Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.974
Το εχω δει ναι. Πολυ καλη προταση. ισως μια διανυκτέρευση Βαρσοβια και την αλλη μέρα πτήση για Καουνας αν βολεύει. Απλα είναι και η επιστροφή οπότε χρειάζεσαι επιπλέον μέρες για να πας μεσω Βαρσοβίας.Νομιζω να κατεβεις Αθήνα αφου εχει πτήσεις μπορεί και να συμφέρει.
Οι τιμες Αθηνα Θεσσαλονικη Αθηνα ειναι πολλαπλασιες σε σχεση με το Βαρσοβια Οπουδηποτε. Δηλαδη συμφερει να φτασει καποιος Πολωνια κι απο εκει αεροπλανα για οπουδηποτε. Εγω το εκανα ετσι, για Λιθουανια και επιστροφη Ταλιν Αθηνα απ' ευθειας, για να μην επιστρεφει πισω καποιος.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Οι τιμες Αθηνα Θεσσαλονικη Αθηνα ειναι πολλαπλασιες σε σχεση με το Βαρσοβια Οπουδηποτε. Δηλαδη συμφερει να φτασει καποιος Πολωνια κι απο εκει αεροπλανα για οπουδηποτε. Εγω το εκανα ετσι, για Λιθουανια και επιστροφη Ταλιν Αθηνα απ' ευθειας, για να μην επιστρεφει πισω καποιος.
Σε ποια πηγές δηλαδή; Λιθουανία Ταλίν; μπορείς να μας πεις τις πόλεις αναλυτικά;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.974
Σε ποια πηγές δηλαδή; Λιθουανία Ταλίν; μπορείς να μας πεις τις πόλεις αναλυτικά;
Σε 2 διαφορετικα ταξιδια εχω παει Καουνας, Βιλνιους, δυο φορες Ριγα και μια Ταλιν. Οι μετακινησεις απο χωρα σε χωρα ειναι της ταξης των 3.5 ωρων.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ωραια ολα αυτα με τη Λιθουανία.... καποια στιγμη σιγουρα θα μπει στο προγραμμα.... (ισως κ αμεσα... αν κ με χαλαει λιγο η αθηνα και ιδιαιτερα η πρωινη πτηση...) ... Το Παρισι 5 μερες - καθαρες μερες 3 , χωρις disneyland? ειναι λιγο; (εχω παει πριν πολλα χρονια.. ο συζυγος οχι... ) η transavia ?με φοβιζει λιγο μη ακυρωσει... και ειναι κ ακριβα τα εισιτηρια για low cost 130e το ατομο... καμια καλη ιστορια για Παρισι εχετε; Για Λιθουανία ποσες μερες ειναι καλα; για να συνδιαστει με κατι αλλο ; π.χ. ταλιν...
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα παρέα. Κοιτάμε με την γυναίκα να πάμε κάπου αρχές Μαΐου.

Αρχικά έχουμε στο μυαλό μας να πάμε Ιταλία σε προορισμούς τύπου San Gimignano, Σιένα και άλλους παρόμοιους όπου θα μπορούμε να είμαστε χαλαρά χωρίς να έχουμε τρέξιμο για αξιοθέατα.

Σκεφτόμαστε εφόσον θα έχει καλό καιρό, χαλαρό φαγητό έξω, βόλτες και γενικά να περάσουμε αρκετά χαλαρά, διότι αυτό ζητάμε λόγο και της άδειας που θα πάρουμε.

Η αλήθεια είναι πως η AEGEAN δεν μου βγάζει πτήσεις για Φλωρεντία και Σιένα και θα ήθελα να αξιοποιήσουμε τα μίλια. Υπάρχει άλλο αεροδρόμιο που να βολεύει; Η υπάρχουν παρόμοιοι προορισμοί;

Αυτοκίνητο δεν έχω θέμα να νοικιάσουμε εφόσον η τιμή του είναι σε νορμάλ πλαίσια αλλά χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θέλουμε να περάσουμε την άδεια οδηγώντας.

Επίσης δεν θα μας χαλούσε να μείνουμε σε 2 μέρη εκεί κοντά μιας και οι μέρες θα είναι 4-5 βράδια.

@Samion Περιμενουμε και τα δικα σου φωτα :)
 
Last edited:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.857
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Μπολόνια είναι μια καλή επιλογή για να πετάξετε. Και πανέμορφη πόλη για να την δείτε και να την περπατήσετε την πρώτη ή την τελευταία μέρα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μπολόνια είναι μια καλή επιλογή για να πετάξετε. Και πανέμορφη πόλη για να την δείτε και να την περπατήσετε την πρώτη ή την τελευταία μέρα.
Όντως φαίνεται πανέμορφη! Γιατί όχι να μείνουμε 1-2 βράδια ; Η το θεωρείς ένα ξεχωριστό ταξίδι κάποια άλλη στιγμή ;
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Σκεφτόμαστε εφόσον θα έχει καλό καιρό, χαλαρό φαγητό έξω, βόλτες και γενικά να περάσουμε αρκετά χαλαρά, διότι αυτό ζητάμε λόγο και της άδειας που θα πάρουμε.
Είναι καλή η πρόταση του φίλου για Μπολώνια. Είναι όμορφη, είναι κοντά σε άλλες όμορφες πόλεις για να κάνεις συνδυασμό-υπάρχουν και σχετικές ιστορίες στο φόρουμ- και έχει με διαφορά το καλύτερο φαγητό από άλλες διάσημες ιταλικές πόλεις. Νομίζω ότι το πιο δυνατό σημείο είναι η γαστρονομία της. :)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα. Δυστυχώς για Μάιο που θέλουμε έχει μόνο αργά το μεσημέρι και δεν μας βολεύουν οι πτήσεις. Εναλλακτικές;

Σε περίπτωση που δεν κάτσει η Ιταλία, αν και θα το θέλαμε, η ιδέα της Κροατίας πως σας φαίνεται;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.223
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom