης μεταξύ των search engines.Πάντα, αυτό χρησιμοποιώ και είναι πολύ καλό!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom