Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Ποιον προορισμό θα προτεινατε για 4 μέρες ακριβώς μετά την πρωτοχρονιά;; Ευρώπη..
Όχι Πολωνία,Ουγγαρία, Κροατία και Δανία γιατί έχουμε πάει ξανά χειμώνα
Δώσε μας λίγο πιο συγκεκριμένες πληροφορίες.

Με παρέα, με οικογένεια, ζευγάρι;Αντέχετε το πολύ κρύο, θέλετε κάτι με πιο ήπιο κλίμα; Θέλετε κάποια πόλη που ενδεχομένως να είναι ακόμα στολισμένη κλπ; Κάνετε σκι, θέλετε μουσεία;
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Δώσε μας λίγο πιο συγκεκριμένες πληροφορίες.

Με παρέα, με οικογένεια, ζευγάρι;Αντέχετε το πολύ κρύο, θέλετε κάτι με πιο ήπιο κλίμα; Θέλετε κάποια πόλη που ενδεχομένως να είναι ακόμα στολισμένη κλπ; Κάνετε σκι, θέλετε μουσεία;
Έχεις δίκιο, το έγραψα λίγο βιαστικά... Μας αρέσει το κρύο, δεν έχουμε θέμα με αυτό, όπως κι οι στολισμενες πόλεις, περπάτημα και βασικά αξιοθέατα, δεν λέμε όχι σε σκι ... Ζευγάρι που θα αφήσουμε τα παιδιά για λίγες ημέρες και θα είμαστε τα δυο μας! Κάτι που να δούμε επαρκώς σε 4 μέρες!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.042
Το πρωτο που θα κοιταζα ειναι η καλη διαμονη καθως εκεινες τις μερες βαρανε αλυπητα.
Τα εισιτηρια ετσι κι αλλιως ακριβα θα ειναι, αλλα αν κλεισετε με 1+1 κομπλε.
Εγω θα πρωτοτυπησω και θα πω Λουξεμβουργο. Γιατι πετιεστε Γαλλια και Γερμανια σε μια ωρα και αποκλειεται να βαρεθειτε. Εναλλακτικα μπαινετε δωρεαν σε οποιο λεωφορειο η τρενο β θεσης βρειτε μπροστα σας και γυριζετε ολο το κρατιδιο.
Ειτε Βρυξελλες με Μπριζ, Αμβερσα κλπ.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Άνετα σε 4 μέρες βλέπετε Πράγα (με εκδρομή karlovy vary ή Český Krumlov). Ενδέχεται να είναι ακόμα στολισμένη, αλλά σίγουρα είναι πανέμορφη ακόμα και αστόλιστη. Νομίζω πως αφού θα πάτε μετά την Πρωτοχρονιά θα είναι και πιο λογικές οι τιμές.

Επίσης, μπορείτε να πάτε Στρασβούργο στη Γαλλία με εκδρομές σε άλλες πόλεις της Αλσατίας (πχ. Colmar).

Αυτά τα δύο μου έρχονται με μια πρώτη σκέψη.

Δεν θα πρότεινα Ιταλία, Ισπανία, Πορτογαλλία, Μάλτα κλπ για χειμώνα. Κρίμα θα είναι!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Έχεις δίκιο, το έγραψα λίγο βιαστικά... Μας αρέσει το κρύο, δεν έχουμε θέμα με αυτό, όπως κι οι στολισμενες πόλεις, περπάτημα και βασικά αξιοθέατα, δεν λέμε όχι σε σκι ... Ζευγάρι που θα αφήσουμε τα παιδιά για λίγες ημέρες και θα είμαστε τα δυο μας! Κάτι που να δούμε επαρκώς σε 4 μέρες!
Αν μπορείτε να είστε λίγο ευέλικτοι σε ημερομηνίες θα ήταν καλό, μιας και οι τιμές θα 'ναι παντού τσιμπημένες.
Θα κοιτούσα σίγουρα Γερμανία για ανοικτές αγορές όπως επίσης και Τσεχία
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.042
Επίσης, μπορείτε να πάτε Στρασβούργο στη Γαλλία με εκδρομές σε άλλες πόλεις της Αλσατίας (πχ. Colmar).
Αγγιζει την τελειοτητα.
Αegean Αθηνα Βασιλεια 4 με 7 Γεναρη στα 133 ευρω, αλλα με το 1+1 παει ΚΑΤΩ ΑΠΟ 200 και οι δυο μαζι. Απο κει Κολμαρ κλπ κλπ.
Αλλα κλεινεις τωρα πριν ξεφυγει η τιμη.
 
Last edited:

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Αγγιζει την τελειοτητα.
Αegean Αθηνα Βασιλεια 4 με 7 Γεναρη στα 133 ευρω, αλλα με το 1+1 παει ΚΑΤΩ ΑΠΟ 200 και οι δυο μαζι. Απο κει Κολμαρ κλπ κλπ.
Αλλα κλεινεις τωρα πριν ξεφυγει η τιμη.
νομίζω αξίζει!!
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Παιδιά δεν ξέρω αν είναι τα σωστό σημείο να ρωτήσω αλλά είμαι και εγώ σε αναζήτηση προορισμού. Ειμαι ανάμεσα σε δύο. Να προτιμήσω λέτε Βαλέτα ή Κρακοβία; Και γιατί;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.674
Likes
50.524
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παιδιά δεν ξέρω αν είναι τα σωστό σημείο να ρωτήσω αλλά είμαι και εγώ σε αναζήτηση προορισμού. Ειμαι ανάμεσα σε δύο. Να προτιμήσω λέτε Βαλέτα ή Κρακοβία; Και γιατί;
Ποια εποχη? Πόσες μέρες? Τι σας αρέσει να βλέπετε?
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Ποια εποχη? Πόσες μέρες? Τι σας αρέσει να βλέπετε?
Για χειμώνα λογικά προς Γενάρη. 6-7 μέρες και σκέφτομαι να τις μοιραστώ δηλαδή αν πάω Κρακοβία αντίστοιχα θα επισκεφτώ και την Βαρσοβία και πάει λέγοντας. Γενικά από όλα φύση, τέχνη, μουσεία, φαγητά.
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Για χειμώνα λογικά προς Γενάρη. 6-7 μέρες και σκέφτομαι να τις μοιραστώ δηλαδή αν πάω Κρακοβία αντίστοιχα θα επισκεφτώ και την Βαρσοβία και πάει λέγοντας. Γενικά από όλα φύση, τέχνη, μουσεία, φαγητά.
Για Γενάρη, μεταξύ των Κρακοβία και Μάλτα, Κρακοβία! Και σωστά το σκέφτηκες με Βαρσοβία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.734
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom