Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
περιμενα κατι αναμεσα σε αυτα που ανεφερα αλλα οκ, ευχαριστω
Αυτό που θέλει να πει ο taver είναι ότι δεν έχει νόημα απλά να σου αραδιαζουμε πόλεις που έτσι κ αλλιώς αν ανοίξεις ένα χάρτη μπορείς να τις βρεις. Έχεις συγκεκριμένο budget; Σας αρέσει η ιστορία/αρχαία/μουσεία; Δίνετε σημασία στην κουζίνα; Δίνετε σημασία στην αρχιτεκτονική (σας αρέσει το μπαρόκ, το γκόθικ, το μεσαιωνικό, σύγχρονο στυλ); Πόσες μέρες; Υπάρχουν πόλεις που έχετε πάει οπότε τις αποκλείεις;
Πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένη σε αυτό που ζητάς ..
 

gewrgiaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Αυτό που θέλει να πει ο taver είναι ότι δεν έχει νόημα απλά να σου αραδιαζουμε πόλεις που έτσι κ αλλιώς αν ανοίξεις ένα χάρτη μπορείς να τις βρεις. Έχεις συγκεκριμένο budget; Σας αρέσει η ιστορία/αρχαία/μουσεία; Δίνετε σημασία στην κουζίνα; Δίνετε σημασία στην αρχιτεκτονική (σας αρέσει το μπαρόκ, το γκόθικ, το μεσαιωνικό, σύγχρονο στυλ); Πόσες μέρες; Υπάρχουν πόλεις που έχετε πάει οπότε τις αποκλείεις;
Πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένη σε αυτό που ζητάς ..
καταλαβα τι ηθελε να πει αλλα θα μπορουσε να το πει χωρις ειρωνια. ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια,καλη συνεχεια
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
περιμενα κατι αναμεσα σε αυτα που ανεφερα αλλα οκ, ευχαριστω
Εσύ ήσουν σαφέστατη, είναι όμως προορισμοί που πάει ο μέσος τουρίστας και κάποιοι σνομπάρουν αυτές τις επιλογές. Εγώ ως μέσος τουρίστας αλλά και ως πλέμπα σου προτείνω τις λίμνες τις βόρειας Ιταλίας.

Υ.Γ: Αυτή η ειρωνεία που αναφέρεσαι, αν και δεν είναι καθολική, έχει αποτρέψει πολύ κόσμο να συμμετέχει στο φόρουμ...
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.198
Όταν μπαίνει κάποιος γράφει 4 γραμμές με γενικόλογα και περιμένει απάντηση/ανάλυση με προορισμούς και τα υπερ και κατά του κάθε μέρους απλά δεν μπορεί να προχωρήσει η κουβέντα..Επίσης δεν καταλαβαίνω αυτήν την τρομερή ευθιξία..Δεχθείτε την λεπτή ειρωνεία ή το χιούμορ..Μέρος της πραγματικότητας είναι και βοηθάει στην συζήτηση/αναζήτηση...
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Υ.Γ: Αυτή η ειρωνεία που αναφέρεσαι, αν και δεν είναι καθολική, έχει αποτρέψει πολύ κόσμο να συμμετέχει στο φόρουμ...
Το καταλαβαίνω αυτό που λες, και για κάποιους μπορεί να ισχύει και να έχουν χαθεί πολύτιμα μελλοντικά μέλη αλλά υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ.

Για μένα δεν θεωρείται συμμέτοχη στο φόρουμ όταν κάποιος α. εγγράφεται και λέει θέλω να πάω κάπου το καλοκαίρι, πείτε μου που και β. να ρωτάει μόνο κάτι για το ταξίδι του και μετά να εξαφανίζεται.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.198
Το καταλαβαίνω αυτό που λες, και για κάποιους μπορεί να ισχύει και να έχουν χαθεί πολύτιμα μελλοντικά μέλη αλλά υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ.

Για μένα δεν θεωρείται συμμέτοχη στο φόρουμ όταν κάποιος α. εγγράφεται και λέει θέλω να πάω κάπου το καλοκαίρι, πείτε μου που ή να ρωτάει μόνο κάτι για το ταξίδι του και μετά να εξαφανίζεται.
Πολύ μεγάλη αλήθεια το ΑΛΛΑ...Και κάτι επιπλέον.Το φόρουμ είναι αντανάκλαση της κοινωνίας.Καμιά κοινωνία και κανένα φόρουμ δεν είναι τέλεια.Θα υπάρχει και ο είρωνας,και ο ζηλόφθονος και ο "κακός" κτλ.Ας το ξεπεράσουν λοιπόν και ας δουν την ουσία(την πληροφορία που παίρνουν) και όχι τις λεπτομέρειες(πως μίλησε/έγραψε ενα μέλος κτλ).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Εσύ ήσουν σαφέστατη, είναι όμως προορισμοί που πάει ο μέσος τουρίστας και κάποιοι σνομπάρουν αυτές τις επιλογές. Εγώ ως μέσος τουρίστας αλλά και ως πλέμπα σου προτείνω τις λίμνες τις βόρειας Ιταλίας.

Υ.Γ: Αυτή η ειρωνεία που αναφέρεσαι, αν και δεν είναι καθολική, έχει αποτρέψει πολύ κόσμο να συμμετέχει στο φόρουμ...
Δεν ειδα καποια ειρωνια.
Δεν εχεις ζησει τις παλιες εποχες που δεινοσαυρος του φορουμ κερνουσε προσβολες στα νεα μελη γι αυτο εισαι μη μου απτου. Εμεις ειμαστε μπαρουτοκαπνισμενοι σαν βετερανοι του Βιετναμ που εχουν δει πολυ ξυλο και δεν βλεπουμε ειρωνια.
Μεταξυ Ιταλιας και Ισπανιας ειναι η Κορσικη. Αυτο αν το προτεινω ειναι ειρωνια? Η γραφουν με ασαφεια?
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Υ.Γ: Αυτή η ειρωνεία που αναφέρεσαι, αν και δεν είναι καθολική, έχει αποτρέψει πολύ κόσμο να συμμετέχει στο φόρουμ...
Ούτε απαγορεύεται η ελαφρά ειρωνία, ούτε έχασε η Βενετιά βελόνι αν κάποιος που αντιμετωπίζει ΕΤΣΙ το forum πάψει να συμμετέχει. Έχουμε καταντήσει 95% θόρυβος.
 

gewrgiaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
παιδια καλημερα. λοιπον καταλαβαινω οτι ετσι οπως εθεσα την ερωτηση ηταν πολυ γενικη αλλα θεωρουσα οτι απλα θα συνεχιζοταν η κουβεντα σιγα σιγα και δεν μου φαινοταν ωραιο να γραψω ενα κατεβατο με το τι θελω ΑΚΡΙΒΩΣ να κανω. Δεν περιμενα σελιδες αναλυσεων με υπερ και κατα,εξαλλου υπαρχουν πολλες πληροφοριες στο φορουμ ηδη. τωρα για το αν αντιμετωπιζω καπως το φορουμ τι να σας πω, το διαβαζω χρονια και απλα ειπα να συμμετεχω κι εγω σιγα σιγα. η πρωτη απαντηση που πηρα δεν μου φανηκε πολυ "φιλοξενη" οποτε θεωρησα οτι δεν εχει νοημα η περαιτερω συζητηση. δεν ηθελα να αγγαρεψω κανεναν
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Μην το παίρνεις προσωπικά, παρακολουθώντας καιρό οποιοδήποτε forum μαθαίνεις πόσο προσωπικά να παίρνεις τις διάφορες απαντήσεις που δέχεσαι σε κάτι που ρώτησες. Δεν έχει σημασία το αν ο άλλος είναι παλιός ή καινούριος, υπάρχουν πολλά σχετικά καινούρια μέλη με τεράστια συνεισφορά στο forum.

Κι εμένα, όταν είχα πρωτογραφεί στο forum, παλιό μέλος με είχε βρίσει φυσικά με pm (εκ του ασφαλούς βέβαια, γιατί έχοντας τότε λιγότερα από 20 posts δεν μπορούσα να απαντήσω).

Επί του θέματος, πες λίγο για το μπάτζετ, τι θέλεις να δεις (πόλη/εξοχή), πού έχετε πάει ήδη κλπ.
 

gewrgiaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
εχω παει μονο στη βαρκελωνη. θα ειναι 6 μερες μαλλον το ταξιδι. το δικο μου μπατζετ ειναι γυρω στα 1000 μαξ. εχω ψαξει αρκετα και εχω καταληξει αναμεσα σε ρωμη και μαδριτη. μου αρεσει πολυ η ιστορια και η αρχιτεκτονικη οποτε η ρωμη μου φαινεται πολυ εντυπωσιακη αλλα μαλλον πιο ακριβη σε σχεση με μαδριτη. επισης κοιταγα τον καιρο αλλα μαλλον ειναι παρομοιος και στις δυο περιπτωσεις; νυχτερινη ζωη θελουμε κατι χαλαρο,δεν εχουμε πολλες απαιτησεις:lol: επισης με προβληματιζει ποση "τουριστιλα" θα πετυχουμε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom