Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
εχω παει μονο στη βαρκελωνη. θα ειναι 6 μερες μαλλον το ταξιδι. το δικο μου μπατζετ ειναι γυρω στα 1000 μαξ. εχω ψαξει αρκετα και εχω καταληξει αναμεσα σε ρωμη και μαδριτη. μου αρεσει πολυ η ιστορια και η αρχιτεκτονικη οποτε η ρωμη μου φαινεται πολυ εντυπωσιακη αλλα μαλλον πιο ακριβη σε σχεση με μαδριτη. επισης κοιταγα τον καιρο αλλα μαλλον ειναι παρομοιος και στις δυο περιπτωσεις; νυχτερινη ζωη θελουμε κατι χαλαρο,δεν εχουμε πολλες απαιτησεις:lol: επισης με προβληματιζει ποση "τουριστιλα" θα πετυχουμε
Ανάμεσα στις 2, Ρώμη χωρίς δεύτερη σκέψη. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Η Ρώμη είναι ανοιχτό μουσείο. Θα εντυπωσιαστείς σίγουρα ως πρώτη επίσκεψη. Επίσης οι μέρες που έχεις είναι ιδανικές για να δεις μουσεία, Βατικανό και ότι άλλο θες χωρίς πίεση.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
παιδια καλημερα. λοιπον καταλαβαινω οτι ετσι οπως εθεσα την ερωτηση ηταν πολυ γενικη αλλα θεωρουσα οτι απλα θα συνεχιζοταν η κουβεντα σιγα σιγα και δεν μου φαινοταν ωραιο να γραψω ενα κατεβατο με το τι θελω ΑΚΡΙΒΩΣ να κανω. Δεν περιμενα σελιδες αναλυσεων με υπερ και κατα,εξαλλου υπαρχουν πολλες πληροφοριες στο φορουμ ηδη. τωρα για το αν αντιμετωπιζω καπως το φορουμ τι να σας πω, το διαβαζω χρονια και απλα ειπα να συμμετεχω κι εγω σιγα σιγα. η πρωτη απαντηση που πηρα δεν μου φανηκε πολυ "φιλοξενη" οποτε θεωρησα οτι δεν εχει νοημα η περαιτερω συζητηση. δεν ηθελα να αγγαρεψω κανεναν
Η απαντηση που πηρες ηταν αυτη που αρμοζε στην ερωτηση που εκανες..οταν μπαινεις σ ενα φορουμ κ ρωτας κατι ΤΕΡΜΑ γενικολογο,ΜΗΝ περιμενεις να σου απαντησει κανεις σοβαρα!!!αν εγραφες το κατεβατο με το τι ζητας απο το ταξιδι που θες να πας,θα ειχες σιγουρα απαντησεις με προορισμους κ οχι ισως ειρωνειες ή μη...ωστοσο για να μη βγω πολυ off topic πιστευω αν ειναι κ το πρωτο σας ταξιδι μαζι,τοτε δαγκωτο στη Ρωμη!γενικα νυχτερινη ζωη δε εχει ιδιαιτερα ουτε Ρωμη,ουτε Μαδριτη(αν εννοεις τυπου ξενυχτι Ελλαδα)αλλα ενα κρασακι ή ποτακι χαλαρα ως τις 2 πχ ολο κ καπου θα βρεις να πιεις!
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.469
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
γενικα νυχτερινη ζωη δε εχει ιδιαιτερα ουτε Ρωμη,ουτε Μαδριτη
Η "Madrid nunca duerme" των απειρων κλαμπς δεν έχει νυχτερινή ζωή; Συμφωνώ ότι δεν είναι τύπου ξενύχτι Ελλάδα, είναι πολύ καλύτερο.

Με τα κριτήρια που τεθηκαν κι εγώ Ρώμη ψηφίζω.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Η "Madrid nunca duerme" των απειρων κλαμπς δεν έχει νυχτερινή ζωή; Συμφωνώ ότι δεν είναι τύπου ξενύχτι Ελλάδα, είναι πολύ καλύτερο.

Με τα κριτήρια που τεθηκαν κι εγώ Ρώμη ψηφίζω.
Ναι να πω την αληθεια οταν παω εξωτερικο δε την αναζητω την νυχτερινη ζωη αλλα εννοουσα στο στυλ Ελλαδας να μην περιμενει να βρει εξω...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.286
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κάποια στιγμή στη ζωή σου θα θες να πας στη Ρώμη. Που ναι , έχει τουριστιλα, που σε προβληματίζει. Οπότε γιατί να μην πας Νοέμβριο που δε θα είναι στα χειρότερα της;
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Νοέμβριο που είχα πάει εγώ πριν 4-5 χρόνια δεν είχε πολύ κόσμο και ήταν και καθαρά. Φοντάνα στις 2 το βράδυ ειμασταν σχεδόν μόνοι μας.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
144
Likes
538
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική!
Καλησπέρα σε ολους!
Σχετικά καινούργιο μέλος και με αρκετά ταξίδια στην Ευρώπη κυριως.
Τελειώνω σε λίγο καιρό το στρατιωτικό μου και αμέσως μετά θα ήθελα να αφιωρωσω ένα 15μερο σε κάποιες πόλεις τις Ευρώπης σχετικά οικονομικές και ιστορικές! ( δεκεμβριο- Ιανουάριο)
Σκεφτόμουν ένα τουρ Τσεχία-Ουγγαρία-Αυστρια.
Οποιαδήποτε άλλη πρόταση εύπροσδεκτη!

Το άλλο σκεπτικό θα ήταν να αφιερώσω αρκετές ημέρες σε μια χώρα ώστε να την δω συνολικά. (Με χρήση λεωφορείων-Τρένων μετεξυ των πόλεων)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Καλησπέρα σε ολους!
Σχετικά καινούργιο μέλος και με αρκετά ταξίδια στην Ευρώπη κυριως.
Τελειώνω σε λίγο καιρό το στρατιωτικό μου και αμέσως μετά θα ήθελα να αφιωρωσω ένα 15μερο σε κάποιες πόλεις τις Ευρώπης σχετικά οικονομικές και ιστορικές! ( δεκεμβριο- Ιανουάριο)
Σκεφτόμουν ένα τουρ Τσεχία-Ουγγαρία-Αυστρια.
Οποιαδήποτε άλλη πρόταση εύπροσδεκτη!

Το άλλο σκεπτικό θα ήταν να αφιερώσω αρκετές ημέρες σε μια χώρα ώστε να την δω συνολικά. (Με χρήση λεωφορείων-Τρένων μετεξυ των πόλεων)
Πολυφορεμενο το τριπτυχο της Κεντρικης Ευρωπης και πολυ κρυο.
Δεν πας μια Ιβηρικη Ισπανια Πορτογαλια να τις ξετιναξεις? Πιο φθηνες απο Κεντρικη Ευρωπη.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εχμ για Ισπανια αν κινηθεις αποκλειστικα Ανδαλουσια ή στη Γαλικια ή Εξτρεμαδουρα, ναι, φθηνα. Για τα υπολοιπα δε θα το ελεγα. Πορτογαλια οντως φθηνα.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
144
Likes
538
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική!
Πολυφορεμενο το τριπτυχο της Κεντρικης Ευρωπης και πολυ κρυο.
Δεν πας μια Ιβηρικη Ισπανια Πορτογαλια να τις ξετιναξεις? Πιο φθηνες απο Κεντρικη Ευρωπη.
Χμ ενδιαφέρον
Γενικά θα με ενδιέφερε να ξέφυγω απο το «ίδιο στυλ» πόλεων της κεντρικής Ευρώπης.

Αν έχετε να προτείνετε καποιες πόλεις για την περιοχές που αναφέρεται ώστε να ψάξω και περαιτέρω.;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Χμ ενδιαφέρον
Γενικά θα με ενδιέφερε να ξέφυγω απο το «ίδιο στυλ» πόλεων της κεντρικής Ευρώπης.

Αν έχετε να προτείνετε καποιες πόλεις για την περιοχές που αναφέρεται ώστε να ψάξω και περαιτέρω.;
Με 15 μερες, νομιζω 6 μερες Πορτογαλια και 9 Ισπανια ειναι κομπλε.
Βαλε τις μεγαλυτερες η τις φθηνοτερες οπως λεει η @mikrh tsopana στο προγραμμα. Η Πορτογαλια συνδεεται με την Ισπανια με ενα βραδινο λεωφορειο. Αν δεν ειχα βρει δωρεαν πτηση στο τελευταιο ταξιδι, θα το εκανα το ολονυκτιο χαλαρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom