Γενικά Αντικατάσταση/επισκευή φθαρμένης αποσκευής

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Πας αγοράζεις μια παρόμοια αποσκευή .η δίνεις την δικιά σου για επισκευή και τότε
θα έχεις απόδειξη.Έχουν ανώτατο ποσό χρέωσης που δεν το θυμάμαι.
Πριν κανα-δυο χρόνια σε παρόμοιο περιστατικό που μου έσπασαν την βαλίτσα,όταν τους έδωσα την απόδειξη σε λίγο χρονικό διάστημα μου πίστωσαν τα χρήματα.
υγ
Σβήσε το μειλ που έβαλες ,έχει προσωπικά σου στοιχεία.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
Για να καταλαβω δλδ ρε παιδια και εγω γιατι πολυ ακρη δεν εβγαλα ακομη.! Αυτοι θελουν αποδειξη για να μου επιστρεψουν τα χρηματα. Εγω αποδειξη η κατι που να αποδεικνύει την αγορα δεν εχω οποτε τι μπορω να κανω.? Μπορω μονο να πω ζητησω να μου στειλουν μια αλλη.? η και αυτο για να γινει χρειάζονται την αποδειξη παλι ?

View attachment 153952
Νομίζω ότι τα λένε αρκετά ξεκάθαρα.

-Απόδειξη για να πάρεις το κόστος αγοράς.Δεν έχεις επομένως δεν μπορεί να γίνει.
-Να επισκευάσεις την βαλίτσα και να τους στείλεις την απόδειξη επισκευής.
-Να πάρεις τα 19 SDR για κάθε κιλό(πόσα κιλά ήταν η βαλίτσα-σε συμφέρει ; )-Πρόσεξε με την τελευταία λύση εμπλέκεται το IMF/Διεθνές Νομισματικό Ταμείο/Λαγκάρντ.Καλά ξεμπερδέματα:D (πλάκα κάνω προφανώς..)
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Λεει οτι μονο για επισκευη δινουν χρηματα πισω(ειναι πλαστικη δεν γινετε κατι.) οχι για να αγορασω μια καινουργια.
Με το συστημα 19SDR δεν νομιζω να με συμφερει γιατι ηταν χειραποσκευη απλα την πηραν πισω οποτε θα την παρουν ως 10κιλα οποτε θα παρω 8ευρω.!
Στο τελος μου προτείνει αν θελω να μου στειλουν αλλη. Αυτο μπορει να γινει ασχετα που δεν εχω την αποδειξη λογικα ε.?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
Λεει οτι μονο για επισκευη δινουν χρηματα πισω(ειναι πλαστικη δεν γινετε κατι.) οχι για να αγορασω μια καινουργια.
Με το συστημα 19SDR δεν νομιζω να με συμφερει γιατι ηταν χειραποσκευη απλα την πηραν πισω οποτε θα την παρουν ως 10κιλα οποτε θα παρω 8ευρω.!
Στο τελος μου προτείνει αν θελω να μου στειλουν αλλη. Αυτο μπορει να γινει ασχετα που δεν εχω την αποδειξη λογικα ε.?
Εγώ κατάλαβα 19 SDR/κιλό.Επομένως το κάθε κιλό είναι(19 Χ 0.80) = 15,20 Ευρώ/κιλό.Αν είναι 10 κιλά σημαίνει γύρω στα 150 Ευρώ.Τσεκάρισε το να είσαι σίγουρος.
Δεν πρόσεξα την λύση να σου στείλουν άλλη.Επομένως για να μην τρέχεις με επισκευές κτλ.,μια από τις παραπάνω λύσεις θα διαλέξεις.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Για να καταλαβω δλδ ρε παιδια και εγω γιατι πολυ ακρη δεν εβγαλα ακομη.! Αυτοι θελουν αποδειξη για να μου επιστρεψουν τα χρηματα. Εγω αποδειξη η κατι που να αποδεικνύει την αγορα δεν εχω οποτε τι μπορω να κανω.? Μπορω μονο να πω ζητησω να μου στειλουν μια αλλη.? η και αυτο για να γινει χρειάζονται την αποδειξη παλι ?

View attachment 153952
Προφανώς αυτό λέει, αν δεν έχεις απόδειξη αγοράς ή επισκευής θα πρέπει να πας σε κάποιον συμβιβασμό, φαντάζομαι ότι μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση βαλίτσας εφόσον τους γράψεις πως δε διαθέτεις την απόδειξη αγοράς.
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Τους ειπα οτι δεχομαι την προσφορα τους να μου στειλουν μια νεα βαλιτσα.! Ελπιζω οτι θα το κανουν.!Αν εχω κατι νεώτερο θα σας ενημερωσω!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οτι πληρωνεις παιρνεις. Η μεγαλη Samsonite μου απεκτησε ενα μικρο βαθουλωμα που ουδολως επηρεαζε τη λειτουργικοτητα της αλλα αισθητικα εχασε. Ηρθε το κουριερ σπιτι, την παρελαβε κ λιγες μερες μετα ενα νεο μοντελο (10-15 ετη νεοτερο κ πολυ πολυ ακριβοτερο) ηρθε με κουριερ.
Σουις.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Αυτά να βλέπουν αυτοί που είχαν 11 ώρες καθυστέρηση στην προχθεσινή πρωινή από Θεσσαλονίκη για Αθήνα να παρηγοριουνται.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ελεγχος αποσκευών δεν έγινε και δώσαμε τις βαλίτσες κάτω δωρεάν.
Το ότι δίνουμε τις βαλίτσες κάτω δωρεάν μπορεί να είναι ξεκούραστο αλλά δεν ενδύκνειται. Οταν χάλασε το χερούλι της cabin βαλιτσούλας μου τις προάλλες και την πήγα για επιδιόρθωση (στοίχισε 25 ευρώ), ο τεχνίτης μου είπε να μην δίνουμε ποτέ τις χειραποσκευές κάτω. Είναι πολύ ευαίσθητες και δεν τις χειρίζονται προσεχτικά οι υπάλληλοι των αεροδρομίων με αποτέλεσμα να χαλάνε εύκολα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom