Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
το λεωφορείο flixbus απο σεβιλλη για λισαβωνα εχει διαθεσιμα δρομολογια μεχρι τελος αυγουστου. ειναι φυσιολογικο αυτο; η δε εχει δρομολογια το σεπτεμβριο;
 
D

Delmem37668

Guest
Αρχικά ήταν για 2 μετακινήσεις. Το ότι κατάφερα να δεχθεί το πρόγραμμα αυτό είμαι χαρούμενος. Δε πιέζω περισσότερο την τύχη μου. Άρα μπορώ να βάλω μόνο μια τοποθεσία ακόμη. Με δυνατότητα για μπάνιο μια και δε θα πάμε κάπου το καλοκαίρι για μπάνιο
Πέρασα δυο καλοκαίρια στην περιοχή πριν κοβιντ (θα γραψω κάποια στιγμή). Οι παραλίες ειναι πολυ όμορφες τεράστιες οργανωμένες προσφέρουν φαγητο και διασκέδαση σε πολυ καλές τιμές με άμμο ειδικά στο Τόρρεμολινος δίπλα στη Μάλαγα αλλα τη μια χρόνια τα νερά ήταν σχετικά καλά τη δεύτερη δεν Μπορούσες να μπεις μέσα απο το ποσό κρύα ήτανε. το ΓιΒλαντάρ αξίζει τον κόπο για ημερήσια διαδρομή. Μπορείτε να νοικιασετε αυτοκίνητο η να πάτε με λεοφωρειο. Το αυτοκίνητο είναι η καλύτερη λύση. Επίσης απο μαλαγα μπορεί να ξεκινήσει κάποιος διακοπές και για Μαρόκο περνώντασ Απέναντι με πλοίο απο αλχεθίρας η ταριφα η να πάει αεροπορικώς αυθημερόν για θέουτα.
για την ΛΑΟΤΚΙ κοινότητα το Τόρρεμολινος ειναι παράδεισος καθώς μαζεύει παρά πολυ γκει κόσμο απο όλη την Ευρώπη και όχι μόνο, έχοντας μια εξαιρετική βραδινή ζωη πολλά καφέ πολυ καλό φαγητό και ξενοδοχεία αποκλειστικά για ενήλικες.με πρώτο και καλύτερο το ριτουαλ που προσφέρει άψογο σέρβις καλό φαγητό και θέα.
η Μάλαγα εχει αρκετά να δεις ακομα Και μουσείο του πικασο.
η Μάλαγα προσφέρεται για διακοπές σχεδόν όλο το χρόνο καθώς έχει γλυκό κλίμα με κάλε θερμοκρασίες.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
@kostipoos Ευχαριστώ για την απάντηση. Το
Πρόγραμμα έχει βγει Και είναι ως εξής
2 βράδια Μάλαγα
2 βράδια Γρανάδα
4 βράδια Σεβίλλη με μια ημερήσια καντιθ.
4 βράδια Λισαβόνα.
Το θέμα μου είναι ότι δε ξέρω αν έχει λεωφορείο το Σεπτέμβριο από Σεβίλλη για Λισαβόνα
 
D

Delmem37668

Guest
@kostipoos Ευχαριστώ για την απάντηση. Το
Πρόγραμμα έχει βγει Και είναι ως εξής
2 βράδια Μάλαγα
2 βράδια Γρανάδα
4 βράδια Σεβίλλη με μια ημερήσια καντιθ.
4 βράδια Λισαβόνα.
Το θέμα μου είναι ότι δε ξέρω αν έχει λεωφορείο το Σεπτέμβριο από Σεβίλλη για Λισαβόνα
το να πας με αεροπλάνο από Σεβίλλη το έχεις σκεφτεί; πετάει απευθείας η ΤΑΠ και η Ράιαν.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
το να πας με αεροπλάνο από Σεβίλλη το έχεις σκεφτεί; πετάει απευθείας η ΤΑΠ και η Ράιαν.
Ναι το έχω δει. Αλλά με το λεωφορείο έχω Διπλό κέρδος. Φθηνότερα εισιτήρια και μία διανυκτέρευση λιγότερο μια και θα πάρω το βραδυνό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Ναι το έχω δει. Αλλά με το λεωφορείο έχω Διπλό κέρδος. Φθηνότερα εισιτήρια και μία διανυκτέρευση λιγότερο μια και θα πάρω το βραδυνό.
Τριπλο: και βαλιτσες .
Δες και τη σελιδα της ALSA και κυριως την πορτογαλικη rede expressos (10 ευρω η νυχτερινη διαδρομη τον Σεπτεμβρη).
 
Last edited:
D

Delmem37668

Guest
Ναι το έχω δει. Αλλά με το λεωφορείο έχω Διπλό κέρδος. Φθηνότερα εισιτήρια και μία διανυκτέρευση λιγότερο μια και θα πάρω το βραδινό.
δεν ξέρω, έχουν περάσει ανεπιστρεπτί τα χρόνια που θα θυσίαζα μερικά χρήματα για την άνεση μου, εκτός βέβαια από τη θέα που θα μπορούσε να προσφέρει ένα ταξίδι με λεωφορείο.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
δεν ξέρω, έχουν περάσει ανεπιστρεπτί τα χρόνια που θα θυσίαζα μερικά χρήματα για την άνεση μου, εκτός βέβαια από τη θέα που θα μπορούσε να προφερει ένα ταξίδι με λεοφορειο.
Τα τρενα και τα λεωφορεια αν εχει χρονο καποιος και η διαδρομη εχει ενδιαφερον, δινουν τη δυνατοτητα να δεις και την ενδοχωρα. Εγω τα επιλεγω.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
H ALSA εχει σιγουρα. Εδώ για μια τυχαία ημερομηνία.

1625731352569.png


Εχω κανει νυχτερινο με Flixbus Βαλένθια-Λισσαβώνα, μέσω Σεβίλλης (12 ωρες) σερί από δουλειά Παρασκευή και σερί για δουλειά Δευτέρα. Δεδομένου ότι δυσκολεύομαι να κοιμηθώ στα λεωφορεία, δε θα το ξανάκανα :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom