Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Καλησπέρα και από εμένα.Θα ήθελα τις προτάσεις σας για ένα 3-4ημερο ταξίδι.ειμαστε 4μελης οικογένεια με 2 παιδιά ( 16-14 χρόνων αντίστοιχα). Η Ρώμη αποκλείεται καθώς ήταν το τελευταίο μας ταξίδι το Πάσχα. επίσης δεν θα ήθελα το αεροπορικό να ξεπερνάει τα 100€ το άτομο.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ❤
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπέρα και από εμένα.Θα ήθελα τις προτάσεις σας για ένα 3-4ημερο ταξίδι.ειμαστε 4μελης οικογένεια με 2 παιδιά ( 16-14 χρόνων αντίστοιχα). Η Ρώμη αποκλείεται καθώς ήταν το τελευταίο μας ταξίδι το Πάσχα. επίσης δεν θα ήθελα το αεροπορικό να ξεπερνάει τα 100€ το άτομο.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ❤
Γενικό budget? Η Στοκχόλμη για παράδειγμα έχει φθηνές πτήσεις, αλλά είναι πανάκριβη.
Επίσης λοιπά ενδιαφέροντα? Μουσεία ή βόλτες? Φύση ή αρχιτεκτονική? Από Αθήνα να υποθέσω?
 

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Γενικό budget? Η Στοκχόλμη για παράδειγμα έχει φθηνές πτήσεις, αλλά είναι πανάκριβη.
Επίσης λοιπά ενδιαφέροντα? Μουσεία ή βόλτες? Φύση ή αρχιτεκτονική? Από Αθήνα να υποθέσω?
Ναι από Αθήνα μας αρέσουν επίσης τα μουσεία και γενικότερου αρχαιολογικου και μεσαιωνικού ενδιαφέροντος.Οσο για το budjet με αεροπορικά και ξενοδοχείο να μην ξεφεύγει τα 1000-1200€. Στο ποσό αυτό δεν υπολογίζω τα λοιπά έξοδα πχ.μουσεια ή διατροφή.ευχαριστω που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις. Πριν από 3 χρόνια είχαμε επισκεφθει Μαδρίτη -Τολεδο.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Ναι από Αθήνα μας αρέσουν επίσης τα μουσεία και γενικότερου αρχαιολογικου και μεσαιωνικού ενδιαφέροντος.Οσο για το budjet με αεροπορικά και ξενοδοχείο να μην ξεφεύγει τα 1000-1200€. Στο ποσό αυτό δεν υπολογίζω τα λοιπά έξοδα πχ.μουσεια ή διατροφή.ευχαριστω που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις. Πριν από 3 χρόνια είχαμε επισκεφθει Μαδρίτη -Τολεδο.
Με βάση το "μεσαιωνικό", θα σου πρότεινα Πράγα, Sibiu και πέριξ, Χαϊδελβέργη και πέριξ, Μπριζ, Τοσκάνη κλπ. κλπ. Καθώς είστε οικογένεια, θα βόλευε να ταξιδέψετε σε μέρη νοικιάζοντας αυτοκίνητο. Εκτός της Πράγας όπου δε χρειάζεται αυτοκίνητο, στα υπόλοιπα που σου προτείνω βολεύει
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Ναι από Αθήνα μας αρέσουν επίσης τα μουσεία και γενικότερου αρχαιολογικου και μεσαιωνικού ενδιαφέροντος.Οσο για το budjet με αεροπορικά και ξενοδοχείο να μην ξεφεύγει τα 1000-1200€. Στο ποσό αυτό δεν υπολογίζω τα λοιπά έξοδα πχ.μουσεια ή διατροφή.ευχαριστω που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις. Πριν από 3 χρόνια είχαμε επισκεφθει Μαδρίτη -Τολεδο.
Φθηνά αεροπορικά εχει συνήθως η Βουδαπέστη η οποία είναι κ υπέροχη. Επίσης και η Κρακοβία (με επίσκεψη Άουσβιτς & αλατορυχεία θα είναι σουπερ).
Άλλη πρόταση με φθηνές πτήσεις είναι η Μπολόνια. Φτάνεις Μπολόνια και παίρνεις τραίνο ή λεωφορείο κ σε 1 ώρα είσαι Φλωρεντία. Το τελευταίο βράδυ το βάζεις διανυκτέρευση Μπολονια για να πάρεις την πτήση.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλημερα, βρισκω σχετικα φτηνα για στοκχολμη.... 21-28 Αυγουστου.... Θα βρω οικονομικο ξενοδοχειο ή δωματιο; ή ειναι ολα πανακριβα; με τι αλλο μπορει να συνδιαστει σε αυτο το διαστημα; καμια καλη ιστορια να διαβασω; μηπως ειναι πολλες οι μερες και να κλεισω 21-25?
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλημερα, βρισκω σχετικα φτηνα για στοκχολμη.... 21-28 Αυγουστου.... Θα βρω οικονομικο ξενοδοχειο ή δωματιο; ή ειναι ολα πανακριβα; με τι αλλο μπορει να συνδιαστει σε αυτο το διαστημα; καμια καλη ιστορια να διαβασω;
Σουηδία - Υπόθεση Στοκχόλμη

Σουηδία - Πόλη να ζεις. Ποιότητα ζωής. (Δηλαδή Στοκχόλμη).
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.914
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλημερα, βρισκω σχετικα φτηνα για στοκχολμη.... 21-28 Αυγουστου.... Θα βρω οικονομικο ξενοδοχειο ή δωματιο; ή ειναι ολα πανακριβα; με τι αλλο μπορει να συνδιαστει σε αυτο το διαστημα; καμια καλη ιστορια να διαβασω; μηπως ειναι πολλες οι μερες και να κλεισω 21-25?
Καλημέρα και σε σένα.
Αν θέλεις να μείνεις αποκλειστικά στη Στοκχόλμη, νομίζω είναι πιο λογικό να κλείσεις το τετραήμερο το οποίο φτάνει για να έχεις μια πολύ καλή εικόνα της πόλης κατά τη γνώμη μου και να ρίξεις το έτσι κι αλλιώς υψηλό κόστος.
Η διαμονή πάντα είναι ένα μεγάλο θέμα όπως και η διατροφή, οπότε φρόντισε το κατάλυμα που θα βρεις να διαθέτει πρωινό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.918
Likes
40.745
Καλημερα, βρισκω σχετικα φτηνα για στοκχολμη.... 21-28 Αυγουστου.... Θα βρω οικονομικο ξενοδοχειο ή δωματιο; ή ειναι ολα πανακριβα; με τι αλλο μπορει να συνδιαστει σε αυτο το διαστημα; καμια καλη ιστορια να διαβασω; μηπως ειναι πολλες οι μερες και να κλεισω 21-25?
Η διαμονη και η διατροφη ειναι τοσο ακριβες που καταντα εξοργιστικο. Εγω αλλαξα το ταξιδι μας γιατι φταναμε βραδυ, με αποτελεσμα να πληρωνω ενα σωρο λεφτα για μια χαμενη μερα. Ακομη κι οι ωρες πτησης μετρανε.
 

gewrgiaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Γεια σας! Σκεφτομαστε με το αγορι μου να παμε ενα ταξιδακι τον Νοεμβρη αλλα δεν μπορουμε να αποφασισουμε που. Αυτος μενει αμστερνταμ,εγω αθηνα. σκεφτομασταν κατι αναμεσα σε ιταλια, ισπανια
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Γεια σας! Σκεφτομαστε με το αγορι μου να παμε ενα ταξιδακι τον Νοεμβρη αλλα δεν μπορουμε να αποφασισουμε που. Αυτος μενει αμστερνταμ,εγω αθηνα. σκεφτομασταν κατι αναμεσα σε ιταλια, ισπανια
Γαλλική Πολυνησία να πάτε. Υπέροχο μέρος, και ίδια πάνω κάτω απόσταση και για τους δύο.

(Άμα δε μας γράφετε τι ψάχνετε, μπάτζετ κλπ, τι απαντήσεις ακριβώς περιμένετε να πάρετε;)
 

gewrgiaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Γαλλική Πολυνησία να πάτε. Υπέροχο μέρος, και ίδια πάνω κάτω απόσταση και για τους δύο.

(Άμα δε μας γράφετε τι ψάχνετε, μπάτζετ κλπ, τι απαντήσεις ακριβώς περιμένετε να πάρετε;)
περιμενα κατι αναμεσα σε αυτα που ανεφερα αλλα οκ, ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.488
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom