Gulf Air Αναξιοπιστία της Gulf Air.

mariath

Member
Μηνύματα
2.210
Likes
5.678
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Έχουμε κλείσει τέσσερα εισιτήρια με την Gulf Air για Ταϊλάνδη. Στην επιστροφή υπάρχει διανυκτέρευση στο Μπαχρέιν και πτήση για Αθήνα την επόμενη μέρα το πρωί. Όταν κλείσαμε τα εισιτήρια, εδώ και δύο μήνες περίπου, μας είχανε διαβεβαιώσει από την εταιρία ότι περιλαμβάνεται και ξενοδοχείο στο Μπαχρέιν. Σήμερα όμως με παίρνουνε από τα κεντρικά της Gulf Air και μου λένε ότι ξενοδοχείο γιοκ λόγω Φόρμουλα 1. Οι λύσεις που προτείνουν είναι ή ακυρώνουμε τα εισιτήρια χωρίς πέναλτι (δεν παίζει) ή τη βγάζουμε χωρίς δωμάτιο στο αεροδρόμιο...
Ξέρει κανείς αν μπορούμε να τους πιέσουμε κάπως λόγω της αρχικής τους διαβεβαίωσης; Ή να διεκδικήσουμε κάποια αποζημίωση ή οτιδήποτε άλλο;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.428
Likes
7.805
Κι εγώ με Gulf ταξίδεψα και στην επιστροφή είχαμε διανυκτέρευση στο Μπαχρεϊν, σε ένα πανάθλιο και ελεεινό ξενοδοχείο.....το ξενοδοχείο αυτό είναι τόσο χάλια που πολύ αμφιβάλλω ότι είναι πλήρες λόγω της Formula 1. Μπας και κάνει κορδελάκια η Gulf να γλυτώσει κανα φράγκο?
Να τους κάνεις κατά μέτωπο επίθεση ζητώντας αποζημίωση! Νομίζω ότι μπροστά στο ενδεχόμενο ενός δυσαρεστημένου πελάτη, κάτι θα κάνουν!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.210
Likes
5.678
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Κι εγώ με Gulf ταξίδεψα και στην επιστροφή είχαμε διανυκτέρευση στο Μπαχρεϊν, σε ένα πανάθλιο και ελεεινό ξενοδοχείο.....το ξενοδοχείο αυτό είναι τόσο χάλια που πολύ αμφιβάλλω ότι είναι πλήρες λόγω της Formula 1.
:haha::haha: Μήπως είναι καλύτερα να τη βγάλουμε στο αεροδρόμιο τελικά; Να το ξανασκεφτώ άμα είναι! :haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.428
Likes
7.805
Και δεν παίρνετε ένα ταξί να σας κάνει βόλτα στην πόλη? ;)
Λόγω formula 1 πιστεύω ότι θα υπάρχει κίνηση και το βράδυ! άσε που έχω ακούσει ότι και εκτός formula στο Μπαχρεϊν υπάρχει "ζωή" το βράδυ....πάνε από τα άλλα γειτονικά εμιράτα και κάνουν ότι δεν επιτρέπει η θρησκεία τους (αλκοόλ, γυναίκες κ.λ.π.)
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.210
Likes
5.678
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Και δεν παίρνετε ένα ταξί να σας κάνει βόλτα στην πόλη? ;)
Λόγω formula 1 πιστεύω ότι θα υπάρχει κίνηση και το βράδυ! άσε που έχω ακούσει ότι και εκτός formula στο Μπαχρεϊν υπάρχει "ζωή" το βράδυ....πάνε από τα άλλα γειτονικά εμιράτα και κάνουν ότι δεν επιτρέπει η θρησκεία τους (αλκοόλ, γυναίκες κ.λ.π.)
Θα στείλουμε τον άντρα της παρέας για αλκοόλ και γυναίκες :D και οι τρεις θα ψάχνουμε κανένα διανυκτερεύον mall (για επείγοντα περιστατικά :haha::haha::haha:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
όσες φορές χρειάστηκε να διανυκτερεύσω σε αεροδρόμια τελικά δεν είναι και κατι τρομερό.μαξιλαράκι-μάσκα για το φώς , ωτοασπίδες κάρι μάτ κάτω και μη σου πώ οτι ξυπνώ με ξυπνητήρι για να μη χάσω την πτήση!!!
για λίγες ώρες σε χάλια ξενοδοχείο δεν αξίζει τον κόπο..πάντως διεκδικείστε τα προσυμφωνηθέντα σας who knows ....
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.210
Likes
5.678
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
όσες φορές χρειάστηκε να διανυκτερεύσω σε αεροδρόμια τελικά δεν είναι και κατι τρομερό.μαξιλαράκι-μάσκα για το φώς , ωτοασπίδες κάρι μάτ κάτω και μη σου πώ οτι ξυπνώ με ξυπνητήρι για να μη χάσω την πτήση!!!
για λίγες ώρες σε χάλια ξενοδοχείο δεν αξίζει τον κόπο..πάντως διεκδικείστε τα προσυμφωνηθέντα σας who knows ....
Το πρόβλημα δεν είναι φυσικά ο ύπνος στο αεροδρόμιο. Εγώ μπορώ να κοιμηθώ και σε στάση γιόγκα πάνω σε στρώμα φακίρη :haha:
Η στάση της Gulf είναι που με βγάζει έξω από τα ρούχα μου και θέλω να δω τι μπορώ να διεκδικήσω!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Αν ήταν ανοιχτά τα καταστήματα...θα το έκανα ευχαρίστως! :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom