'Ανοιξε το Paul και η δικιά μας όρεξη για γλυκά

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Άνοιξε, λοιπόν! Άντε, ωραία....μας είχε 'φάει' το Winter Garden....(ακούς, καλή μου?...)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
πάντως πρίν λίγο μια μίνι travelstoriki συνάντηση έγινε στην οδο Πανεπιστημίου 10
περιμένουμε εντυπώσεις ???
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
pandora ακούς??
την επόμενη φορά θέλω να με πας σε αυτόν τον P πως τον λένε.....
ξέρεις εσυ θα πρωτοπάς με τα μαυρα γυαλιά να ερευνήσεις ...ειναι για εμάς τα επαρχιωτάκια???:rolleyes:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
pandora ακούς??
την επόμενη φορά θέλω να με πας σε αυτόν τον P πως τον λένε.....
ξέρεις εσυ θα πρωτοπάς με τα μαυρα γυαλιά να ερευνήσεις ...ειναι για εμάς τα επαρχιωτάκια???:rolleyes:
Rενατα αυτα ειναι ημιμετρα...σιγα μην πας στην Πανεπιστημιου να φας γαλλικο φαι...δεν πεταγεσαι μεχρι το Παρισι :cool: για πιο original καταστασεις.

Αν πας ρωτα αν φτιαχνει ταιλανδεζικο μπας και φαω και γω τιποτα:D
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
xenos;168027 Αν πας ρωτα αν φτιαχνει ταιλανδεζικο μπας και φαω και γω τιποτα:mrgreen:[/quote said:
:haha::haha::haha::haha: αδιόρθωτε xene...βολέψου με σπανακόριζο--η ταυλάνδη ειναι κοντά!!
ετοίμασε βαλίτσες:bleh:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
πάντως πρίν λίγο μια μίνι travelstoriki συνάντηση έγινε στην οδο Πανεπιστημίου 10
περιμένουμε εντυπώσεις ???
Πες τα όλα. Ποιοι ήταν, τι φάγανε, τι είπανε, πόση ώρα μείνανε κτλ
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ειναι δυνατον 3 ξοφλες να λειπουν απο την πρεμιερα του Paul??
Η συναντηση κανονιστηκε μεσω τηλεφωνου.
18:17 Dorotija , Chrikky και η αφεντομουτσουναρα μου βρισκομασταν ηδη στον πεζοδρομο της Βουκουρεστιου και στριβαμε αριστερα στην Πανεπιστημιου για να πραγματοποιησουμε την πολυποθητη συναντηση με τον Παυλο στα ελληνικα χωματα.

Ουρες δεν ειδαμε, ουτε θαυμασαμε μαλιοτραβηγματα για ενα μακαρον με φυστικι.
Αδειες βιτρινες ειδαμε, πολιορκημενες προφανως απο τους διαφορους περαστικους(μα τι περιμενεις χρυσο μου, οταν πας στον φουρνο στις εξι το απογευμα?)
Ξαφνου με την ακρη του ματιου μου στο βαθος πιανω 6 μεγαλα μακαρον με σοκολατα να μας κοιταζουν νωχελικα.. Διπλα εστεκε μοναχό του ενα με βανιλια.
"Αααα, εγω θελω την βανιλια" αναφωνει η chrikky ενω εγω και η Dorotija υποκυψαμε στην σοκολατα....

Λογαριαζαμε χωρις τον ξενοδοχο, η μαλλον καλυτερα χωρις τους μπροστινους μας , μιας και μεχρι να φτασει η σειρα μας τα μακαρον ειχαν κανει φτερα ,αλλα ευτυχως εμειναν 3 και μας εκαναν την χαρη να τα εναποθεσουμε στο στομαχι μας.
Εχοντας τα στο χερι πια και με την λαχταρα ζωγραφισμενη στο προσωπο μας, αρχισαμε να μασουλαμε....
Δυστυχως η ετυμηγορια ηταν ομοφωνη.......
Γευση ικανοποιητικη, αλλα οχι σαν αυτο που ειχαμε δοκιμασει στα αντιστοιχα καταστηματα Paul σε Παρισι, Λονδινο, Βυρητο.
Ψιλομπαγιατικα, ντεμεκ μακαρον...
Και η τιμη βεβαια ανεβασμενη.. 3,40 το μεγαλο(αν ειναι ετσι τα μεγαλα ..σωθηκαμε)

"Και τωρα τι, αυτο ηταν? " Κοιταχτηκαμε με απορια, αφησαμε πισω την boulangerie με βλεμμα ανικανοποιητο και κατηφορισαμε στην Στοα του Βιβλιου για ενα ταπεινο καφε....
 

Attachments

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ε ρε μεγαλεία ο PAUL μέχρι και τα ταξ.ιστορία γραφτηκε !!!!!!!!!!!
κορίτσια δεν πειράζει την επόμενη να πατε πιο πρώι

ΥΓ. τελικα ωραιο το περιβάλλον στο polis cafe !!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ε ρε μεγαλεία ο PAUL μέχρι και τα ταξ.ιστορία γραφτηκε !!!!!!!!!!!
κορίτσια δεν πειράζει την επόμενη να πατε πιο πρώι

ΥΓ. τελικα ωραιο το περιβάλλον στο polis cafe !!!!
Την επομενη φορα στο Polis θα πιεις καφε και οχι κοκα κολα!!
Μαζι με ενα φρεσκο(ελπιζουμε)μακαρον απο τον Παυλο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom