Ανανέωση Διαβατηρίου

Μηνύματα
266
Likes
119
παιδια για να μην ανοιγω αλλο post ηθελα να ρωτησω,τον οκτωμβριο θα παω ξανα νεα υορκη και το διαβατηριο μου ληγει τον νοεμβριο...χρειαζετε να βγαλω και νεο διαβατηριο?ισχυει μηπως οτι το διαβατηριο πρεπει να εχει ισχυ τουλαχιστον 6 μηνες πριν ληξει η οχι στην αμερικη?
Για ελληνικό διαβατήριο, αρκεί να λήγει μετά την ολοκλήρωση του ταξιδιού.
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Καλησπέρα,

Θέλω να ανανεώσω το διαβατήριό μου αλλά δεν μπορώ να βρω το παλιό! Ξέρετε μήπως αν θα έχω θέμα ή θα είναι όλα οκ.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Θα εχεις. Αν δεν παρουσιασεις το παλιο θεωρουν οτι μπορει να στο εκλεψαν και θα πρεπει να περασουν, νομιζω, 3 μηνες για να σου εκδωσουν καινουργιο.
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Θα εχεις. Αν δεν παρουσιασεις το παλιο θεωρουν οτι μπορει να στο εκλεψαν και θα πρεπει να περασουν, νομιζω, 3 μηνες για να σου εκδωσουν καινουργιο.
3 Μήνες μετά την λήξη του παλιού διαβατηρίου ή 3 μήνες απ'τη μέρα της αίτησης;
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
3 Μήνες μετά την λήξη του παλιού διαβατηρίου ή 3 μήνες απ'τη μέρα της αίτησης;
Απο την ημερα της αιτησης λογικα, αλλα καλυτερα να παρεις την αρμοδις υπηρεσια για πληροφοριες. Ακομα κσλυτερα .... να κανεις ανω κατω το σπιτι να βρεις το παλιο!!!!
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Απο την ημερα της αιτησης λογικα, αλλα καλυτερα να παρεις την αρμοδις υπηρεσια για πληροφοριες. Ακομα κσλυτερα .... να κανεις ανω κατω το σπιτι να βρεις το παλιο!!!!
Αυτό θα κάνω οπωσδήποτε!!!!
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Τελικά χτένισα το σπίτι και επιτέλους το βρήκα! Ελπίζω τη Δευτέρα να είναι ανοιχτά τα γραφεία διαβατηρίων!
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Καλή χρονιά με υγεία κ πολλα ταξίδια! Το παλαιό διαβατήριο στο κρατάνε; Δεν θα το ήθελα λόγω μεμοραμπιλια από βίζες. Τώρα διάβαζα ότι το παράβολο για αντικατάσταση είναι μειωμένο. Ισχύει όντως;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.308
Καλή χρονιά με υγεία κ πολλα ταξίδια! Το παλαιό διαβατήριο στο κρατάνε; Δεν θα το ήθελα λόγω μεμοραμπιλια από βίζες. Τώρα διάβαζα ότι το παράβολο για αντικατάσταση είναι μειωμένο. Ισχύει όντως;
Το δίνουν πίσω το παλιό.
 

poised

Member
Μηνύματα
877
Likes
6.510
Από την στιγμή που κάνεις την αίτηση, το παλιό διαβατήριο το κρατάνε μέχρι να παραλάβεις το νέο και να σου επιστρέψουν και τα δύο (με το παλιό ακυρωμένο);
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom