Wizz Air Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Wizz Air - Βήμα Προς Βήμα

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλησπέρα ... Το ταξίδι μου στη Βουδαπέστη πλησιάζει 16-20/12 ... και πρέπει να ρυθμιστούνε κάποιες τελευταίες εκκρεμότητες - απορίες. (Τα ξενοδοχεία τα αφήνω για άλλο post καθώς δεν αποφασίζουμε με τίποτα) Επανέρχομαι λοιπόν....
Τα εισητήρια μας για 2 άτομα μας βγήκανε περίπου 215 με 1 βαλίτσα, χωρίς χειραποσκευή και check in αεροδρομίου.
Επειδή δεν έχω ξανα-πραγματοποιήσει online check in θα ήθελα να ρωτήσω , εφόσον πραγματοποιήσω τη διαδικασία από τον υπολογιστή μου θα μου έρθουνε λογικά κάποια email (σωστά..;) τα οποία θα πρέπει να εκτυπώσω (φαντάζομαι..) ? Επίσης όταν φτάσω στο αεροδρόμιο "Μακεδονία" τη βαλίτσα σε πιο γκισέ θα την παραδώσω είναι μαζί με τα υπόλοιπα μην ψάνω σαν πρωτάρης που είμαι και πάθουμε καμιά "πλάκα" , καθώς κάπου νομίζω διάβασα πως έχουνε και όριο 40 λεπτά πριν την πτήση κλείνουνε ..
Ευχαριστώ... !
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Γιατί μπορεί να μην έχουν μία τόσο μικρή που μπορείς να πάρεις δωρεάν και πήραν κατευθείαν μία μεγάλη.
 

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
@karfitsa Χωρίς χειραποσκευή εννοώ πως δεν πήραμε τη Large Cabin Bag όπως αναφέρει η Wizz που κοστίζει +10 E η καθεμία. Θα έχουμε κανονικά τη Small με διαστάσεις 42*32*25 καμιά σχολική τσάντα δηλαδή.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Επί του θέματος πάντως όταν κάνεις OLCI θα σου σταλούν τα boarding pass και τα εκτυπώνεις.Αυτή τη βαλίτσα που έχεις δεν τη παραδίδεις.Την παίρνεις μαζί σου στο αεροπλάνο.Χειραποσκευή είναι.
 

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
Καλησπέρα μπορει καποιος που εχει ταξιδεψει με wizzair και εχει χρησιμοποιησει εχτρα service να μας πει
1) πως περνεις θεση με XXLong Extra legroom Seat αφου στο boarding pass δεν εχει θεση??
2) η προτεραιοτητα επιβίβασης είναι σαν της ryanair ??
Ρωταω περισσοτερο γιατι δεν εχω δει θεση στην κατασταση επιβίβασης
Ευχαριστω
 

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
Αυτά τα εχω διαβασει και εγω αλλα στην πραξη θελω να μαθω πως γινεται και πως εξασφαλίζεις ότι θα κατσεις στις θεσεις με παραπανω χωρο αφου δεν υπαρχει η θεση στην καρτα επιβίβασης.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Από το πρώτο link: You will receive a sticker on your boarding pass. This sticker indicates to staff at the boarding gate that you have purchase a seat with extra legroom.
Seats with extra legroom are located in the emergency exit row.
Μετά έχει και κάποιες κατηγορίες ατόμων που απαγορεύεται να κάτσουν εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom