Γενικά Αντικατάσταση/επισκευή φθαρμένης αποσκευής

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Χθεσινοβραδινή άφιξη με aegean και δυστυχώς στο σπίτι είδαμε ότι δε λειτουργεί η πτυσσόμενη λαβή, άνοιξα το φερμουάρ της και αντίκρισα σπασμενους και τους 2 βραχίονες. Έστειλα αίτημα αλλα χωρίς να έχω αναφέρει κάτι στο Ελ.Βενιζελος λέτε να βγει άκρη
Η βαλίτσα αυτή τη στιγμή έχει 335 ευρω View attachment 404985
Σε ακριβώς παρόμοιο μου έδωσαν καινούρια(την έφεραν σπίτι).Αλλά το είχα δηλώσει αμέσως στο Βενιζέλος.
 
D

Delmem38110

Guest
οι χειραποσκευές δεν είναι φτιαγμένες να μπαίνουν στο κάτω μέρος του αεροπλάνου. ειδικά οι μαλακές με βραχίονες. δεν θα έπρεπε να τις δέχονται.
και το προσωπικό που τις βάζει στο αεροπλάνο όσο και να προσέξει πάλι με φθορές θα βγουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Δε μπορώ μα καταλάβω τι πρέπει να κανουμς για να σεβαστούν οι αεροπορικές-αεροδρομια τα πράγματα μας.....
Αν δωσεις σακιδιο 40λιτρο τυλιγμενο σε σελοφαν, θα το παρεις ολογερο. Οταν αλλαζει η εταιρεια τους ορους, αλλαζουμε τροπο ταξιδιου.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Μετά από επικοινωνία με Brussels για φθορά αποσκευής, μου απάντησαν να τους στείλω τα παρακάτω έγγραφα:
• an estimate of the cost of repairs
• if your luggage is deemed irreparably damaged, please obtain a statement from a luggage shop stipulating its value as well as the date of purchase of your damaged luggage
• a copy of the purchase receipt for your damaged luggage
Μπορώ να πάρω χαρτί από οποιοδήποτε μαγαζί που επισκευάζει βαλίτσες που να λέει ότι δεν επισκευάζεται?
Και το τρίτο εννοεί την απόδειξη αγοράς της αρχικής αποσκευής? Σιγά μην τη βρω. Υπάρχει περίπτωση να αναφέρεται στην αγορά της νέας βαλίτσας/αντικατάστασης?
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
552
Likes
422
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μετά από επικοινωνία με Brussels για φθορά αποσκευής, μου απάντησαν να τους στείλω τα παρακάτω έγγραφα:
• an estimate of the cost of repairs
• if your luggage is deemed irreparably damaged, please obtain a statement from a luggage shop stipulating its value as well as the date of purchase of your damaged luggage
• a copy of the purchase receipt for your damaged luggage
Μπορώ να πάρω χαρτί από οποιοδήποτε μαγαζί που επισκευάζει βαλίτσες που να λέει ότι δεν επισκευάζεται?
Και το τρίτο εννοεί την απόδειξη αγοράς της αρχικής αποσκευής? Σιγά μην τη βρω. Υπάρχει περίπτωση να αναφέρεται στην αγορά της νέας βαλίτσας/αντικατάστασης?
Τι βλακείες είναι αυτές που σου λένε..τους δίνεις τη χαλασμένη βαλίτσα κ αυτοί εκτιμούν αν επισκευάζεται ή αν θα σου στείλουν καινούρια.
Πάρε τηλέφωνο.
 

connosp

Member
Μηνύματα
388
Likes
825
Σε 3 φορές που με έτυχε, 1η με έδωσαν επιτόπου χρήματα(Aegean στο Αεροδρόμιο Ρόδου), 2η με Ryanair με την αντικατέστησαν, 3η Transavia με έβαλαν χρήματα 50Ε σε λογαριασμό, άργησαν λίγο 1 μήνα. Παρακάτω η β@λίτσα μου όταν την παρέλαβα!!!!!(στο γαμήλιο ταξίδι)
DSCN0021.JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom