Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα σε όλους...
Διάβασα σχεδόν όλο το thread και δεν μπορώ να καταλήξω εάν θέλω ή όχι να πάμε Βουκουρέστι για ένα 3ημεράκι. ...Οι γνώμες διίστανται....Από την άλλη επειδή (λόγω λόξας) κατά 99% ταξιδεύω με Aegean από Αθήνα , πλέον οι Ευρωπαϊκοί Προορισμοί που δεν έχουμε επισκευτεί μειώνονται συνεχώς...
Σκέφτομαι πχ να κλείναμε ένα 3ημεράκι εκεί στα τέλη Μαρτίου είτε Βουκουρέστι , είτε Μπρατισλάβα, είτε Βελιγράδι....
γνώμες;
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Καλημέρα σε όλους...
Διάβασα σχεδόν όλο το thread και δεν μπορώ να καταλήξω εάν θέλω ή όχι να πάμε Βουκουρέστι για ένα 3ημεράκι. ...Οι γνώμες διίστανται....Από την άλλη επειδή (λόγω λόξας) κατά 99% ταξιδεύω με Aegean από Αθήνα , πλέον οι Ευρωπαϊκοί Προορισμοί που δεν έχουμε επισκευτεί μειώνονται συνεχώς...
Σκέφτομαι πχ να κλείναμε ένα 3ημεράκι εκεί στα τέλη Μαρτίου είτε Βουκουρέστι , είτε Μπρατισλάβα, είτε Βελιγράδι....
γνώμες;
Το ταξίδι είναι πάντα ταξίδι για να αναλύπτουμε μόνοι μας.Δεν βασιζόμαστε 100% στις γνώμες των άλλων.

Βελιγράδι-Βουκουρέστι(σε συνδυασμό με εκδρομή εκτός)-Μπρατισλάβα.Η σειρά κατά την άχρηστη γνώμη μου :haha:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.458
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μεταξύ Βουκουρεστίου και Βελιγραδίου ψηφίζω Βελιγράδι! Πολύ ενδιαφέρουσα πόλη με υπέροχα vibes! Μπρατισλάβα δεν έχω πάει, αλλά όταν πάω θα αφιερώσω σίγουρα ένα διήμερο τουλάχιστον.
 
Last edited:

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια

dammys

Member
Μηνύματα
380
Likes
699
Εγώ θα έλεγα Βουκουρέστι , αν μπορείς να πας και μια εκδρομή στα Καρπάθια να δεις τη φανταστική φύση τουλάχιστον ανάκτορο Πέλες...Αν είναι για city break ψηφίζω Βελιγράδι ...Μπρατισλάβα δεν έχω πάει..
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλημέρα σε όλους...
Διάβασα σχεδόν όλο το thread και δεν μπορώ να καταλήξω εάν θέλω ή όχι να πάμε Βουκουρέστι για ένα 3ημεράκι. ...Οι γνώμες διίστανται....Από την άλλη επειδή (λόγω λόξας) κατά 99% ταξιδεύω με Aegean από Αθήνα , πλέον οι Ευρωπαϊκοί Προορισμοί που δεν έχουμε επισκευτεί μειώνονται συνεχώς...
Σκέφτομαι πχ να κλείναμε ένα 3ημεράκι εκεί στα τέλη Μαρτίου είτε Βουκουρέστι , είτε Μπρατισλάβα, είτε Βελιγράδι....
γνώμες;
Νομίζω αργά η γρήγορα θα τις επισκεφτείτε όλες οπότε δεν υπάρχει λάθος επιλογή...θα πήγαινα Βελιγραδι ή Μπρατισλάβα κατά σειρά και θα άφηνα Βουκουρέστι για όταν θα έχετε περισσότερες μέρες,να μπορέσετε να πάτε και λίγο προς τα έξω,Brasov,Pele's castle,Sigishoara π.χ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα σε όλους...
Διάβασα σχεδόν όλο το thread και δεν μπορώ να καταλήξω εάν θέλω ή όχι να πάμε Βουκουρέστι για ένα 3ημεράκι. ...Οι γνώμες διίστανται....Από την άλλη επειδή (λόγω λόξας) κατά 99% ταξιδεύω με Aegean από Αθήνα , πλέον οι Ευρωπαϊκοί Προορισμοί που δεν έχουμε επισκευτεί μειώνονται συνεχώς...
Σκέφτομαι πχ να κλείναμε ένα 3ημεράκι εκεί στα τέλη Μαρτίου είτε Βουκουρέστι , είτε Μπρατισλάβα, είτε Βελιγράδι....
γνώμες;
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε από το θέμα για το Βουκουρέστι, εδώ.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλησπερα και παλι, σκεφτομαι πολλα κδεν ξερω που θα καταληξω. Σκεφτομουν για Βασιλεία αρχικα ... μετα σκεφτηκα το Παρισι, αλλα μαλλον το αφηνουμε για 2 χρονακια πιο μετα.... τωρα βλεπω ειναι τελειως πανω οι τιμες λογω Ολυμπιακών Αγωνων... Και τωρα μπηκε και στο παιχνιδι και η Νυνεμβεργη. Για τελος Ιουνιου ή αρχες Ιουλιου. Ολα αυτα με δυο μικρα 6 και 9 ετων αρα θα ηθελα να παμε europa park. Μια λυση ειναι πτησεις για Νυρεμβέργη για 8 μερες. Με τι αλλο μπορει να συνδιαστει με ΜΜΜ? Πας europa park? Απο την αλλη μερια βρισκω ακομα πιο φτηνα για Βασιλεια. Μηπως λεει να παμε βασιλεια - Στουτγκαρδη και επιστροφη απο Νυρεμβέργη; μπορειτε να μου βγαλετε καποιο προγραμμα; δεν ξερω πως να τα συνδιασω. Με τρενο βλεπο ειναι 2,5 ωρες οι μετακινησεις...
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
καλησπερα και παλι, σκεφτομαι πολλα κδεν ξερω που θα καταληξω. Σκεφτομουν για Βασιλεία αρχικα ... μετα σκεφτηκα το Παρισι, αλλα μαλλον το αφηνουμε για 2 χρονακια πιο μετα.... τωρα βλεπω ειναι τελειως πανω οι τιμες λογω Ολυμπιακών Αγωνων... Και τωρα μπηκε και στο παιχνιδι και η Νυνεμβεργη. Για τελος Ιουνιου ή αρχες Ιουλιου. Ολα αυτα με δυο μικρα 6 και 9 ετων αρα θα ηθελα να παμε europa park. Μια λυση ειναι πτησεις για Νυρεμβέργη για 8 μερες. Με τι αλλο μπορει να συνδιαστει με ΜΜΜ? Πας europa park? Απο την αλλη μερια βρισκω ακομα πιο φτηνα για Βασιλεια. Μηπως λεει να παμε βασιλεια - Στουτγκαρδη και επιστροφη απο Νυρεμβέργη; μπορειτε να μου βγαλετε καποιο προγραμμα; δεν ξερω πως να τα συνδιασω. Με τρενο βλεπο ειναι 2,5 ωρες οι μετακινησεις...
Άμα θες Europa park μπορείτε να κάνετε Black Forest και/ή Αλσατία, αλλά κατά προτίμηση με αυτοκίνητο.
 

Sanji

Member
Μηνύματα
31
Likes
15
Βερολίνο,Βαρκελώνη, Βαρσοβία,Πράγα ή Βουκουρέστι για Φεβρουάριο;

Καλησπέρα! Έχω ένα δίλημμα με τον φίλο μου για το που θα πάμε διακοπές λογικά τον Φεβρουάριο και κατά δεύτερον τον Μάρτη.Ειμαστε ανάμεσα σε αυτές τις επιλογές που βλέπετε στον τίτλο.Τι προτείνετε όσοι έχετε πάει σε κάποιους από αυτούς τους προορισμούς;
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.795
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom