'Ανοιξε το Paul και η δικιά μας όρεξη για γλυκά

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μα να μου συγκρινεις τη Μελισσα με τα Max Perry βρε παιδι μου.....
Δε νομίζω ότι έκανα κάποια σύγκριση, ανέφερα απλά ότι το budget μου για τη συγκεκριμένη περίσταση ήταν πολύ πιο κοντά στα δεδομένα των max perry από αυτά της Μέλισσας.

Κατανοώ ότι το συγκεκριμένο ζαχαροπλαστείο χρησιμοποιεί ακριβές πρώτες ύλες, αλλά at least τα σοκολατάκια που δοκιμάσαμε εκείνο το βράδυ δεν άξιζαν το ιδιαίτερα μεγάλο ποσό που έδωσα.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Το απόλυτο γουρούνιασμα, όμως, είναι η σοκολατόπιτά του με παγωτό- και η πιο ήπια εκδοχή της με σοκολάτα και πορτοκάλι.
Πρέπει να είναι γύρω στις 10000 θερμίδες το κάθε πιάτο...λατρεμένο μεν...αλλά...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Βρηκα μερικες φωτος του Zen Gateau στο διαδικτυο οι οποιες με ενθουσιασαν.... Εχοντας δοκιμασει μονο τη lemon pie οπως προειπα , αυτες οι φωτος με κανουν να το επισκεφθω ξανα λιαν συντομως
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.348
Μετριοτητα στα γλυκα το Paul, συμπαθητικες οι σαλατες του. Δε ξερω αν εχουμε αναφερει ξανα το La Bouchee που ειναι πολυ αξιολογο, με υπεροχη λεμονοταρτα, αλλα ακριβουτσικο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Επίσης από τα μαζικά και ο Κωνσταντινίδης μου αρέσει και όχι μόνο για τα κλασικά γλυκά του.
Τι, σ'αρεσει κι ο ιδιος; Πλακα πλακα το μιλφειγ του ειναι πολυ καλο και της ωρας...
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Σε αυτο το σημειο ερχομαι να ατιπροτεινω τα γλυκα απο τον φουρνο Bakers (Καλλιθεα, Μελισσια, Ιλισια)....φρεσκοτατα, καθολου λιγωτικα και σε πολυ καλες τιμες! Εχω την εντυπωση οτι προκειται για την ιδια αλυσιδα φουρνου-ζαχαροπλαστειου Αρτοποιητης-Οικογενεια Κωτση που εχει στη Λεωφ. Αλεξανδρας, στο Ζωγραφου και δεν ξερω που αλλου.
Συμφωνώ απόλυτα! Αν και φούρνος κατά βάση, έχει ΦΟΒΕΡΑ γλυκά! Φρεσκότατα και οικονομικά!
 

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA
Για γλυκα ταψιου κορυφαιο ονομα ειναι ο "κωστης" στο νεο κοσμο. Οσοι τα δοκιμασουν θα αναθεωρησουν αρδην. Ο ανθρωπος ειναι μικρασιατης με συνταγες απο την "Πολη".
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Παπαϊωάννου για μιλφειγ και όχι μόνο.
Αφροδίτη για εκμεκ.

Και τα δύο σε απόσταση αναπνοής από το γήπεδο της προοδευτικής στη Λαμπράκη.

Δεν λέω πολλά απλά να πάτε να φάτε και μετά μπείτε να πείτε τη γνώμη σας!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κι υστερα σου λεει πως το Παρισι εχει καλυτερα γλυκα απο την Ελλαδα...
 

NIKIMAK

Member
Μηνύματα
75
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
ξανά Νέα Υόρκη και ξανά
ganlayer3 said:
Για γλυκα ταψιου κορυφαιο ονομα ειναι ο "κωστης" στο νεο κοσμο. Οσοι τα δοκιμασουν θα αναθεωρησουν αρδην. Ο ανθρωπος ειναι μικρασιατης με συνταγες απο την "Πολη".
Αυτο που ειναι κοντα στο μετρο;
 

NIKIMAK

Member
Μηνύματα
75
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
ξανά Νέα Υόρκη και ξανά
tripakias said:
Κι υστερα σου λεει πως το Παρισι εχει καλυτερα γλυκα απο την Ελλαδα...
Εχω φαει πολυ ωραια εκλερ....και φυσικα καταπληκτικα γλυκα σφολιατοειδη! (...για να μην εχει παραπονο το Παρισι...);-)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.793
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom