Ανεξάρτητοι ταξιδιώτες πάντα!

Giorgio_65

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τουρκια
Παιδια τα είπατε όλα και καλύψατε και ακόμα εναν οπαδό του "μοναχικού" ταξιδιού! Εχω κανει πολλά ταξίδια μόνος μου, και ποτέ δεν το μετάνιωσα!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες Giorgio στο σαιτ και στους ανεξαρτητους ταξιδιωτες :D
 

strouthi

Member
Μηνύματα
44
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ - Θιβέτ
Λίγο περισσότερο ταξιδευτές, λίγο λιγότερο τουρίστες.

αξίζει το...ρίσκο το ανεξάρτητο ταξίδι..

;) Μαρία
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Βιεννη-Βουδαπεστη

Γεια σας ανεξάρτητοι.
Έχω ταξιδέψει κι έτσι κι αλλιώς. Πολλές φορές βοηθάει ένα καλά οργανωμένο ταξίδι. Το καλά το εννοώ. Πήγαμε Βιέννη-Βουδαπέστη με γκρουπ και η αρχηγός δεν μιλούσε γερμανικά. Χρειάζεται να πω περισσότερα? Νομίζω ότι ακόμα και με οργανωμένα -από γραφεία- ταξίδια πρέπει να έχεις πάρει πληροφορίες και μόνος σου πριν.

Καναμε με τη γυναικα μου ακριβως το ιδιο προγραμμα την Πρωτοχρονια!Ο αρχηγος (λεμε τωρα,εκει φταιει το απαραδεκτο γραφειο) δεν ηξερε Γερμανικα και Αγγλικα της κακιας ωρας,χαχα!Κατα συνεπεια ουσιαστικα ειχαμε μονο μια μερα στη Βουδαπεστη,τι να πρωτοδεις!Πιστευω την αλλη φορα να κανονισω πιο πολλες μερες.Πως κανατε την παραταση της εκδρομης σας στο Λονδινο και φυγατε με το επομενο γκρουπ (σε ποιον απευθυνεσαι και πως διασφαλιζεις οτι θα γινει ετσι?Θα με ενδιεφερε κατι τετοιο.
 

vitoraki

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
[email protected]
Γεια χαρά σε όλους τους ανεξάρτητους! Είμαι καινούρια στην παρέα, αλλά διάλεξα το συγκεκριμένο γκρουπ για τον απλούστατο λόγο ότι... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙΣ, ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙΣ ΜΟΝΟΣ!!! Και φυσικά εννοώ με παρέα, αλλά χωρίς ταξιδιωτικά πρακτορεία και γκρουπ! Κατ'αρχάς το ότι πρέπει να ετοιμάσεις το ταξίδι μόνος σου είναι ό,τι καλύτερο για αρχή. Είναι σαν να έχεις φύγει ήδη! Μετά αναγκάζεσαι να βρεις πληροφορίες για τα πάντα, οπότε μπαίνεις στη λογική της χώρας που θα επισκεφτείς. Υπέροχο κι αυτό! Και βέβαια όταν ξεκινήσει το ταξίδι, είναι τόσο ωραίες οι εκπλήξεις που σε περιμένουν... ακόμα και οι δυσάρεστες! Όλα αυτά κάνουν το ταξίδι αξέχαστο!:cool:
 

on-off

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
serbia
Ονειρεμένο Ταξίδι
κίνα-βόρεια κορέα
το πιό σημαντικό όταν ταξιδεύεις μόνος είναι η μελέτη που έχεις ρίξει πριν φθάσεις στον προορισμό.το ταξίδι δεν διαρκει της ημέρες που βρίσκεσαι στον προορισμό αλλά και όλο τον χρόνο που σπατάλησες για να συλλέξεις πληροφορίες.
ταξιδεύω με φίλους στην βορειοανατολική βραζιλία την επόμενη εβδομάδα και έχω μάθει και την παραμικρή λεπτομέρεια για το μέρος που θα επισκεφθώ.το ταξιδι μου διαρκεί ένα χρόνο τώρα!!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
το πιό σημαντικό όταν ταξιδεύεις μόνος είναι η μελέτη που έχεις ρίξει πριν φθάσεις στον προορισμό.το ταξίδι δεν διαρκει της ημέρες που βρίσκεσαι στον προορισμό αλλά και όλο τον χρόνο που σπατάλησες για να συλλέξεις πληροφορίες.
ταξιδεύω με φίλους στην βορειοανατολική βραζιλία την επόμενη εβδομάδα και έχω μάθει και την παραμικρή λεπτομέρεια για το μέρος που θα επισκεφθώ.το ταξιδι μου διαρκεί ένα χρόνο τώρα!!!
σωστός;),περιμένουμε εντυπώσεις,καλό ταξίδι νάχετε!
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
147
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Μπράβο παιδιά, αυτό είναι το νόημα του ανεξάρτητου ταξιδιού! Χαίρομαι που τελικά είμαστε κάμποσοι ακόμη και εδώ στην Ελλάδα ...
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
το πιό σημαντικό όταν ταξιδεύεις μόνος είναι η μελέτη που έχεις ρίξει πριν φθάσεις στον προορισμό.το ταξίδι δεν διαρκει της ημέρες που βρίσκεσαι στον προορισμό αλλά και όλο τον χρόνο που σπατάλησες για να συλλέξεις πληροφορίες.
ταξιδεύω με φίλους στην βορειοανατολική βραζιλία την επόμενη εβδομάδα και έχω μάθει και την παραμικρή λεπτομέρεια για το μέρος που θα επισκεφθώ.το ταξιδι μου διαρκεί ένα χρόνο τώρα!!!
Ακριβώς έτσι...κι εγώ ετοιμάζω ταξίδι στη Σκανδιναβία για τον Ιούλιο του '10 από τον Αύγουστο του '09...μα θαρρώ πως αυτό είναι που μετράει-και αυτό,να μην τα παραλέω:haha:!!!
 

stamos1972

Member
Μηνύματα
52
Likes
25
Ουσιαστικά είναι σαν να ταξιδεύεις όλο αυτό το διάστημα της προετοιμασίας...
Κάθε φορά που αποφασίζουμε για το επόμενο ταξίδι και αρχίζουμε τις προετοιμασίες και την συλλογή πληροφοριών... για μας έχει ξεκινήσει, είμαστε στο προορισμό μας!
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θιβετ
Ειμαι κι εγω μια φανατικη ανεξαρτητη ταξιδευτρια και μονο.Αυτη τη χαρα που νιωθεις μηνες πριν καθως ετοιμαζεις το ταξιδι σου μαζευοντας πληροφοριες,με τον Lonely Planet διαρκως ανοιγμενο μπροστα σου,με τους χαρτες κολλημενους στους τοιχους δεν μπορει να σου τη δωσει κανενα πρακτορειο.Κι εκει οταν φτανεις στον προορισμο σου αν εχεις καλη διαθεση ολα μπορεις να τα βρεις μονος σου.Να ψαξεις να βρεις το ξενοδοχειο που σου ταιριαζει, να συνενοηθεις με τους ντοπιους κι ας μην ξερεις τη γλωσσα, με χερια και με ποδια,να μεινεις σε οποιο μερος θελεις οσο θελεις,χωρις ενα αυστηρο προγραμμα.Να εχεις απολυτη ελευθερια!Κι αν εχεις στη διαθεση σου και πολυ χρονο ακομα καλυτερα.
Ολα αυτα μπορει ομως να τα καταλαβει μονο ενας ανεξαρτητος ταξιδευτης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom