Wizz Air Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Wizz Air - Βήμα Προς Βήμα

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Κατα μια πολυ μεγαλη πιθανοτητα οχι,αλλα ειναι να μην πεσεις και σε στραβό υπάλληλο :/
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Στην Ryan παντως που το εχει κανει γνωστος μου αυτο το λαθος και τα καταλαβε αρκετα εκ των υστερων δεν εγινε κατι. Τις περισσοτερες φορες μαλιστα ο ελεγχος των ΒΡ γινεται αρκετα γρηγορα και τυπικα και δεν δινουν καν σημασια στη σειρα. (σημ. στις βρυξελλες απλα σκαναρε το ΒΡ ο υπαλληλος και ουτε ειδε καν ταυτοτητα και μπηκα στο αεροσκαφος :p )
 

Nikol_muse

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πεκίνο
καλησπερα.. προς ενημερωση οσων την εχουν πατησει σαν κ εμενα, για να ξερουν τη λυση.. πηρα τηλ. στα γραφεια τους στην αγγλια, το σηκωσε μια ευγενεστατη δεσποινις ..ειδε το λαθος που εγινε κ το διορθωσε αμεσως. χωρις εξτρα χρεσωση, με πολυ ηρεμο κ ευγενικο τροπο.
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Καλησπέρα σε όλους.. Εκλεισα σήμερα εισιτήρια για Βουδαπέστη όμως ενώ έγραψα σωστά τα ονόματα τα έγραψα με μικρά αντί με κεφαλαία που είναι στις ταυτοτητες.. Θα υπάρχει θέμα;
 

lefkothea91

Member
Μηνύματα
12
Likes
4
παιδια εχω μια ερωτηση εκανα κραταση με wiss air τελος του μηνα αλλα εκανα μια βλακια...εβαλα την κοπελα μου MR αντι για MRS θα υπαρξει καποιο θεμα στο check in στο αεροδρομιο οταν θα το δουν ετσι λαθος??

παιδια μπορει να απαντησει καποιοσ??
παιδια εχω μια ερωτηση εκανα κραταση με wiss air τελος του μηνα αλλα εκανα μια βλακια...εβαλα την κοπελα μου MR αντι για MRS θα υπαρξει καποιο θεμα στο check in στο αεροδρομιο οταν θα το δουν ετσι λαθος??

παιδια μπορει να απαντησει καποιοσ??

Καλησπέρα, είχες κάποιο πρόβλημα τελικά?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Έχω κάνει ομαδική κράτηση στη wizzair και σκέφτομαι να αλλάξω μόνο τη δική μου πτήση στο πήγαινε. Όταν το προσπάθησα πήγαινε να αλλάξει την πτήση όλων και όχι μόνο τη δική μου. Έχει κανείς ιδέα πώς γίνεται να αλλάξει μόνο για έναν επιβάτη;
 

panos444

Member
Μηνύματα
37
Likes
19
Πετάω με Wizzair από Θεσσαλονίκη. Διαβάζω τα σχόλια στο TripAdvisor και έχω τρομοκρατηθεί!
https://www.tripadvisor.com.gr/Airline_Review-d8729187-Reviews-Cheap-Flights-Wizz-Air

Οι διαστάσεις στα όρια των χειραποσκευών είναι όντως μικρές αλλά τις είχα διαβάσει πριν κλείσω εισιτήρια και έτσι πρόσθεσα και βαλίτσα. Σκοπεύω όμως να έχω και 2 χειραποσκευές αρκετά γεμάτες πάντα εντός ορίων. Υπάρχει περίπτωση να με χρεώσουν; Επίσης κάποιος έγραψε ότι δυσκολεύεσαι να βρεις την πύλη στην επιστροφή από Βουδαπέστη. Πράγματι; Με συγχωρείτε για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν είμαι έμπειρος σε ταξίδια. Επίσης, πόσες ώρες πριν την πτήση θα ήταν καλό να είμαι στο αεροδρόμιο; Στο site της Wizzair όταν έκανα το τσεκ ιν μου είπε 40' πριν αλλά μου φαίνεται πολύ λίγο. Έχω την εντύπωση πως όταν είχα ταξιδέψει με Ryan χρειαζόταν περισσότερος χρόνος πριν.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Τα σχόλια είναι για γέλια, άλλα γουατέβα,

1. Ναι θα σε χρεώσουν. Άλλα μπορείς να αγοράσεις priority boarding, και να έχεις 2 αποσκευές.
2. Άμα ακολουθήσεις τις ταμπέλες, δεν θα χαθείς
3. 1:3 ώρα, 40 λεπτά είναι το μιν που πρέπει να είσαι στην πύλη.

Μπαιντεγουει είμαστε και οφφ.
 
Last edited by a moderator:

panos444

Member
Μηνύματα
37
Likes
19
Γιατι να με χρεώσουν; Έχω ήδη πληρώσει για βαλίτσα μεγάλη και έλεγε πως έχει 2 χειραποσκευές ΔΩΡΕΑΝ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom