Τσεχική Δημοκρατία Αναζήτηση ξενοδοχείου στη Πράγα!

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.499
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα (τρομπα)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα (τρομπα)
Με τον ΤrObAs συμφώνησες αλλά είδες τι ζητούσε και σε τι κατέληξε απλά για να επιβεβαιώσει αυτά που έγραψα? Ότι, δηλαδή, κανείς δεν είναι μέσα στο μυαλό του και ό,τι και να του λέγαμε/προτείναμε καμμία σχέση δεν (θα) είχε με αυτό που τελικά επέλεξε. Δες μόνο ότι εσύ έφτασες να του προτείνεις youth hostel κι αυτός έκλεισε διαμέρισμα σε τιμή που θα πλήρωνε σουίτα σε πεντάστερο!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αμα εχει λεφτα για πεταμα εσενα τι σε κοφτει;
 

TrObAs

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Δεν θέλω να δημιουργήσω καυγά παιδιά απλα πληροφορίες ήθελα και θα το έψαχνα ημουν ανοικτός σε όλες τις προτάσεις για να δω να μιλήσω με τα άλλα παιδιά που θα πάω και να κρίνουμε ανάλογα..

Δεν ξέρω αν είναι πολλά τα λεφτά γιατί εγώ υπολόγιζα να πάει μέχρι 250 ευρο το άτομο για πέντε μέρες. Όσο και να έψαξα στο bookings.com και είδα και μίνι σουίτα (για τέσσερα άτομα) ή για δύο δίκλινα οι τιμές κινούνταν έκει γύρω πάντα και στην περίπτωση του διαμερίσματος πάει 236 ευρό το άτομο. Εννοείτε ότι δεν έχω λεφτά για πέταμα απλά από όσα είδα μου φάνηκε το πιο καλό τώρα τι να πώ θα δείξει......

Μια διευκρίνηση θα ήθελα. Έκανα την κράτηση στο bookings.com τώρα για την πληρωμή από όσο κατάλαβα πας και τα πληρώνεις εκεί απλά σου ζητάει την πιστωτική για την περίπτωση που δεν πάς ?

Ψάχνω να βρώ ένα email για να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά δεν βρίσκω ακόμα τίποτα....
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Μια διευκρίνηση θα ήθελα. Έκανα την κράτηση στο bookings.com τώρα για την πληρωμή από όσο κατάλαβα πας και τα πληρώνεις εκεί απλά σου ζητάει την πιστωτική για την περίπτωση που δεν πάς?
Έτσι ακριβώς είναι. Δε θα χρεώσουν την κάρτα σου. Μπορείς να πληρώσεις είτε με μετρητά είτε με κάρτα όταν κάνεις check-out. Απλά κοίτα την πολιτική ακύρωσης που αναφέρει το booking για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο, ώστε να ξέρεις μέχρι πότε μπορείς να ακυρώσεις χωρίς να επιβαρυνθείς με ακυρωτικά. Αυτό που συνήθως ισχύει είναι ότι σου χρεώνουν την πρώτη νύχτα αν δεν εμφανιστείς.
Πάντως πάτε σε πολύ καλή εποχή, θα την ευχαριστηθείτε την πόλη! Καλά να περάσετε!!! :clap:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μια διευκρίνηση θα ήθελα. Έκανα την κράτηση στο bookings.com τώρα για την πληρωμή από όσο κατάλαβα πας και τα πληρώνεις εκεί απλά σου ζητάει την πιστωτική για την περίπτωση που δεν πάς ?

Ψάχνω να βρώ ένα email για να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά δεν βρίσκω ακόμα τίποτα....
Οπως σου τα ειπα η Ηλεκτρα.

mail επιβεβαιωσης της κρατησης δεν ελαβες; Στοιχεια επικοινωνιας του καταλυματος δεν ειχε; Αν δεν μπορεις να επικοινωνησεις μαζι τους επικοινωνησε με την booking.
Παντως εμενα μου φανηκε καπως ακριβο. βεβαια δεν ξερω περι τινος προκειται, μπορει να τα αξιζει τα λεφτα του.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Στο κτίριο που σερβίρουν το πρωινό πας με το τράμ ή με τα πόδια?
 

TrObAs

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Υποθέτω οτι πάς και με τα πόδια. Ελαβα επιβεβαίωση για την κράτηση απλά δεν έχει κάτι για επικοινωνία μαζί τους οπότε θα μιλήσω με την booking
 

paolina

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Μία καλή και σχετικά οικονομική λύση είναι τα Ibis. Αρκετά καλά δωμάτια,καθαρά και το πρωϊνό τους πάρα πολύ καλό.Έχω μείνει και στην Πράγα και στις Βρυξέλλες και δεν είχα κανένα πρόβλημα
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Καλησπερα!!σκεφοτμαστε με την κοπελα μου για Πραγα,εχω διαβασει τις ιστοριες σας απλως θελω μια βοηθεια με το ξενοδοχειο,αν εχετε να μου προτεινετε καποιο εσεις που εχετε παει Πραγα,σχετικα οικονομικο κ οχι μακρυα απο το κεντρο!!ζηταω πολλα???!!?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom