Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Καλησπέραα

Γενικά δεν ταξιδεύω αλλά φέτος πριν κλείσει η χρονιά θέλω να το κάνω! Σκέφτομαι για Ηράκλειο Κρήτης, και μετά από εκεί θα μου άρεσε κάπου στο εξωτερικό.. βέβαια τελευταία στιγμή θα ναι όλα πανάκριβα αλλά ποιος ξέρει.

Που θα μου προτείνατε να πηγαινα; λογικά μόνη θα πάω το πιο πιθανό. Από που να ξεκίναγα;

@kofidenia που θα ήθελες να πας; :airplane:
Μπράβο που το πήρες απόφαση ! Καλή αρχή ! Εγώ παρόλο που μέσα στο Νοέμβριο θα πάω ΗΑΕ και τα Χριστούγεννα Γαλλία-Γερμανία roadtrip, το ταξίδι που ονειρεύομαι για το νέο έτος είναι η Ισλανδία. Ελπίζω να ειναι το πρώτο που θα κάνω το 2024 και να σταθώ τυχερή, εκτός από τα μοναδικά μαγευτικά τοπία, να αντικρίσω το Βόρειο Σέλας που ειναι όνειρο μου 🤩
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
@pitpap13 Θα κάνω με αμάξι τη διαδρομή από Φρανκφούρτη, θα συμπεριλαμβάνει Στρασβούργο - Κολμαρ. Αν καταλήξεις εκεί , στείλε μου μήνυμα να σου δώσω πρόγραμμα και ότι έχω βρει μέχρι τώρα. Έχω και λίστα με τα μαγαζιά που θα είναι ανοιχτά μέσα στις γιορτές (στο Στρασβούργο και περίχωρα).
 

pitpap13

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
@pitpap13 Θα κάνω με αμάξι τη διαδρομή από Φρανκφούρτη, θα συμπεριλαμβάνει Στρασβούργο - Κολμαρ. Αν καταλήξεις εκεί , στείλε μου μήνυμα να σου δώσω πρόγραμμα και ότι έχω βρει μέχρι τώρα. Έχω και λίστα με τα μαγαζιά που θα είναι ανοιχτά μέσα στις γιορτές (στο Στρασβούργο και περίχωρα).
Σε ευχαριστώ πολύ ! Με το καλό σας ευχομαι ! Αξίζει οδικως περισσότερο από Φρανκφούρτη ή από βασιλεία ; Στους χάρτες μου βγάζει ότι είναι πιο κοντά από βασιλεία
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Σε ευχαριστώ πολύ ! Με το καλό σας ευχομαι ! Αξίζει οδικως περισσότερο από Φρανκφούρτη ή από βασιλεία ; Στους χάρτες μου βγάζει ότι είναι πιο κοντά από βασιλεία
Εξαρτάται που θέλεις να πας. Εμείς θέλαμε να πάμε και Χαϊδελβέργη και Μπάντεν Μπάντεν και βρήκαμε σχετικά οικονομικά εισιτήρια για Φρανφούρτη με Aegean (αφού είχα και 1+1 εισιτήριο δώρο). Ουσιαστικά θα κάνουμε Αλσατία - Μέλανα Δρυμό και θα μείνουμε Φρανκφούρτη στο γυρισμό για παραμονή Πρωτοχρονιάς. Επίσης, δεν ήθελα να μπω καθόλου Ελβετία σε αυτό το ταξίδι.
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Καλημερα σας,
Το Πασχα θα παμε δυο οικογένειες με 5 παιδια σε έναν από τους εξής προορισμους:
-Βερολίνο
-Μασσαλία και τριγυρω
-Γενεύη και τριγυρω
Ήθελα να σας παρακαλεσω να μου πείτε τι προτείνετε. Για όλα έχουμε βρει εισιτήρια σε παρόμοια τιμή, και σε όλα θα μείνουμε μια εβδομάδα.
Ποιο να επιλέξω να συνδιαζει πράγματα ενδιαφέροντα για εμάς και τα παιδια; (προτιμω εκδρομουλες απο Μασσαλία ή Γενεύη, αλλά φοβάμαι μήπως είναι πανάκριβα να νοικιασουμε βανακι; ενώ Βερολίνο είναι πιο μαζεμενο)
Οποιαδήποτε πρόταση για προγραμμα, ευπρόσδεκτη!
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Βερολίνο λες λοιπόν! Μια εβδομάδα δεν είναι πολυ; να κάνουμε και καμια εκδρομούλα απο εκει;

(Επίσης, και Γενεύη δεν θα θέλει βανακι; γιατί το γράφεις για τη Μασσαλία αλλά για την Γενεύη όχι.)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Βερολίνο λες λοιπόν! Μια εβδομάδα δεν είναι πολυ; να κάνουμε και καμια εκδρομούλα απο εκει;

(Επίσης, και Γενεύη δεν θα θέλει βανακι; γιατί το γράφεις για τη Μασσαλία αλλά για την Γενεύη όχι.)
Στην Γενεύη μπορεί να σας βολέψουν και τα ΜΜΜ.Στο Βερολίνο ανάλογα με τα ενδιαφέροντα σας και αν σας περισέψει χρόνος μπορείτε να πάτε ημερήσια.Ακόμη και μέχρι το Αμβούργο που είναι όμορφο.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Βερολίνο λες λοιπόν! Μια εβδομάδα δεν είναι πολυ; να κάνουμε και καμια εκδρομούλα απο εκει;
Για κοντά υπάρχει πάντα ως επιλογή το Potsdam με το παλάτι και τους κήπους του.
Για πιο μακρυά η Δρέσδη στις 2 ώρες απόσταση με το τραίνο είναι πολύ όμορφη. Αν κι εγώ δεν θα το έκανα ημερήσια, θα έμενα τουλάχιστον 1 βράδυ.
Επίσης λιγότερο ελκυστική η Λειψία αλλά στην 1 ώρα με το τραίνο από το Βερολίνο.
 

Iceman86

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Καλησπέρα σας, σχεδιάζουμε ένα ταξίδι με 4 διανυκτερευσεις με τη κοπέλα μου για Ιανουάριο,σκεφτόμαστε Πράγα ή Βιέννη ή Κοπεγχάγη.Θα ήθελα τη γνώμη σας τι να προτιμήσουμε ή αν έχετε να προτείνετε μία καλύτερη επιλογή για την εποχη..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom