Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Καλησπέρα,

Φέτος έχω πολύ περιορισμένο χρονικό διάστημα για διακοπές και είναι τέλος Οκτώβρη (25-26) με αρχές Νοέμβρη (10 - 11). Τα μέρη που είχα σκεφτεί είναι

- Tromso, ήθελα να δω τα northern lights αλλά απο ότι διαβάζω η περίοδο που θέλω έχει τις περισσότερες πιθανότητες για συννεφιά και βροχή.
- Svalbard, δυστυχώς θα έχει 24 ώρες βράδυ οπότε δεν θα μπορέσω να δω τίποτα απο το απίστευτο τοπίο.

Γενικά θα ήθελα τέτοιου είδους ταξίδια, με περισσότερη φύση/"περιπέτεια" απο επίσκεψη σε μια μεγαλούπολη. Έχει κανείς να προτείνει κανένα άλλο μέρος. Το budjet θα είναι στα 1000 - 1300 ευρώ, και θα πάω πιθανότατα μόνος μου.

Επίσης θα φύγω απο Κοπεγχάγη και όχι απο Αθήνα.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Αζόρες;

Πανέμορφη φύση (πλέον βρίσκεις πληροφορίες και για αυτά τα νησιά στο forum - δες στις ταξιδιωτικές ιστορίες της Πορτογαλίας και την μισοτελειωμένη ιστορία τις alma), αποφεύγεις τα αρνητικά της χειμωνιάτικης Σκανδιναβίας (καιρικές συνθήκες, λίγη ηλιοφάνεια, υψηλό κόστος) και σε δύο βδομάδες βλέπεις άνετα 2 ή ίσως και 3 από τα νησιά του αρχιπελάγους.
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Good afternoon guysss!!!!

Καλη Επιστροφή απο διακοπες ευχομαι και καλο φθινόπωρο! Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Σκεφτομαι σαν δωρο γενεθλιων για το αγορι μου μοας και ειναι Ζυγος στι ζωδιο να του κανω δυο εισητηρια για ενα πσκ! Να φυγουμε δηλαδη παρασκευη και να γυρισουμε Κυριακή βραδυ. Αλλα δε ξερω ποιος προορισμος ειναι καλυτερος για εξωτερικο! Πρωτα σκέφτηκα Μιλάνο αλλα θα ηθελα και αλλες εκδοχες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Φιλακιααααα
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Good afternoon guysss!!!!

Καλη Επιστροφή απο διακοπες ευχομαι και καλο φθινόπωρο! Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Σκεφτομαι σαν δωρο γενεθλιων για το αγορι μου μοας και ειναι Ζυγος στι ζωδιο να του κανω δυο εισητηρια για ενα πσκ! Να φυγουμε δηλαδη παρασκευη και να γυρισουμε Κυριακή βραδυ. Αλλα δε ξερω ποιος προορισμος ειναι καλυτερος για εξωτερικο! Πρωτα σκέφτηκα Μιλάνο αλλα θα ηθελα και αλλες εκδοχες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Φιλακιααααα
Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες ποια εποχή θέλετε να πάτε, πόσα χρήματα διαθέτετε , από ποια πόλη θα πετάξετε, ημέρες που σας βολεύουν (πχ Παρασκευή μεχρι Δευτέρα) για να υπάρχουν και ανάλογες πτήσεις κλπ.
Ψάξε Μιλάνο, Ρώμη , Κρακοβία βουδαπεστη , Βαρσοβία , Σοφια, Βουκουρέστι
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Ναι εχεις δικιο λέμε γυρω στις 20 οκτωβρη και λεμε παρασκευη μεχρι κυριακη βράδυ απο Αθηνα!το ποσο χρηματων θελω να πιστευω γυρω στα 300-400€!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Ναι εχεις δικιο λέμε γυρω στις 20 οκτωβρη και λεμε παρασκευη μεχρι κυριακη βράδυ απο Αθηνα!το ποσο χρηματων θελω να πιστευω γυρω στα 300-400€!
Το πιο οικονομικό και κοντινό που μπορείτε να βρείτε για ΠΣΚ 19-21/10 είναι για Σόφια που ξεκινάει από 20€ το άτομο. Για Κωνσταντινούπολη, Μπολόνια , Ρώμη , Μιλάνο, Βουδαπέστη, ξεφεύγουν γύρω στα 100€ /άτομο. Επίσης αν σας ενδιαφέρει για Κύπρο (Λάρνακα) έχει με 78 η Blue Air, & για Βαρσοβία η Ryanair με 78 €/άτομο (στην ουσία για 1,5 ημέρα).

Εναλλακτικά (το επόμενο ΠΣΚ αν βολεύει) αθηνα-βουδαπεστη 26-28/10 Ryanair 76 € άτομο.
αθηνα-Μιλάνο (Μπέργκαμο) 26-28/10 Ryanair 60 € άτομο.
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Πολυ καλες ιδεες ολες. Απλα ποια συμφερει οικονομικα και να δουμε πράγματα και να περασουμε ομορφα για ενα σαββατοκύριακο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom