Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Για Βενετια τι θα λέγατε που δεν έχουμε πάει ; Με μίλια πάντα!

EDIT: Βλέπω τα ξενοδοχεία είναι σε άλλον πλανήτη οι τιμες...
Εμ, αργησατε. Και ολο και θα ακριβαινει
2 μερες, ενα βραδυ μπορουν να φτασουν για μια γευση. Μετα υπαρχουν φτηνοτερες και ομορφες πολεις λιγο πιο περα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μάλτα θα πηγαίνατε για 3 βράδια ;
Εμ, αργησατε.
2 μερες, ενα βραδυ μπορουν να φτασουν. Μετα υπαρχουν φτηνοτερες και ομορφες πολεις λιγο πιο περα.
Άστα....Κοιτάμε και για Μάλτα ρε συ! Βγαίνει καλα με μίλια, αλλά κάθεται μόνο για 3 βράδια και όχι για 4!

Π.χ: Αναχ.: Δευ 2 Μαΐου 2022 - Επι: Πεμ 12 Μαΐου 2022 = 22.400 Μίλια + € 108.44. Μετά, στα 4 βράδια, ξεφεύγει πολύ με μίλια γιατί ανεβαίνουν και οι φόροι μαζι.

Για τα μίλια μην σκας, έχουμε αρκετά και πρέπει να χαλάσουμε κανένα...Θέλω να διατηρήσω και την βαθμίδα...

Επίσης αν αυτό βοηθάει έχουμε και τα κουπόνια απο την Premium και υπάρχει διαθέσιμο το δωρεάν εισητηριο...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Μάλτα θα πηγαίνατε για 3 βράδια ;


Άστα....Κοιτάμε και για Μάλτα ρε συ! Βγαίνει καλα με μίλια, αλλά κάθεται μόνο για 3 βράδια και όχι για 4!

Π.χ: Αναχ.: Δευ 2 Μαΐου 2022 - Επι: Πεμ 12 Μαΐου 2022 = 22.400 Μίλια + € 108.44. Μετά, στα 4 βράδια, ξεφεύγει πολύ με μίλια γιατί ανεβαίνουν και οι φόροι μαζι.

Για τα μίλια μην σκας, έχουμε αρκετά και πρέπει να χαλάσουμε κανένα...Θέλω να διατηρήσω και την βαθμίδα...

Επίσης αν αυτό βοηθάει έχουμε και τα κουπόνια απο την Premium και υπάρχει διαθέσιμο το δωρεάν εισητηριο...
Την πρωτη φορα πηγα για 3 βραδια. Δεν βλεπω καποιο προβλημα. Ειναι λιλιπουτεια χωρα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εχω μεινει 2 φορες στο hotel Castille, διπλα στο Κυβερνειο, θεα στο Μεγαλο Λιμανι, αποσταση αναπνοης απο λεωφορεια και καραβακια, διπλα στη νυχτερινη ζωη.
Θα εμενα και 3η.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σου. Κοιτάξαμε για Μάλτα, που όντως είναι κοντά στα θέλω μας για την φάση αυτή, αλλα τις τιμές της Ryanair μαζί με βαλίτσες δεν τις λες και low cost. Διότι με μια γυναικεία και μια τσάντα laptop δεν ταξιδεύεις. Εκτός και αν έχω καταλάβει λάθος την έννοια μικρό αντικείμενο που να χωράει κάτω από το κάθισμα.

Αν έχω καταλάβει λάθος, τότε με 70€ έχουμε τα εισιτήρια μας. Καθόλου άσχημα..
Λογω δουλειας ακομη και διημερο να παω παιρνω μαζι μου παντα το λαπτοπ.
Σχεδον ποτε δεν πληρωνω εξτρα τσαντα, βαζω το λαπτοπ στο σακιδιο που ειναι ελαχιστα μεγαλυτερο απο σχολικη τσαντα και ολα κομπλε. Αμα μπορειτε να χωρεσετε τα πραγματα σας σε μικρες τσαντες δεν εχετε τιποτα να φοβαστε.

Υγ. Τιπ: επειδη στο γυρισμο τα καμω τουρλουμπουκι και ειμαι μεν ελαφροπακετού αλλα ειμαι και τρυπιοχερω τρομαρα μου, κατι δε θα χωραει. Τοτε παιρνω μια σακουλα του σουπερμαρκετ ή αγοραζω κατι απ τα duty free και βαζω τα εξτρα πραγματα στη σακουλα. Δε μου χει πει ποτε κανεις τιποτα.
 

fani b

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
S O S καλησπερα στην ομαδα . χρειαζομαι ιδεες καθώς η κορη μου μενει στο αμστερνταμ και εχει ελευθερο μονο ενα οκταημερο τον ιουλιο . Οι εναλλακτικες ειναι να παω εκει και να κανουμε μια τετραημερη εκδρομη σε λονδινο ή δουβλίνο ή κοπεγχαγη ή οσλο ή ελσινκι (αν και ειναι λιγο πιο τσιμπημενα τα τελευταια ) καθώς τα αεροπορικα εχουν φτασει στα υψη . Διαφορετικα αλλη εναλλακτικη λιγο πιο ακριβη ειναι να συναντηθουμε στην μαδριτη ή στην βαρκελωνη ή στο μαρακες , χανοντας ομως την χαρα του ταξιδιου γιατι θα πρεπει να ταξιδεψουμε μονες εγω απο αθηνα και εκεινη απο ολλανδια . Οικονομικα και χρονος πολύ περιορισμενος γιατι το βλασταρι μου θα παει και Αμερικη μολις γυρισω Ελλαδα .Τι προτεινετε ?
εχω διαθεσιμο μονο αυτο το σκ για αποφαση διοτι πρεπει να δηλωσω την απουσια μου για να με αναπληρωσουν στην δουλεια , οποτε ειμαι αντελως απελπισμενη
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
S O S καλησπερα στην ομαδα . χρειαζομαι ιδεες καθώς η κορη μου μενει στο αμστερνταμ και εχει ελευθερο μονο ενα οκταημερο τον ιουλιο . Οι εναλλακτικες ειναι να παω εκει και να κανουμε μια τετραημερη εκδρομη σε λονδινο ή δουβλίνο ή κοπεγχαγη ή οσλο ή ελσινκι (αν και ειναι λιγο πιο τσιμπημενα τα τελευταια ) καθώς τα αεροπορικα εχουν φτασει στα υψη . Διαφορετικα αλλη εναλλακτικη λιγο πιο ακριβη ειναι να συναντηθουμε στην μαδριτη ή στην βαρκελωνη ή στο μαρακες , χανοντας ομως την χαρα του ταξιδιου γιατι θα πρεπει να ταξιδεψουμε μονες εγω απο αθηνα και εκεινη απο ολλανδια . Οικονομικα και χρονος πολύ περιορισμενος γιατι το βλασταρι μου θα παει και Αμερικη μολις γυρισω Ελλαδα .Τι προτεινετε ?
εχω διαθεσιμο μονο αυτο το σκ για αποφαση διοτι πρεπει να δηλωσω την απουσια μου για να με αναπληρωσουν στην δουλεια , οποτε ειμαι αντελως απελπισμενη
Πες μας ακριβείς ημερομηνίες.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
S O S καλησπερα στην ομαδα . χρειαζομαι ιδεες καθώς η κορη μου μενει στο αμστερνταμ και εχει ελευθερο μονο ενα οκταημερο τον ιουλιο . Οι εναλλακτικες ειναι να παω εκει και να κανουμε μια τετραημερη εκδρομη σε λονδινο ή δουβλίνο ή κοπεγχαγη ή οσλο ή ελσινκι (αν και ειναι λιγο πιο τσιμπημενα τα τελευταια ) καθώς τα αεροπορικα εχουν φτασει στα υψη . Διαφορετικα αλλη εναλλακτικη λιγο πιο ακριβη ειναι να συναντηθουμε στην μαδριτη ή στην βαρκελωνη ή στο μαρακες , χανοντας ομως την χαρα του ταξιδιου γιατι θα πρεπει να ταξιδεψουμε μονες εγω απο αθηνα και εκεινη απο ολλανδια . Οικονομικα και χρονος πολύ περιορισμενος γιατι το βλασταρι μου θα παει και Αμερικη μολις γυρισω Ελλαδα .Τι προτεινετε ?
εχω διαθεσιμο μονο αυτο το σκ για αποφαση διοτι πρεπει να δηλωσω την απουσια μου για να με αναπληρωσουν στην δουλεια , οποτε ειμαι αντελως απελπισμενη
Μα έχεις τόσες ιδέες.. Αποτι καταλαβαινω δε θελετε να μετακινηθειτε στην ευρυτερη περιοχη Ολλανδιας, Βελγίου κ.τ.λ....Απο αυτα που ανέφερες Κοπεγχάγη που ειναι ανοιχτα και Tivoli Gardens μαζι με καποιες ημερήσιες στα περιχωρα βγαζοντας την Copenhagen card διαφορετικα Λονδίνο θα έλεγα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ελσινκι για πανω απο 3ημερο με τιποτε. Εκτος αν το συνδυασετε και με αλλη χωρα. Το ιδιο και η Κοπεγχαγη, βαρια 4 μερες με τα περιξ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom