Ανανέωση Διαβατηρίου

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Μήπως ξέρετε αν η διάρκεια του νέου διαβατηρίου έχει σχέση με το ποτέ έληξε το παλιό? Δλδ αν δεν πάω να το ανανεώσω άμεσα υπάρχει περίπτωση να αναγκαστώ να πληρώσω και για το ενδιάμεσο μεταξύ λήξης κ ανανέωσης διάστημα?
Όποτε θέλεις το ανανεώνεις χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τι εννοεις θα πληρωσεις για το ενδιαμεσο διαστημα?

Θα πληρωσεις οταν θα πας να κανεις την ανανεωση.

Στο χρονικο διαστημα που θα μεσολαβησει μεταξυ του παλιου σου διαβατηριου και του καινουριου σου διαβατηριου,πολυ απλα δεν θα εχεις διαβατηριο!!

Επισης δεν ειναι απαραιτητο οτι επειδη εβγαλες μια φορα διαβατηριο θα πρεπει να εχεις για παντα διαβατηριο.

Οποτε σου ληγει το μαρτιο?
Βαριεσαι,δεν εχεις να κανεις καποιο ταξιδι μεχρι τον ιουλιο και το βγαζεις τον αυγουστο,θα πληρωσεις απο την ημερα που θα βγει το διαβατηριο μεχρι τη ληξη του.

Θα πληρωσεις εννοω τα λεφτα για το παραβολο και οτι αλλο χρειαζεται.Νομιζω 85 ευρω.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Σ' ευχαριστώ!! Έλεος με την ελληνική γραφειοκρατία...
Ίσως είναι άσχετο, αλλά είναι μάλλον η μόνη φορά, στα διαβατήρια αναφέρομε, που η ευθύνη δεν είναι της ελληνικής γραφειοκρατίας.
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
ΠΑΙδια μια ερωτηση....το διαβ μου ληγει 25/3 και δεν προτιθεμαι να το ανανεωσω....

εχω ταυτοτητα καινουριου τυπου με λατινικους χαρακτηρες κλπ...

σκεφτομαι αν μπορεσω να κανω ενα ταξιδι ισπανια αλλα θα εχω ανταποκριση μεσω Γενευης..

και η ερωτηση ειναι στο πηγαινε και ελα απο τη γενευη θα εχω προβλημα με την ταυτοτητα??

ευχαριστω!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
όχι γιατί η Ελβετία είναι στο schengen zone, και μπορείς να πας με ταυτότητα
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΙΣΤΕΥΩ

Και κάτι σχετικό-άσχετο να ρωτήσω. Έχω δυο παιδιά 3 και 6 ετών όπου τα διαβατήριά τους λήγουν σε λίγο καιρό. Επειδή δεν θέλω να επιβαρυνθώ "κερατιάτικα" 80+80 ευρώ για την ανανέωση των διαβατηρίων, μήπως γνωρίζετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλο ταξιδιωτικό έγγραφο για ταξιδάκι στο εξωτερικό; Ευχαριστώ. ;)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μόνο διαβατήριο, δε έχει άλλο τρόπο
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
παιδια για να μην ανοιγω αλλο post ηθελα να ρωτησω,τον οκτωμβριο θα παω ξανα νεα υορκη και το διαβατηριο μου ληγει τον νοεμβριο...χρειαζετε να βγαλω και νεο διαβατηριο?ισχυει μηπως οτι το διαβατηριο πρεπει να εχει ισχυ τουλαχιστον 6 μηνες πριν ληξει η οχι στην αμερικη?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
παιδια για να μην ανοιγω αλλο post ηθελα να ρωτησω,τον οκτωμβριο θα παω ξανα νεα υορκη και το διαβατηριο μου ληγει τον νοεμβριο...χρειαζετε να βγαλω και νεο διαβατηριο?ισχυει μηπως οτι το διαβατηριο πρεπει να εχει ισχυ τουλαχιστον 6 μηνες πριν ληξει η οχι στην αμερικη?
http://www.travelstories.gr/%E2%FC%...E2%E1%F4%DE%F1%E9%EF-%E3%E9%E1-%E7%F0%E1.html
καποιες απαντησεις θα βρεις εδω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom