Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Ειναι μαλλον μεγαλο σφαλμα να φας τα μιλια για Ιταλια που βρισκεις με 20 ευρω low cost.
Κροατια η οπου αλλου δεν πεταει low cost.

Αν θες μαλιστα να πληρωσεις και πολυ λιγους φορους, σκανδιναβια και με συνδυασμους πτησεων στην ακρη της Νορβηγιας. Γι αυτο εχουμε τα μιλια, για τα δυσκολα.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.418
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Τελ Αβίβ? κα γενικότερα Ισραήλ? Και μπανάκια θα κάνετε και μίλια θα μπορούσατε να αξιοποιήστε
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.416
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εγώ θα πρότεινα Ανδαλουσία. Μαλαγα ή Σεβίλλη.
Να κάνεις και μπάνιο.
Δεν έχουμε σκοπό το μπάνιο, αλλά αρκετά ενδιαφέρον η πρόταση σου :)

EDIT: Δυστυχώς, πανάκριβα εισιτήρια ακόμα και με μιλια!

Ειναι μαλλον μεγαλο σφαλμα να φας τα μιλια για Ιταλια που βρισκεις με 20 ευρω low cost.
Κροατια η οπου αλλου δεν πεταει low cost.

Αν θες μαλιστα να πληρωσεις και πολυ λιγους φορους, σκανδιναβια και με συνδυασμους πτησεων στην ακρη της Νορβηγιας. Γι αυτο εχουμε τα μιλια, για τα δυσκολα.
Ναι βρε, τους φόρους που θα γλυτώσω, θα τους φαω δεκαπλά στο ταξίδι :D

Τελ Αβίβ? κα γενικότερα Ισραήλ? Και μπανάκια θα κάνετε και μίλια θα μπορούσατε να αξιοποιήστε
Δεν ξέρω, όπως περιέγραψα θέλουμε κάτι πολύ ήρεμο και αυτό μου μοιαζει οτι θα εχει τρεξιμο και τα μπανια οπως ειπα δεν μας ενδιαφερουν :)

Η Μπολόνια ήταν εξαιρετική επιλογή...Μόνο και μόνο απο τις εικόνες μας έτρεξαν τα σαλια...
 
Last edited:

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
949
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγω παντως θα σας πρότεινα και ενα Εδιμβούργο. Η άνοιξη νομιζω ειναι πολύ καλή εποχή για Σκωτία. Και θα πιάσουν τόπο και τα μίλια.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.416
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εγω παντως θα σας πρότεινα και ενα Εδιμβούργο. Η άνοιξη νομιζω ειναι πολύ καλή εποχή για Σκωτία. Και θα πιάσουν τόπο και τα μίλια.
Δεν έχουμε τα απαιτούμενα έγγραφα για Ηνωμένο Βασίλειο. 🙂
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Διαβάζοντας τα κριτήρια σας και αν δεν βρείτε αεροπορικά όπως τα θέλετε για Μπολόνια, προτείνω εναλλακτικά Βερόνα με λίμνη Γκάρντα, ή Μιλάνο με λίμνη Κόμο. Η άνοιξη θεωρώ ότι προσφέρετε για επίσκεψη στις λίμνες της βόρειας Ιταλίας, έναντι κάποιων άλλων προορισμών στη βόρεια Ευρώπη που προτάθηκαν. Στην ίδια κατηγορία με την Κροατία που σκέφτεστε θα έβαζα και την Μάλτα. Και πολύ σωστά ειπώθηκε ότι σε αυτούς τους κοντινούς προορισμούς δεν υπάρχει λόγος να ξοδέψετε τα μίλια σας και να προτιμήστε κάποια low cost εταιρεία.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.416
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Διαβάζοντας τα κριτήρια σας και αν δεν βρείτε αεροπορικά όπως τα θέλετε για Μπολόνια, προτείνω εναλλακτικά Βερόνα με λίμνη Γκάρντα, ή Μιλάνο με λίμνη Κόμο. Η άνοιξη θεωρώ ότι προσφέρετε για επίσκεψη στις λίμνες της βόρειας Ιταλίας, έναντι κάποιων άλλων προορισμών στη βόρεια Ευρώπη που προτάθηκαν. Στην ίδια κατηγορία με την Κροατία που σκέφτεστε θα έβαζα και την Μάλτα. Και πολύ σωστά ειπώθηκε ότι σε αυτούς τους κοντινούς προορισμούς δεν υπάρχει λόγος να ξοδέψετε τα μίλια σας και να προτιμήστε κάποια low cost εταιρεία.
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σου. Κοιτάξαμε για Μάλτα, που όντως είναι κοντά στα θέλω μας για την φάση αυτή, αλλα τις τιμές της Ryanair μαζί με βαλίτσες δεν τις λες και low cost. Διότι με μια γυναικεία και μια τσάντα laptop δεν ταξιδεύεις. Εκτός και αν έχω καταλάβει λάθος την έννοια μικρό αντικείμενο που να χωράει κάτω από το κάθισμα.

Αν έχω καταλάβει λάθος, τότε με 70€ έχουμε τα εισιτήρια μας. Καθόλου άσχημα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σου. Κοιτάξαμε για Μάλτα, που όντως είναι κοντά στα θέλω μας για την φάση αυτή, αλλα τις τιμές της Ryanair μαζί με βαλίτσες δεν τις λες και low cost. Διότι με μια γυναικεία και μια τσάντα laptop δεν ταξιδεύεις. Εκτός και αν έχω καταλάβει λάθος την έννοια μικρό αντικείμενο που να χωράει κάτω από το κάθισμα.

Αν έχω καταλάβει λάθος, τότε με 70€ έχουμε τα εισιτήρια μας. Καθόλου άσχημα..
Ομως ταξιδευεις με συν μια 10κιλη βαλιτσα για τα δυο ατομα και ριχνεις αλλα 4 κιλα σε καθε ατομικο σακιδιο (ποια τσαντα λαπτοπ? Γιατι?). Εμεις με 18 κιλα συνολο ειμαστε οκ 2 ατομα για 5-7 μερες με καλοκαιρινα ρουχα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.416
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ομως ταξιδευεις με συν μια 10κιλη βαλιτσα για τα δυο ατομα και ριχνεις αλλα 4 κιλα σε καθε ατομικο σακιδιο (ποια τσαντα λαπτοπ? Γιατι?). Εμεις με 18 κιλα συνολο ειμαστε οκ 2 ατομα για 5-7 μερες με καλοκαιρινα ρουχα.
Δεν είδα πουθενά να λέει ότι δίνει 10κιλη. Αν εννοείς με χρέωση ναι.

Τσάντα Laptop, γιατί έχουμε και τα 2 λαπτοπ μαζί λόγο δουλειάς 😁
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.416
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Για Βενετια τι θα λέγατε που δεν έχουμε πάει ; Με μίλια πάντα!

EDIT: Βλέπω τα ξενοδοχεία είναι σε άλλον πλανήτη οι τιμες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom