Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Για να μιλάμε με νούμερα, η απλή διαδρομή από Ελσινκι για Αγ. Πετρούπολη με το πλοίο, overnight στο πλοιο, είναι 70-80 ευρώ. Μπορώ να πετάξω πίσω δωρεάν με μίλια από Πετρούπολη.
Αν θέλω και βίζα, ποσό παραπάνω είναι το ποσό;

Αν κλείσω την κρουαζιέρα, η τιμή ξεκινά από 120 ευρώ και ανεβαίνει, αλλά έστω ότι βρίσκω τη χαμηλότερη με 120. Εξοικονομώ και δυο βραδιά διαμονή σε σχέση με τρένο, λεωφορείο κλπ, και δεν είναι φτηνές οι διαμονές Ελσινκι!
Όποτε ποσό πάει η βίζα;
Να πω ότι ούτε το πλοίο με χαλάει ούτε το τρένο, όλα δεκτά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ήτν κρουαζιεράκιας ο Καβάφης, άραζε στην πισίνα με γιαγιάδες και γούσταρε animation "όλοι τα χεράκια πάνω, πείτε i love cruises" και πάμε για κουλοχέρηδες; Δεν του το χα...
Πρωτα διαβασε τον κ μετα μιλα.
Επειτα δεν ανεφερα καν τη λεξη κρουαζιερα. Οποιοδηποτε σχεδον πλοιο διεθνους γραμμης στη Βαλτικη ειναι σαν κρουαζιεροπλοιο, αλλα δεν ειναι κρουαζιεροπλοιο. Μη συγχεετε τα μηλα με τα αχλαδια. Ουτε τον Καβαφη με το Καμασουτρα.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Για να μιλάμε με νούμερα, η απλή διαδρομή από Ελσινκι για Αγ. Πετρούπολη με το πλοίο, overnight στο πλοιο, είναι 70-80 ευρώ. Μπορώ να πετάξω πίσω δωρεάν με μίλια από Πετρούπολη.
Αν θέλω και βίζα, ποσό παραπάνω είναι το ποσό;

Αν κλείσω την κρουαζιέρα, η τιμή ξεκινά από 120 ευρώ και ανεβαίνει, αλλά έστω ότι βρίσκω τη χαμηλότερη με 120. Εξοικονομώ και δυο βραδιά διαμονή σε σχέση με τρένο, λεωφορείο κλπ, και δεν είναι φτηνές οι διαμονές Ελσινκι!
Όποτε ποσό πάει η βίζα;
Να πω ότι ούτε το πλοίο με χαλάει ούτε το τρένο, όλα δεκτά.

Και επίσης αν κλείσεις Ελσίνκι - Αγια Πετρούπολη υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να ακυρωθεί το χειμώνα λόγω πάγου ή λόγω ανέμου; Είναι ρίσκο δηλαδή αν κλείσει κάποιος νωρίς ένα τέτοιο εισιτήριο;
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Αν και ειναι πολυ νωρίς....αλλά ο χρόνος περνάει, σκέφτομαι για 6ημερο ταξίδι τον αυγουστο του 2018. 4 επιλογές τριγυριζουν το μυαλό μου: 1. Σαλτσμπουργκ και περιήγηση με αυτοκίνητο στα γύρω χωριά, 2. Χαιλδεβεργη με περιήγηση τριγύρω, 3. Μπρυζ Βελγιο και 4. Τορίνο ως βάση και περιήγηση Γένοβα κτλπ. Καμμιά γνώμη? ειναι το πρωτο μου ταξιδι με ενοικίαση αυτοκινήτου και τόσες πολλές ημέρες...Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Σκεφτομαι και βασιλεια και απο εκει κολμαρ στρασβουργο και φραιμπουργκ.θελω να συνδυασω φυση με ωραιες γραφικες πολεις.καμμια ιδεα;
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Καλησπερα στη παρεα του travelstories, ενα υπέροχο φόρουμ που τα συνδυάζει όλα και μας ενημερώνει για τα πάντα.
Με τη σειρά μου και εγώ αφού τελειώνουν σιγά σιγά οι γιορτές είπαμε με το αγόρι μου να αρχίζουμε να οργανώνουμε το επόμενο ταξίδι μας.
Θα ήθελα να μάθω ποιος πιστεύετε είναι ο καλύτερος προορισμός και οικονομικότερος για ταξίδι στο εξωτερικό την περίοδο Μάιο? έχετε καποιο μέρος να μου προτείνετε; κλεινουμε 2 χρονια και λεμε να παμε καπου... αν ναι θα ήθελα και λίγες πληροφορίες για το μέρος όπως επίσης και ξενοδοχειο και για φαγητο..
Λέμε αρχικά για Ρώμη αλλά θα ήθελα να δουμε και άλλους όμορφους προορισμούς!

Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια και ευχομαι σ ολους ξεχωριστα να εχετε ενα δημιουργικο ετος με υγεια :)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Θα ήθελα να μάθω ποιος πιστεύετε είναι ο καλύτερος προορισμός και οικονομικότερος για ταξίδι στο εξωτερικό την περίοδο Μάιο
Μάλλον ευρωπαική πόλη προτιμάς έτσι;Τον Μάιο πιστεύω ότι όλες οι πόλεις αξίζουν.
Στη Ρώμη σίγουρα είναι όμορφα,όπως και η Βενετία (πιό ρομαντική ίσως)Από πόλεις επίσης.Βουδαπέστη,Βερολίνο,Βαρκελώνη (τα 4 "Β").Εχεις πολλές επιλογές....
Πες μας όμως αν έχεις πάει ήδη κάπου και πόσες μέρες θέλετε να μείνετε.
Υποψιάζομαι ότι πρέπει να κοιτάς και για τα αεροπορικά(η τιμή μπορεί να σε επηρεάσει στην επιλογή πόλης)
 

Cindy S.

Member
Μηνύματα
44
Likes
15
Χαιρετώ όλους τους travellers!!! Το 2018 ήρθε και μαζί του ελπίζω να φέρει υγεία και πολλά πολλά ταξίδια!!!
Και για να μπω γρήγορα στο θέμα, είπαμε με τον σύζυγο για να μας πάει καλά ο χρόνος να κλείσουμε ένα σύντομο-οικονομικό ταξιδάκι για π/σ/κ. Θέλω τη βοήθεια σας και τις προτασεις σας!!! ( βγάζω Ρώμη και Βαρσοβία γιατί στην πρώτη έχω πάει πολλές φορές και από τη δεύτερη γυρίσαμε πριν λίγες ημέρες)
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. ☺☺☺
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Χαιρετώ όλους τους travellers!!! Το 2018 ήρθε και μαζί του ελπίζω να φέρει υγεία και πολλά πολλά ταξίδια!!!
Και για να μπω γρήγορα στο θέμα, είπαμε με τον σύζυγο για να μας πάει καλά ο χρόνος να κλείσουμε ένα σύντομο-οικονομικό ταξιδάκι για π/σ/κ. Θέλω τη βοήθεια σας και τις προτασεις σας!!! ( βγάζω Ρώμη και Βαρσοβία γιατί στην πρώτη έχω πάει πολλές φορές και από τη δεύτερη γυρίσαμε πριν λίγες ημέρες)
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. ☺☺☺
Μπολώνια και Βουκουρέστι είναι 2 καλές προτάσεις για μια σύντομη εξόρμηση
 

Cindy S.

Member
Μηνύματα
44
Likes
15
Μπολώνια και Βουκουρέστι είναι 2 καλές προτάσεις για μια σύντομη εξόρμηση
Την Μπολόνια την είχαμε βάλει ξανά στο πρόγραμμα μα μας κέρδισε η όμορφη Βαρσοβία. Το Βουκουρέστι η αλήθεια είναι πως δεν το σκεφτήκαμε ποτέ σαν προορισμό.

Πραγα και Βουδαπεστη ειναι τα πρωτα που μου ερχονται. Κοντα κ οικονομικα!
Η Πράγα είναι για π/σκ;;;
Στην Βουδαπέστη είχαμε πάει το φθινόπωρο και η αήθεια είναι ότι δεν ξέρουν αν θέλουμε να πάμε ξανά. ...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom