Αξιοθέατα στην Νέα Υόρκη

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΠΟΡΑ
ΟΚ παοδεσ καταλαβα ετσι που τα ειπατε μαλλον μια μερα θα το παρω για να κανει την γυρα να δω την πολυ και απο λεοφωρειο ¨)
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
ΟΚ παοδεσ καταλαβα ετσι που τα ειπατε μαλλον μια μερα θα το παρω για να κανει την γυρα να δω την πολυ και απο λεοφωρειο ¨)
Θα κάνεις αυτό που θέλεις εσύ..εδώ απλά πέφτουν προτάσεις και συμβουλές και αν θέλει κάποιος τις ακολουθεί..στηριζόμενος βέβαια πάντα στο δικό του πρόγραμμα και στις δικές του ανάγκες..πήγαινε με το καλό στην αγαπημένη πολλών(όπως κι εμένα φυσικά) πόλη, και αν δεν σου βγουν οι μέρες περπατώντας ή με μετρό, παίρνεις και το hip on-off..έτσι για να ηρεμήσεις κι εσύ..:bleh::bleh::bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
και αυτη την κρουαζιερα πια... μην πας την 3ωρη.... θα σκυλοβαρεθεις...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
ειναι ακομα στα μπετα , αλλα το αποτελεσμα θα κανει παταγο.
Προκειται να κατασκευαστει μια τεραστια πισινα στον East River μπροστα απο την Brooklyn promenade στα Heights
To παρκο μεχρι περσυ ηταν υπο κατασκευη και η προσθηκη της πισινας αποφασιστηκε πριν ενα μηνα
East River pool plan floated
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
μη ξεχασω.. δεν θυμαμαι πρεπει να το εχουμε πει παλιοτερα
pier 17 South Street Seaport ... Not to be missed
at3_gstatic_com_images_00b68ae3b5bd6207db77aa37a35e4728._.jpg
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ρε Λίτσα, επίτηδες το κάνεις τώρα? Μας βάζεις στη πρίζα και δυστυχώς για κανά χρόνο τουλάχιστον δε μπορούμε να πάμε ΝΥ. Λυπήσου μας! :klaps:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ρε παιδια μην φερνεται το κατακλισμο θελςντασ και μη θα παρω ολα τα μεταφορικα μεσα γιατι και τα hop on ειναι για 3 μερεσ εγω θα μεινω 10 και εγω το θεωρησα καθαρα μονο μεταφορικο μεσο γιατι καλα το μετρο αλλα αλλιωσ ειναι να ζεισ πανω και οχι σαν τυφλωποντικασ σασ στο λεω απο την εμπειρια μου στο λονδινο αλλα μην το παμε αλλου εννοω αξιζει να κινηθω η οχι να παραμεινω μετα αλλα μμ και να μην δινω και τσαμπα λεφτα ετσι κι αλλιωσ ειναι αρκετεσ οι μερεσ
Αυτα τα hip hop on off παρτο αλλιως ή πωσταλενε δεν βοηθανε δηλαδη για εναν πρωτο προσανατολισμο στην πολη? Δεν λεω να σαπισει κανεις μεσα σε αυτα αλλα να παρει μονο μια πρωτη επιφανειακη ιδεα της πολης.

ΟΚ παοδεσ καταλαβα ετσι που τα ειπατε μαλλον μια μερα θα το παρω για να κανει την γυρα να δω την πολυ και απο λεοφωρειο ¨)
Θα κάνεις αυτό που θέλεις εσύ..εδώ απλά πέφτουν προτάσεις και συμβουλές και αν θέλει κάποιος τις ακολουθεί..στηριζόμενος βέβαια πάντα στο δικό του πρόγραμμα και στις δικές του ανάγκες..πήγαινε με το καλό στην αγαπημένη πολλών(όπως κι εμένα φυσικά) πόλη, και αν δεν σου βγουν οι μέρες περπατώντας ή με μετρό, παίρνεις και το hip on-off..έτσι για να ηρεμήσεις κι εσύ..:bleh::bleh::bleh:
Βρε παιδιά θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε!
Πρώτον, λίγο ορθογραφία πια, οχι πολλά, τα βασικά να μη στραβονόμαστε!!! Βρε MPLECAFE κάνε μια προεπισκόπηση μηνύματος πριν το ποστάρεις...και κανέναν τόνο αν μπορείς, κανένα κόμμα, ζητάω πολλά...;:D

Προς όλους: τα λεωφορεία λέγονται hop on - hop off. Γιατί έτσι που το πάμε, όταν χρειαστεί να ξαναχρησιμοποιήσω θα πάω να πω κανένα hip hop και θα ψάχνουν να βρούν είδος μουσικής!!

μη ξεχασω.. δεν θυμαμαι πρεπει να το εχουμε πει παλιοτερα
pier 17 South Street Seaport ... Not to be missed

αα σοβαρα?? Δεν το ηξερα!!!!! Anyway not recommended !!
και μιας και μιλαμε για καταχειμωνο στην λατρεμενη μου πολη , παρε ενα γαλλικο μπιστρο με αριστη κρεμμυδοσουπα για να ζεσταθεις
La Bonne Soupe : HOME
Ναι Ευαγγελία μου, μια που όπως είδες μάθαμε τα ελληνικά, ώρα για το αγγλικό!!! :haha:
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Προς όλους: τα λεωφορεία λέγονται hop on - hop off. Γιατί έτσι που το πάμε, όταν χρειαστεί να ξαναχρησιμοποιήσω θα πάω να πω κανένα hip hop και θα ψάχνουν να βρούν είδος μουσικής!!
DSC02418.JPG

Φίλε Αντώνη, ξέρουμε πολύ καλά ότι τα λεωφορεία λέγονται hop on - hop off..τώρα, αν κάποιος χαριτολογώντας χθες βράδυ τα ονόμασε κάπως αλλιώς η ΕΓΩ, που όντως έκανα ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ και λυπάμαι αλλά και γελάω σήμερα μ΄αυτό, ε, εντάξει, δε νομίζω ότι είναι πρέπον να μας κράξεις και στο φόρουμ..όλοι λίγο πολύ τα λάθη μας τα κάνουμε..Σ΄ευχαριστώ πάντως για την επισήμανση σου στο λάθος μου..
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
View attachment 8537

Φίλε Αντώνη, ξέρουμε πολύ καλά ότι τα λεωφορεία λέγονται hop on - hop off..τώρα, αν κάποιος χαριτολογώντας χθες βράδυ τα ονόμασε κάπως αλλιώς η ΕΓΩ, που όντως έκανα ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ και λυπάμαι αλλά και γελάω σήμερα μ΄αυτό, ε, εντάξει, δε νομίζω ότι είναι πρέπον να μας κράξεις και στο φόρουμ..όλοι λίγο πολύ τα λάθη μας τα κάνουμε..Σ΄ευχαριστώ πάντως για την επισήμανση σου στο λάθος μου..
Δεν φταίει το δικό σου λάθος, φταίνε όλα μαζί. Και ο Σώκρατες έγραψε ''πωστολένε'', ε, καταλαβαίνω ότι το έγραψε επίτηδες, είπαμε!! ;)
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Δεν φταίει το δικό σου λάθος, φταίνε όλα μαζί. Και ο Σώκρατες έγραψε ''πωστολένε'', ε, καταλαβαίνω ότι το έγραψε επίτηδες, είπαμε!! ;)
Ρώτα τον Σωκράτη, θα σου απαντήσει, όχι εμένα...:bleh::bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom