Αναζήτηση προορισμού για μονοήμερη εκδρομή!

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Εννοείται ότι θα προτείνω Κορινθία! Ή Λίμνη Δόξας ή Τρίκαλα Κορινθίας (και για τα δύο έχω γράψει ταξιδιωτική ιστορία άρα μπορείς να πάρεις ιδέες).
Και στα δυο μέρη όμως έχει πολύ κόσμο εκείνη την ημέρα γι' αυτό εξοπλιστείτε με μεγάλη υπομονή ν' αντιμετωπίσετε την ατελείωτη καθυστέρηση την ώρα του φαγητού!

 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Και αν αποφασίσεις τελικά να ξαναπάς Ναύπλιο, μπορείς να το κάνεις ακολουθώντας διαφορετική πορεία από τις προηγούμενες φορές. Μην πας κατευθείαν για καφέ στο Ναύπλιο αλλά αφιέρωσε μερικές ώρες και στο Δήμο μας (Δήμος Τενέας). Μέσω Χιλιομοδίου όπου μπορείτε να επισκεπτείτε την Ιερά Μονή Φανερωμένης ν' ανάψετε και ένα κεράκι, έπειτα να πάρετε το δρόμο για Αγιονόρι όπου θα απολαύσετε το Κάστρο και ίσως γευματίσετε στη γνωστή τοπική ταβέρνα του Βασίλα, θα περάσετε από Λίμνες όπου θα σταματήσετε φυσικά να πάρετε τοπικά τυριά, και θα συνεχίσετε για Προσύμνη και τ' αλλα χωριά που δεν τα θυμάμαι για να καταλήξετε για απογευματινό καφέ στο Ναύπλιο.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Για το Αγιονόρι μπορείς να πάρεις μια γεύση από το video μου στη video gallery.
Και τώρα που το θυμήθηκα: Το κάστρο του Αγιονορίου κοσμεί και το εξώφυλλο του ταξιδιωτικού οδηγού "Ανεξερεύνητη Πελοπόννησος".
 

dreamer92

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη (ελπίζω)
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλημέρα!!! Εγώ και οι παρέα μου είμαστε φοιτητές και θα θέλαμε την 28η Οκτωβρίου να πάμε μια μονοήμερη εκδρομή κοντά στην Αθήνα. Δεν έχουμε αμάξι και γι αυτό θα θέλαμε κάπου που να βολεύει το κτελ ή το τρένο και να είναι κάπως οικονομικά τα εισιτήρια!

Έχεις κάποιος να μας προτείνει κάτι;;;:)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Να πάτε στο Ναύπλιο, είναι από τις ομορφότερες πόλεις της χώρας και είναι και κοντά στην Αθήνα, αλλιώς Χαλκίδα αν και δεν συγκρίνεται με Ναύπλιο
 

dreamer92

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη (ελπίζω)
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ναύπλιο η αλήθεια είναι έχουμε πάει πολλές φορές!!! Κι εμείς Χαλκίδα σκεφτόμασταν αλλά και η Κόρινθος είναι πολύ καλή ιδέα!!! Σας ευχαριστώ πολύ!! :)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλάβρυτα!
Μπορείτε να πάτε με τρένο μέχρι Διακοπτό και από εκεί με Οδοντωτο να πάτε Καλάβρυτα. Είναι περίπου 16Ε το κόστος του Οδοντωτου με επιστροφή. αν ξεκινήσετε πολύ νωρίς και πάρετε το πρώτο δρομολόγιο μπορείτε να κάνετε την βόλτα σας, να πιείτε καφεδάκι, φαγητό κλπ και να γυρίσετε με το τελευταιο. Θα γυρίστε πίσω ψιλοκομμάτια αλλά αξίζει
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εδώ μονοήμερη με το σχολέιο μας πήγαν Δελφούς κι Γαλαξίδι, σιγά το τραγικό ;Ρ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.239
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom