• Εκπομπή Travelstories!! Δείτε το πρώτο επεισόδιο εδώ και το δεύτερο εδώ

Γενικά Καραϊβική Αναζήτηση προορισμού Καραϊβική

louros7

New Member
Καλησπέρα σε όλη τη παρέα ! Με άλλους δύο φίλους κανονίζουμε να πάμε ταξίδι το Νοεμβριο στη Καραϊβική ( γύρω στις 20 μέρες). Θέλουμε να πάμε 3-4 μέρες miami (να γίνουμε αμερικανακια για λίγο)και τις υπόλοιπες σε 2 άλλους προορισμούς Κούβα Μεξικό ή άγιο Δομίνικο. Θέλουμε να συνδυάσουμε τη χαλαρωση στη παραλία αλλά και να δούμε ωραία μέρη( όχι όμως να είμαστε στο δρόμο όλη μέρα) . Τι προτείνετε ? Συμφέρει καλύτερα με ταξιδιωτικο πρακτορείο και αν ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο.

jose

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
Γεια σας παιδια, Τι θα προτείνατε για 10ημερο περίπου ταξιδι καπου στην Καραϊβική? Υπάρχουν άπειρες επιλογές το ξέρω. Προτιμώ ο προορισμός να γινει με μαξ μια αλλαγή πτησης. Βέβαια εσωτερικές πτήσεις η μετακινήσεις με πλοια ειναι μέσα στο πρόγραμμα.
Το καλο ειναι οτι το ταξίδι θα ξεκινήσει απο Λονδίνο οποτε θα υπάρχουν πιο εύκολες πτήσεις. Απο αυτα που εχω δει ειναι το Πουερτο Ρικο, Μπαχαμες, Αγιος Δομήνικος, Περου και θα περιμένω κ εναλλακτικές προτάσεις απο εσας. Πιο πιστεύεται ειναι μια καλή επιλογή για τέτοιο ταξίδι το οποίο θα ήθελα να μην παω μεσο γραφείου αλλα να το οργανώσω εγω. Είναι η 1η φορά που θα βγω εκτος Ευρωπης.
Τι θα λεγατε λοιπον απο άποψη οργάνωσης, κόστους, ευκολία πτήσεων, ευκολία μετακινήσεων στο νησί, εγκληματικότητας και γενικά τι θα προτείνατε ?

Σας ευχαριστω πολυ

Last edited:

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.511
Μέλη
35.349
Νεότερο μέλος
dimitris0

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα