Ιταλία Ανακαλύπτοντας τις υπέροχες τρατορίες της Ρώμης

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγω παντως με ενα cacio e pepe θα έπεφτα άνετα ! Με τις βονγκολες δε, θα την παντρευόμουν View attachment 57909
Ελπίζω η ψωτο να είναι απο Felice...το άντρο της cacio e pepe στη Ρωμη...μαστ φυσικά για οποίον βρίσκει ρομαντισμό στο φαγητο...κ στα ζυμαρικα βεβαίως...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Θα έπρεπε προφανώς να έχει πιτογυρα? Η τα ζυμαρικά δεν είναι ρομαντικά? Θα μου πεις μπροστά στα θεσσαλικα παιδάκια χάνουν παρασαγγας ,...(που σαι Jimp?)
Μπροστά στα παιδάκια σίγουρα χάνουν. Αλλά όχι και δεν είναι ρομαντικά τα ζυμαρικά!!
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Να συμπληρώσω ότι κορυφαίο cacio e pepe βρίσκεις στο Roma Sparita!
http://www.romasparita.com/
Για πίτσες καλές, μάλλον προς Trastevere κατευθυνθείτε, όπως στο Panattoni.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Βρε πήγαινε μια εκει να δοκιμασεις και τα λέμε
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Ουφ, δεν θα αντέξει το στομάχι μου άλλο ένα gastrotour σε αυτή την πόλη!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Που είσαι βρε Samion; Εσύ ως γκουρού έχεις να προτείνεις κάτι με τα στοιχεία που έδωσα;
Αμφιβάλλω αν είμαι κατάλληλος να δώσω απάντηση...συνήθως προτιμω τραττοριες κ λαϊκά μαγαζιά, με ίσως όχι τόσο ρομαντικό περιβαλλον..
Εκτός απο Felice με τρελλαινει χρόνια το Tram tram, η Sicilia in bocca.,Marcello.
Θα προτεινα όμως κ der pallaro, bacaro, zodiaco (κ για ποτό ρομάνς..)
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bali
Αμφιβάλλω αν είμαι κατάλληλος να δώσω απάντηση...συνήθως προτιμω τραττοριες κ λαϊκά μαγαζιά, με ίσως όχι τόσο ρομαντικό περιβαλλον..
Εκτός απο Felice με τρελλαινει χρόνια το Tram tram, η Sicilia in bocca.,Marcello.
Θα προτεινα όμως κ der pallaro, bacaro, zodiaco (κ για ποτό ρομάνς..)
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, έχω ξαναπάει Ρώμη αλλά ποτέ δεν ψάχνω ιδιέταιρα το θέμα του φαγητού. Τώρα λόγω της ημέρας όμως θέλω κάτι ωραίο, κάποια από αυτά που λές τα είδα και εγώ ψάχνοντας, θα κοιτάξω και τα υπόλοιπα!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
[qu
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, έχω ξαναπάει Ρώμη αλλά ποτέ δεν ψάχνω ιδιέταιρα το θέμα του φαγητού. Τώρα λόγω της ημέρας όμως θέλω κάτι ωραίο, κάποια από αυτά που λές τα είδα και εγώ ψάχνοντας, θα κοιτάξω και τα υπόλοιπα!
Να κοιταξεις ιδιαιτερα λογω της ημερας να μην ειναι φολα το δωματιο ( αντιθετως πρεπει να ειναι ερωτικη φωλεα )
Το φαγητο θα εχει λιγη σημασια μετα :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom