Τουρκία Ανταπόκριση στο αεροδρόμιο της Κων/πόλης

Anma23

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλημερα στην ομάδα!!
Θέλω τον Οκτώβριο που μας έρχεται να ταξιδέψω στην Νέα Υόρκη είμαι πολύ κοντά να κλείσω τα εισιτήρια ομως έχω μιια πολυ βασική ερώτηση: Πετάω με ανταπόκριση μέσω Κων/πόλης έχω βρει μια εξαιρετική τιμή (490) με 19 ώρες αναμονή τύπου φτάνω 9 το βράδυ και φεύγω την επόμενη μέρα. Η ερώτηση μου είναι μπορώ να κλείσω ξενοδοχείο και να κάνω την βόλτα μου στην Κων/πολη; Επίσης επειδή είναι 19 ώρες η αναμονή οι βαλίτσες μου που θα βρίσκονται; Θα πρέπει να τις έχω μαζί μου (ενημερωτικά είναι η Turkish airlines και στο Αθηνα -Κων/πόλη & στο Κων/πόλη-Νέα Υόρκη
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
8.000
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Φυσικά μπορείς να βγεις έξω αν και δεν ξέρω τέτοια ώρα που θα πας και τι θα δεις, όσο για τις βαλίτσες, θα πάνε κατευθείαν στην επόμενη πτήση.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Οι βαλίτσες σας εφόσον το εισιτήριο εινσι ενιαίο θα μεταφορτωθούν στο επόμενο αεροπλάνο κ σεις θα έχετε ότι χρειάζεστε στη χειραποσκευή.

Τι εννοείτε πως να κλείσετε ξενοδοχείο; δείτε τι σας εξυπηρετεί καλύτερα (πόλη ή κοντά στο αεροδρόμιο) κ κλείνετε μέσω των εφαρμογών
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Φυσικά μπορείς να βγεις έξω αν και δεν ξέρω τέτοια ώρα που θα πας και τι θα δεις, όσο για τις βαλίτσες, θα πάνε κατευθείαν στην επόμενη πτήση.
19 ωρες αρα πεταει 5 απογευμα μετα, μενει ξεν/χειο ξυπναει νωρις και μπορει μεχρι τις 13:00 να δει πραματακια
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.276
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Δεν νομίζω παντως οτι 490 και με αυτες τις συνθήκες ειναι εξαιρετική τιμη για Νεα Υόρκη. Κατω απο 400 ισως. Θεωρώ οτι μπορείς να βρεις και καλύτερες τιμες απο αυτη . Να κοιτάξεις ίσως και από Αθήνα. Αν παλι θελεις να το κανεις το μονο που εχεις να κάνεις είναι να βρεις ενα ξενοδοχείο και να δεις πως θα περάσεις τις ωρες σου στην Πολη.
 

Anma23

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Δεν νομίζω παντως οτι 490 και με αυτες τις συνθήκες ειναι εξαιρετική τιμη για Νεα Υόρκη. Κατω απο 400 ισως. Θεωρώ οτι μπορείς να βρεις και καλύτερες τιμες απο αυτη . Να κοιτάξεις ίσως και από Αθήνα. Αν παλι θελεις να το κανεις το μονο που εχεις να κάνεις είναι να βρεις ενα ξενοδοχείο και να δεις πως θα περάσεις τις ωρες σου στην Πολη.
ΔΕΝ υπάρχει μικρότερη τιμή ακόμα και για του χρόνου τον Μάρτιο που έχω κοιτάξει είναι έχει 560+
Δεν συζητάμε για απευθείας μιλάμε μόνο με ανταπόκριση απλά θεωρησα ότι η Κων/πόλη είναι μια καλή ιδέα να πάμε για ένα φαγητό και να ξυπνήσουμε την επόμενη το πρωί να πάμε μια βόλτα στην πόλη

Φυσικά μπορείς να βγεις έξω αν και δεν ξέρω τέτοια ώρα που θα πας και τι θα δεις, όσο για τις βαλίτσες, θα πάνε κατευθείαν στην επόμενη πτήση.
Eυχαριστω πολύ!!
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.276
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Πολυ καλή η σκεψη σου και φυσικά και θα ειναι ωραία να κολλήσεις και την Πολη στο ταξιδι σου. Απο την αλλη ομως στα υπερατλαντικά δεν ισχυει πάντα οτι αν κλεισεις πολύ νωρίς θα βρεις και καλυτερη τιμη. Εκτός κι αν βρεις όντως πολύ χαμηλή ,που το 490 ΔΕΝ ειναι. Εχω κλείσει για μακρινο και 2 βδομάδες και 9 ήμερες πριν και οι τιμες ηταν οι ιδιες ακόμα και λιγο χαμηλοτερες αν υπάρχουν φυσικά διαθεσιμες θεσεις. Ενας καλος τροπος θα ηταν θα βάλεις μια ειδοποίηση στις ημερομηνιες που θες και θα περιμενεις την εξέλιξη της τιμής.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Προ covid, ναι έβρισκες πολύ χαμηλότερες τιμές, αλλά δυστυχώς τα πράγματα άλλαξαν και τα αεροπορικά ταξίδια είναι πλέον πολύ ακριβά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Καλημερα στην ομάδα!!
Θέλω τον Οκτώβριο που μας έρχεται να ταξιδέψω στην Νέα Υόρκη είμαι πολύ κοντά να κλείσω τα εισιτήρια ομως έχω μιια πολυ βασική ερώτηση: Πετάω με ανταπόκριση μέσω Κων/πόλης έχω βρει μια εξαιρετική τιμή (490) με 19 ώρες αναμονή τύπου φτάνω 9 το βράδυ και φεύγω την επόμενη μέρα. Η ερώτηση μου είναι μπορώ να κλείσω ξενοδοχείο και να κάνω την βόλτα μου στην Κων/πολη; Επίσης επειδή είναι 19 ώρες η αναμονή οι βαλίτσες μου που θα βρίσκονται; Θα πρέπει να τις έχω μαζί μου (ενημερωτικά είναι η Turkish airlines και στο Αθηνα -Κων/πόλη & στο Κων/πόλη-Νέα Υόρκη
Κλειστα αμεσως.
Αυτη τη στιγμη με 400 κλεινεις για ευρωπαικες πρωτευουσες, οχι Β Αμερικη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom