Τουρκία Ανδριανουπολη-Κωνσταντινουπολη

Lianakno

Member
Μηνύματα
16
Likes
13
Και γω ελπιζω να μην ειμαστε οι μονοι ελληνες... παιδια με εχετε αγχωσει αληθεια... στεναχωρεθηκα με ολα αυτα...
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Και γω ελπιζω να μην ειμαστε οι μονοι ελληνες... παιδια με εχετε αγχωσει αληθεια... στεναχωρεθηκα με ολα αυτα...
Να μη στενοχωριέσαι, αλήθεια. Δηλαδή μια εβδομάδα πριν ήταν όλα εντάξει, και όλοι μας είμασταν ηθικοί πατριώτες, ώστε να αφήνουμε τα λεφτά στα παζάρια, στα βενζινάδικα και στα εστιατόρια της Τουρκίας; Ενώ τώρα οφείλουμε να κηρύξουμε ανένδοτο, βοηθώντας τον εθνικισμό εκατέρωθεν; Χωρίς να σημαίνει ότι μας αρέσει μια κατάσταση, δε νομίζω η κατάσταση αυτή να ήταν πολύ διαφορετική μέχρι τώρα. Είναι καλά δηλαδή να βλέπουμε στις ειδήσεις για παραβιάσεις εναέριου χώρου κτλ κτλ, αλλά να γουστάρουμε και τους Τούρκους τουρίστες στη Χίο για παράδειγμα; ;) Ή, επειδή πέφτει παραδάκι, όλα οκ, και τώρα χτυπήσαμε ευαίσθητο σημείο; :)
Τέλος πάντων, επειδή πάμε off topic και το φόρουμ δεν είναι για πολιτικές συζητήσεις, σταματώ και το χαβαλεδιάζω.
Βάσει του dna test που είχε ανεβάσει εδώ ο Γιώργος, βγήκα με τουρκικά γονίδια κατά 18%. Επίσης, η Πόλη είναι δική μας, το λένε όλοι στο γαλαξία. Άρα, καλά να περάσουμε εκεί στα πάτρια εδάφη. :haha:
Οι δε καθαρόαιμοι, σαν τα άτια ένα πράμα, να πάνε στον ιππόδρομο. :)
 

Lianakno

Member
Μηνύματα
16
Likes
13
Να μη στενοχωριέσαι, αλήθεια. Δηλαδή μια εβδομάδα πριν ήταν όλα εντάξει, και όλοι μας είμασταν ηθικοί πατριώτες, ώστε να αφήνουμε τα λεφτά στα παζάρια, στα βενζινάδικα και στα εστιατόρια της Τουρκίας; Ενώ τώρα οφείλουμε να κηρύξουμε ανένδοτο, βοηθώντας τον εθνικισμό εκατέρωθεν; Χωρίς να σημαίνει ότι μας αρέσει μια κατάσταση, δε νομίζω η κατάσταση αυτή να ήταν πολύ διαφορετική μέχρι τώρα. Είναι καλά δηλαδή να βλέπουμε στις ειδήσεις για παραβιάσεις εναέριου χώρου κτλ κτλ, αλλά να γουστάρουμε και τους Τούρκους τουρίστες στη Χίο για παράδειγμα; ;) Ή, επειδή πέφτει παραδάκι, όλα οκ, και τώρα χτυπήσαμε ευαίσθητο σημείο; :)
Τέλος πάντων, επειδή πάμε off topic και το φόρουμ δεν είναι για πολιτικές συζητήσεις, σταματώ και το χαβαλεδιάζω.
Βάσει του dna test που είχε ανεβάσει εδώ ο Γιώργος, βγήκα με τουρκικά γονίδια κατά 18%. Επίσης, η Πόλη είναι δική μας, το λένε όλοι στο γαλαξία. Άρα, καλά να περάσουμε εκεί στα πάτρια εδάφη. :haha:
Οι δε καθαρόαιμοι, σαν τα άτια ένα πράμα, να πάνε στον ιππόδρομο. :)
Σε ευχαριστω πολυ αληθεια :) να περασουμε τελεια και περιμενω εδω μετα να μου πεις πως περασατε :p
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Να μη στενοχωριέσαι, αλήθεια. Δηλαδή μια εβδομάδα πριν ήταν όλα εντάξει, και όλοι μας είμασταν ηθικοί πατριώτες, ώστε να αφήνουμε τα λεφτά στα παζάρια, στα βενζινάδικα και στα εστιατόρια της Τουρκίας; Ενώ τώρα οφείλουμε να κηρύξουμε ανένδοτο, βοηθώντας τον εθνικισμό εκατέρωθεν; Χωρίς να σημαίνει ότι μας αρέσει μια κατάσταση, δε νομίζω η κατάσταση αυτή να ήταν πολύ διαφορετική μέχρι τώρα. Είναι καλά δηλαδή να βλέπουμε στις ειδήσεις για παραβιάσεις εναέριου χώρου κτλ κτλ, αλλά να γουστάρουμε και τους Τούρκους τουρίστες στη Χίο για παράδειγμα; ;) Ή, επειδή πέφτει παραδάκι, όλα οκ, και τώρα χτυπήσαμε ευαίσθητο σημείο; :)
Τέλος πάντων, επειδή πάμε off topic και το φόρουμ δεν είναι για πολιτικές συζητήσεις, σταματώ και το χαβαλεδιάζω.
Βάσει του dna test που είχε ανεβάσει εδώ ο Γιώργος, βγήκα με τουρκικά γονίδια κατά 18%. Επίσης, η Πόλη είναι δική μας, το λένε όλοι στο γαλαξία. Άρα, καλά να περάσουμε εκεί στα πάτρια εδάφη. :haha:
Οι δε καθαρόαιμοι, σαν τα άτια ένα πράμα, να πάνε στον ιππόδρομο. :)
Eγώ πάλι τρομάζω να το κάνω, φοβάμαι μην καταρρεύσει η (ψευδ)αίσθηση που έχω ότι σε προηγουμενη ζωή ήμουν γαλαζοαίματος πρίγκηψ στην αυλή της τσαρικής Ρωσίας (εξ ου και οι πολλαπλοί οργασμοί σαν βλέπω κυριλλικό αλφάβητο). Αυτή η έφεσή μου σε μπιχλοπροορισμούς μπορεί να αποκαλύψει ότι ουδεμία σχέση είχα με σαλόνια.
 

Lianakno

Member
Μηνύματα
16
Likes
13
Παιδια το ακυρωσαμε το ξενοδοχειο.... καποιοι γνωστοι μας εκει μου τα ειπανε πολυ μαυρα... μου ειπανε εχουνε ακυρωσει ολα τα ταξιδιωτικα και γενικως οι ελληνες εκει δεν αφηνουνε κανεναν να περασει τα συνορα.. :( ξερει κανεις αν ισχυει κατι τετοιο?... σττεναχωρεθηκα παρα πολυ... και οχι για την Ανδριανουπολη, εγω Κωνσταντινουπολη ηθελα παλι να παω....
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Παιδια το ακυρωσαμε το ξενοδοχειο.... καποιοι γνωστοι μας εκει μου τα ειπανε πολυ μαυρα... μου ειπανε εχουνε ακυρωσει ολα τα ταξιδιωτικα και γενικως οι ελληνες εκει δεν αφηνουνε κανεναν να περασει τα συνορα.. :( ξερει κανεις αν ισχυει κατι τετοιο?... σττεναχωρεθηκα παρα πολυ... και οχι για την Ανδριανουπολη, εγω Κωνσταντινουπολη ηθελα παλι να παω....
Ναι όντως ο κόσμος είναι εκνευρισμένος και κανένας δεν πηγαίνει στην Ανδριανούπολη (εννοείται ότι αν θέλεις να πας κανένας δεν το εμποδιζει) όπως και τα τοπικά πρακτορεία σταμάτησαν τις ημερήσεις που γινόταν κάθε παρασκευή για ψώνια. Σήμερα στις Καστανιές έχει διαμαρτυρία με ποδήλατα από τον τοπικό ποδηλατικό Σύλλογο και στις 13.30 συλλαλητήριο στην πλατεία της Ορεστιάδας.
1.jpeg 2.jpeg
 

Lianakno

Member
Μηνύματα
16
Likes
13
Τελικα πηγαμε και χθες γυρισαμε :)
Μειναμε ενα βραδυ Σερρες που ειναι και η καταγωγη μου και την επομενη φυγαμε για Bansko, μετα Σοφια 3 βραδυα και πηγαμε και Φιλιππουπολη!
Ελεγα τι παω να κανω στην Σοφια αλλα τελικα ηταν πανεμορφα
Περπατησαμε πολυ, φαγαμε 4 ατομα σε καλα εστιατορια με 30 ευρω ολοι μαζι,ψωνισαμε και ειδαμε πολυ ομορφα μερη αν και εγω προσωπικα κουραστικα με τις τοσες ωρες μεσα στο αμαξι νομιζα δεν θα φταναμε ποτε :p
Αλλα πραγματικα εχω να πω πως οποιος σκεφτεται οπως σκεφτομουνα εγω πριν για την Σοφια μαλλον πρεπει να αναθεωρησει και να παει μια βολτουλα :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom