Wizz Air Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Wizz Air - Βήμα Προς Βήμα

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Στην απλή Wizz air δικαιούσε δωρεάν μια απλή τσάντα (σχολική) μέχρι 8-10 κιλά
με 10 ευρώ άνα διαδρομή και άτομο, μπορείς να πάρεις μια μικρή βαλίτσα χειραποσκευής
με 25 ευρώ άνα διαδρομή και άτομο, μπορείς να έχεις βαλίτσα έως και 32 κιλά
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Στην απλή Wizz air δικαιούσε δωρεάν μια απλή τσάντα (σχολική) μέχρι 8-10 κιλά
με 10 ευρώ άνα διαδρομή και άτομο, μπορείς να πάρεις μια μικρή βαλίτσα χειραποσκευής
με 25 ευρώ άνα διαδρομή και άτομο, μπορείς να έχεις βαλίτσα έως και 32 κιλά
Ευχαριστώ πολύ για την κατατόπιση! Δηλαδή μόνο σχολική τσάντα ή σακίδιο πλάτης περνάει δωρεάν πάνω; Το μικρό τροχήλατο βαλιτσάκι ακόμη κι αν είναι στα όρια 42*32*25 θα μου το χρεώσουν 10€;:shock:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εφόσον είναι στα όρια του small cabine bag είσαι ΟΚ
 

xkyralidis

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γκισε τράπεζας
Ταξίδι-Όνειρο
Σπιτσβέργη
Nα ρωτήσω κάτι? Θεωρείται ασφαλής η wizz air ως εταιρεία? Γιατί μία φορά έτυχε να ταξιδέψω με την ryanair και όταν κατέβηκα στο Bergamo, φίλησα το έδαφος που ήμουν εν ζωή.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
253
Nα ρωτήσω κάτι? Θεωρείται ασφαλής η wizz air ως εταιρεία? Γιατί μία φορά έτυχε να ταξιδέψω με την ryanair και όταν κατέβηκα στο Bergamo, φίλησα το έδαφος που ήμουν εν ζωή.
θεωρείται εξίσου ασφαλής με την ryanair
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Promotion Alert by Wizz Air:

afbcdn_sphotos_g_a.akamaihd.net_hphotos_ak_prn1_66867_442319402512151_1188382085_n.png
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
έχει μερικά καλούδια (πχ έκλεισα για Παρίσι προς 10 ευρώ), όπως και για Νάπολη, Κουταίσι, Λάρνακα, άλλα όλα αυτά από Πολωνία/Ουγγαρία :/
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Μπράβο, Θανάση! Επωφελήσου και καλά ταξίδια! :)
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Καλησπέρα παιδιά!
Ενώ είχα κάνει κράτηση Ξενοδοχείο για Βουδαπέστη, βρήκαμε μια τιμή για αεροπορικά με επιστοφή wizz air 160€ το άτομο... Πολύ καλά ως εδώ!
Πάω σήμερα να κλείσω, μέσω ταξιδιωτικού και ενώ προχθες ήταν 160€ σήμερα μου λέει 200€ ίσως και παραπάνω... Τι γίνεται ρε παιδιά; Γιατί αυτή η διαφορά; Να ανέβηκαν τόσο πολύ μέσα σε 3 μέρες για τέλη Ιουλίου που θέλω να παω; :(

Είχαμε στάνταρντ προυπολογισμό και περάσαμε το όριο των χρημάτων που υπολογίζαμε...
Τώρα σκεφτόμαστε να κλείσουμε κανένα φθηνό ξενοδοχείο να κάνουμε την απόσβεση... Απογοητεύτηκα πάντως και τώρα που πατάω στην σελίδα της wizz μου τα βγάζει κανονικά 155€ το ένα άτομο και 165€ το άλλο,με δήλωση βαλίτσας στο χώρο αποσκευών κανονικα, όταν όμως φτάνουμε να τα κλείσουμε στο τελικό βήμα και εισαγωγή στοιχείων της κάρτας για την ολοκλήρωση της διαδιακασίας φτάνουμε τα 200€!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μήπως κάτι πατήσατε στην αγορά; Δεύτερον αν πάτε 2 άτομα, δε χρειάζονται 2 βαλίτσες, μια φτάνει (32 κιλά μπορείτε να έχετε, αν θυμάμαι καλά) θα είναι και φθηνότερο. Συν αγορά με πιστωτική κάρτα είναι πάντα ακριβότερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.831
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom