Απεργία 16 Μαρτίου 2010 - ΑΔΕΔΥ (Μεταφέρθηκε στις 11/Μαρ)

harmem

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπορντο-Παρισι
τελικα οι ελεγκτες συνεδριασαν σημερα και αποφασισαν οτι συμμετεχουν αυριο στην 4ωρη σταση εργασιας της ΑΔΕΔΥ απο 12.00-16.00. Δεν αποφασιστηκε κατι για την 24ωρη απεργια της ΑΔΕΔΥ στις 16/3 αλλα νομιζω πως πρεπει να ειμαστε σχεδον σιγουροι οτι θα συμμετεχουν κανονικα. Απ' ο,τι φαινεται για την απεργια της Τριτης 16/3 θα συνεδριασουν δυστυχως την τελευταια στιγμη
 
Last edited by a moderator:

harmem

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπορντο-Παρισι
Στην προηγουμενη απεργια 24/2 ειχαν συνεδριασει μια εβδομαδα πριν.
Εμεις που εχουμε σισιτηρια saver που λογικα δεν επιδεχονται αλλαγη στην ημερα εστω και με χρεωση ειμαστε σε μεγαλο αδιεξοδο.. Να κλεισουμε κατι αλλο απο τωρα για νωριτερα μηπως ακυρωθει λογω απεργιας απο τη μια αλλα και απο την αλλη αν συνεδριασουν αυτοι και για καποιο λογο δε συμμετεχουν θα πληρωσουμε αδικα αλλο ενα εισιτηριο απλης μεταβασης. Μεγαλο μπερδεμα? Δεν υπαρχει καμια πατεντα να αλλαξω ημερα σε εισιτηρια saver στην aegean?
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Φιλε harmem τα βλεπω σκουρα τα πραγματα...Ωστοσο εχω μια επιλογη αλλαγης της πτησης για Δευτερα με επιβαρυνση 32 ευρω + το ξενοδοχειο για μια νυχτα ακομα..Αλλα ειναι λιγα μπροστα στα οσα εχουμε ηδη δωσει..Οποτε περιμενω να δω πως θα κυλησει η αυριανη σταση εργασιας μηπως υπαρξει καποια εξελιξη,αλλιως κλεινω για Δευτερα...

ΥΓ:Μιλαω για εταιρια easy..Καλο ειναι να ψαξεις και συ κατι αναλογο να εισαι τουλαχιστον προετοιμασμενος..
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Μαλλον η απεργια παει για 11/3,δυστυχως για μενα που πεταω για ΝΥ στις 12/3 και ελπιζω να μην ειναι 48ωρη...Τι κανουμε τωρα?Ας ελπιζω αλλα δεν το βλεπω...
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Κατι τετοιο διαβασα και εγω τωρα αλλα ποιος λεει πως δεν θα απεργησουν και στις 16........Τι να πω.....
 

harmem

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπορντο-Παρισι
Κατι τετοιο διαβασα και εγω τωρα αλλα ποιος λεει πως δεν θα απεργησουν και στις 16........Τι να πω.....

Ρε παιδια για ποια απεργια λετε οτι παει στις 11? Της ΑΔΕΔΥ? Στο site της παντως η ΑΔΕΔΥ αναφερει 16/3.

Mηπως εννοειτε για την απεργια ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ? Η ΑΔΕΔΥ θα κανει μονη της στις 16 και μαζι με την ΓΣΣΕ αλλη μια πανελλαδικη. Ισως στις 11. Αν οι ελεγκτες απεργησουν στις 11 ισως δεν κανουν 24ωρη στις 16. Για να δουμε...

Τhimios... αν μπορεις να κανεις αλλαγη με 32 ευρω καντο για να εχεις εισαι οκ και να μη σε τρωει το αγχος. Εγω επειδη ειχα κλεισει εισιτηρια-προσφορα δεν μπορω να κανω αλλαγη παρα μονο αν γινει ακυρωση λογω απεργιας και το αλλαξουν αυτοι. Σημερα που ξαναπηρα τηλ. μου ειπαν πως αυτη τη στιγμη υπαρχει διαθεσμοτητα για Παρισι στις 15/3 αλλα μεχρι τοτε δεν ξερεις τι γινεται... Το σκεφτομαι και εγω.. Να κλεισω απο τωρα με easyjet για Δευτερα ή να περιμενω λιγο ακομη μηπως ξεκαθαρισει το τοπιο με τους ελεγκτες.Ειναι ρισκο παντως γιατι μπορει να περιμενω εως τελευταια στιγμη, να μην εχει τελικα διαθεσιμοτητα η aegean για Δευτερα και να συμπληρωθει και η easy.. Γι' αυτο σου λεω με 32 ευρω κλεισε easy να εισαι ανετος.
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Γεια σας παιδια,τελικα θα γινει απεργια ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ 11 Μαρτιου.Εγω που πεταω 12 Μαρτιου με Delta στις 11 το πρωι επηρεαζεται η πτηση?Το γνωριζει κανεις αυτο?Επισης πεταω την ημερα της απεργιας απο Θεσσαλονικη για Αθηνα,τι κανω τωρα?Αλλαζω πτηση για Τεταρτη?Κατεβαινω με το αμαξι και που το αφηνω 14 μερες?Αν γινει η πτηση την Παρασκευη,λειτουργει το μετρο κατα τις 6 το πρωι για να παω απο κεντρο στο αεροδρομιο?Οποιος μπορει να βοηθησει στα ερωτηματα μου θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα καθως πανε να ανατραπουνε τα παντα,ευχαριστω προκαταβολικα.
 

pecora nera

Member
Μηνύματα
55
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
σιγκαπουρη-πουκετ
παιδιααααα.........πεταω στις 11!!!!!!9 το πρωι...με aegean..ξερει κανεις τι γινεται?εχει απεργια,τωρα μου το ειπαν σιγουρα...σε αυτη την περιπτωση τι να κανω?μπορω να φυγω μια μερα μετα?το εισητηριο μας χανεται?εχουμε ηδη πληρωσει κ προκαταβολη σε ενα διαμερισμα που νοικιασαμε... τι γκαντεμια....: ( : (
 

harmem

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπορντο-Παρισι
παιδιααααα.........πεταω στις 11!!!!!!9 το πρωι...με aegean..ξερει κανεις τι γινεται?εχει απεργια,τωρα μου το ειπαν σιγουρα...σε αυτη την περιπτωση τι να κανω?μπορω να φυγω μια μερα μετα?το εισητηριο μας χανεται?εχουμε ηδη πληρωσει κ προκαταβολη σε ενα διαμερισμα που νοικιασαμε... τι γκαντεμια....: ( : (

Σ' ενημερωσαν απο την aegean? Στις 11 εχει πανελλαδικη ΑΔΕΔΥ-ΓΣΕΕ αλλα δε νομιζω να ενημερωσαν ηδη ποιες κατηγοριες εργαζομενων συμμετεχουν. Παντως σε περιπτωση που δεν πεταξει η πτηση σου θα σε βαλουν σε οποια προηγουμενη/επομενη πτηση εχει κενες θεσεις. Πρεπει να επικοινωνησεις με aegean να τους ζητησεις αλλαγη αλλα αυτο θα γινει οταν η aegean θα εχει ενημερωθει επισημα οτι υπαρχει απεργια και δε θα γινει η πτηση σου.


**Παιδια η απεργια για τις 16 της ΑΔΕΔΥ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ στις 11/03. Αρα εμεις που ειμαστε για 16 απ' ο,τι φαινεται θα πεταξουμε κανονικα. Ελπιζω να μη γινει καμια μαλακια και κανουν τελικα και στις 16..
 
Last edited by a moderator:

jkourkoulis

Member
Μηνύματα
78
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Erasmus στο Παλέρμο!
Ταξίδι-Όνειρο
χεχε
Πετάω μαζί με την pecora. Η Aegean μας είπε πως δεν ξέρει ακόμα και θα μάθει την προηγούμενη μέρα, άρα χάνουμε τουλάχιστον μία μέρα στη Ρώμη αν μας βάλουν σε πτήση. Βέβαια όπως ήρθαν τα πράγματα το θεωρώ ως την πιο θετική πιθανότητα να χάσουμε μόλις μία μέρα. Ατυχία! Πάντως η μεταφορά που είπες ισχύει το λέει και στο site τς ΑΔΕΔΥ.
 

BILL

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Μας εχουν τρελλανη με τοις απεργιες !! με το δικιο τους βεβεα....αλλα..

@harmem
**Παιδια η απεργια για τις 16 της ΑΔΕΔΥ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ στις 11/03. Αρα εμεις που ειμαστε για 16 απ' ο,τι φαινεται θα πεταξουμε κανονικα. Ελπιζω να μη γινει καμια μαλακια και κανουν τελικα και στις 16..

ΛΕΣ? ρωτησες καπου η ?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom