Λιχτενστάιν Ελβετία Αναζητώντας τον εαυτό μου ανάμεσα σε Ελβετία και Λιχτενστάιν!

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Πολύ όμορφη ιστορία για έναν ιδιαίτερο προορισμό! Γράφεις πολύ ωραία!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
Μόλις νοιώθαμε αυτήν την ανάγκη παίρναμε το τρένο και πηγαίναμε στην Αυστρία στην πόλη Feldkirch, μία πόλη 35000 κατοίκων που μας φαινότανε πλέον μεγαλούπολη μένοντας κάπου με πληθυσμό 11000 και δουλεύοντας κάπου αλλού με 6000 :p .

αγαπητέ φίλε μηπως θα μπορουσες να μου δώσεις καποιες πληροφορίες για το συγκεκριμμένο μέρος που αναφέρεις ποιο πάνω?

1. εχει συχνή συγκοινωνία με τρένο η λεωφορείο κατευθείαν για ζυρίχη και πόση ωρα κάνει περίπου?
2.γνωριζεις αν υπαρχει καποιο τοπικο γραφείο ενοικιασης αυτοκινήτου στο feldkirch?
ευχαριστώ
 

banalyst

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σου,
Συγγνωμη για την ενοχληση ,αλλα εψαχνα καποιες πληροφοριες στο google και συνεχεια μου εβγαζε το blog σου και ειπα να μπω να διαβασω κατι που εγραψες ,που το βρηκα πολυ ενδιαφερον.Μεχρι και εγγραφη εκανα για να μπορεσω απλα να ρωτησω καποια πραγματα.Θελω μεσω του erasmus να παω εξωτερικο.Γενικως, ειμαι ατομο των ταξιδιων.Κοιταξα ,λοιπον, τις χωρες που μπορω να παω και μου αρεσε πολυ το Λιχτενσταιν ,αλλα θελω να σιγουρευτω,διοτι θελω να παω γ εναν χρονο-αντε 6 μηνες το λιγοτερο.Μπορεισ μηπως να μου πεις ,εαν αξιζει το μερος για τοσο καιρο?εσυ αντεξες ?πιστευω οτι οπου και να παω θα αξιζει αλλα για το συγκεκριμενο θελω καποια μικρη επιβεβαιωση(ετσι για τν ευατο μ) εστω κ απο καποιον αγνωστο.Ευχαριστω γ το χρονο σου.

Με φιλικους χαιρετισμους,
Banalyst
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γεια σου,
Συγγνωμη για την ενοχληση ,αλλα εψαχνα καποιες πληροφοριες στο google και συνεχεια μου εβγαζε το blog σου και ειπα να μπω να διαβασω κατι που εγραψες ,που το βρηκα πολυ ενδιαφερον.Μεχρι και εγγραφη εκανα για να μπορεσω απλα να ρωτησω καποια πραγματα.Θελω μεσω του erasmus να παω εξωτερικο.Γενικως, ειμαι ατομο των ταξιδιων.Κοιταξα ,λοιπον, τις χωρες που μπορω να παω και μου αρεσε πολυ το Λιχτενσταιν ,αλλα θελω να σιγουρευτω,διοτι θελω να παω γ εναν χρονο-αντε 6 μηνες το λιγοτερο.Μπορεισ μηπως να μου πεις ,εαν αξιζει το μερος για τοσο καιρο?εσυ αντεξες ?πιστευω οτι οπου και να παω θα αξιζει αλλα για το συγκεκριμενο θελω καποια μικρη επιβεβαιωση(ετσι για τν ευατο μ) εστω κ απο καποιον αγνωστο.Ευχαριστω γ το χρονο σου.

Με φιλικους χαιρετισμους,
Banalyst
Να ενημερώσω ότι ο Glosoli είναι στο στρατό τώρα όπως μας έχει πει ο ίδιος οπότε ίσως αργήσει να σου απαντήσει...μπορεί όμως κάποιος άλλος βλέποντας το ποστ σου να λύσει τις απορίες σου! Λίγη υπομονή;)
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Γεια σου,
Συγγνωμη για την ενοχληση ,αλλα εψαχνα καποιες πληροφοριες στο google και συνεχεια μου εβγαζε το blog σου και ειπα να μπω να διαβασω κατι που εγραψες ,που το βρηκα πολυ ενδιαφερον.Μεχρι και εγγραφη εκανα για να μπορεσω απλα να ρωτησω καποια πραγματα.Θελω μεσω του erasmus να παω εξωτερικο.Γενικως, ειμαι ατομο των ταξιδιων.Κοιταξα ,λοιπον, τις χωρες που μπορω να παω και μου αρεσε πολυ το Λιχτενσταιν ,αλλα θελω να σιγουρευτω,διοτι θελω να παω γ εναν χρονο-αντε 6 μηνες το λιγοτερο.Μπορεισ μηπως να μου πεις ,εαν αξιζει το μερος για τοσο καιρο?εσυ αντεξες ?πιστευω οτι οπου και να παω θα αξιζει αλλα για το συγκεκριμενο θελω καποια μικρη επιβεβαιωση(ετσι για τν ευατο μ) εστω κ απο καποιον αγνωστο.Ευχαριστω γ το χρονο σου.

Με φιλικους χαιρετισμους,
Banalyst
καλησπέρα σου...κοιτά γενικά αν θες ένα μέρος για να τα βρεις με τον εαυτό σου που λέω και γω τότε ναι είναι μία καλή επιλογή...τώρα γενικά "ζωή"σαν φοιτητής δεν νομίζω πως προσφέρεται...είναι αρκετά βαρετά με την ένοια που την συνήθως την σκέφτεται ένας έλληνας φοιτητής...
Για εράσμους για μένα αν θέλεις μία γερμανική περιοχή θα σου πρότεινα το Βερολίνο...έχει τέλεια ζωή και με φτηνές πτήσεις μπορείς να γυρίσεις την Ευρώπη...από το Λιχτενστάιν μπορείς να χρησιμοποιείς μόνο το τρένο που είναι γενικά ακριβό.
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
λοιπον glosoli πραγματικα ειναι απιστευτη η περιγραφη σου οτι και να σου
πω ειναι λιγο. εχεις δει την ταινια 'euroflirt'??? αν οχι τρεχα να την νοικιασεις
ΤΩΡΑ!!!! αλλιως 'l auberge espagnole'
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
λοιπον glosoli πραγματικα ειναι απιστευτη η περιγραφη σου οτι και να σου
πω ειναι λιγο. εχεις δει την ταινια 'euroflirt'??? αν οχι τρεχα να την νοικιασεις
ΤΩΡΑ!!!! αλλιως 'l auberge espagnole'
Σε ευχαριστω παρα πολυ και χαιρομαι που σου αρεσε αυτο το εντελως ακυρο 3μηνο της ζωης μου σε αυτη τη γωνια της Ευρωπης...οχι δεν εχω δει καμια απο τις 2 ταινιες...αλλα θα ψαξω να τις βρω :)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
οχι δεν εχω δει καμια απο τις 2 ταινιες...αλλα θα ψαξω να τις βρω :)
Μία ταινία είναι (αγγλικός/γαλλικός τίτλος):D
Περιγράφει ερασμίτικες καταστάσεις, έχει πολύ γέλιο!
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Μία ταινία είναι (αγγλικός/γαλλικός τίτλος):D
Περιγράφει ερασμίτικες καταστάσεις, έχει πολύ γέλιο!
:haha::haha:εεε που να το φανταστω πως ειναι μία ταινία...αυτή τους η μανια να τις μεταφραζουν οπως να ναι σε καθε γλωσσα ειναι πολυ περιεργη...thankies earth!!:D
 

aetopetritis

Member
Μηνύματα
112
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού!
Ρε φίλε, περιγράφεις πολύ ωραία και πραγματικά θαυμάζω το θάρρος σου και κατά συνέπεια τις εμπειρίες σου!
Εύγε νέε μου ;)
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Ρε φίλε, περιγράφεις πολύ ωραία και πραγματικά θαυμάζω το θάρρος σου και κατά συνέπεια τις εμπειρίες σου!
Εύγε νέε μου ;)
ήρθε η ώρα να κανεις την επανασταση σου..μην γυρισεις απο το νεπαλ..θα ερθω ομως να σε βρω εκει :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom